Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného Nissanu Rogue

Nissan Rogue je najpredávanejším vozidlom japonskej automobilky v Spojených štátoch, čo teda potenciálni kupci potrebujú vedieť, keď príde na kúpu ojazdeného Nissanu Rogue? Môže sa to nazývať Rogue, ale v žiadnom prípade to nie je nepoctivé auto. Tu sa budem venovať niektorým otázkam, ktoré môžete mať pred rozhodnutím, či si kúpiť ojazdený Nissan Rogue, a tiež vám pomôžem rozhodnúť sa, ktorá verzia ojazdeného Nissanu Rogue je pre vás tá pravá, ak sa nakoniec rozhodnete si nejakú kúpiť.

Ako dlho sa vyrába Nissan Rogue?

Nissan Rogue je kompaktný crossover SUV, ktorý sa začal vyrábať v roku 2007 ako model z roku 2008. Väčšina modelov Rogue sa vyrába v montážnom závode Nissan Smyrna v Tennessee, hoci niektoré verzie Rogue boli vyrobené v závode Shatai na Kyushu v japonskej Fukuoka, ako aj v závode Samsung Motor v Busane v Južnej Kórei, ktorý vlastní francúzsky výrobca Renault. .

Prečo je Nissan Rogue taký populárny?

Nissan Rogue je populárny, pretože je to atraktívny kompaktný crossover SUV, ktorý ponúka skvelý pomer ceny a kvality pre nových aj ojazdených zákazníkov. Aj vo vyšších stupňoch výbavy je Rogue cenovo dostupné SUV a každá verzia je veľmi dobre vybavená štandardnými prvkami a výbavou.

Aký populárny je Nissan Rogue?

Keď bol Rogue uvedený na trh v roku 2007, predajné čísla boli relatívne skromné, ale v roku 2017 Nissan predal viac ako 400 000 kusov Rogue každý rok v Spojených štátoch a ďalších 40 000+ ročne v Kanade. Nissan Rogue je v Severnej Amerike väčším predajcom ako Chevrolet Equinox, ale nie je taký populárny ako Toyota RAV4, ktorá je lídrom na trhu.

Koľko generácií Nissan Rogue existuje?

Nissan Rogue má tri rôzne generácie. Prvá generácia bola dostupná v rokoch 2007 až 2015, druhá generácia sa predávala v rokoch 2013 až 2020 a úplne nová tretia generácia bola uvedená do výroby v septembri 2020 ako model 2021. Možno ste si všimli prekrývanie medzi prvou a druhou generáciou, a to preto, že Nissan pokračoval vo výrobe prvej generácie ako Rogue Select spolu s novou druhou generáciou Rogue.

Ako dobre si Nissan Rogue drží svoju hodnotu?

Rovnako ako mnohé vozidlá, aj Nissan Rogue počas prvých dvoch rokov pozitívne klesá, ale pokles zostatkovej hodnoty má tendenciu sa vyrovnať po prvom dvojročnom poklese. Ak kupujete Rogue, ktorý má dva roky alebo viac, nemali by ste pociťovať príliš veľkú bolesť, keď ho nakoniec prídete predať.

Koľko stojí ojazdený Nissan Rogue?

Ojazdený Nissan Rogue môže byť veľmi dobrou kúpou za dané peniaze, pokiaľ budete nakupovať rozumne. Stojí za to minúť trochu viac, aby ste získali vyššiu špecifikáciu, ak si to môžete dovoliť, najmä so staršími príkladmi. Tu sú najnižšie a najvyššie priemerné ceny, ktoré môžete očakávať, že zaplatíte za ojazdený Nissan Rogue od modelu od roku 2008.

Je Nissan Rogue spoľahlivý?

Viem, že je trochu klišé tvrdiť, že japonské vozidlá majú tendenciu byť spoľahlivé, ale klišé často vznikajú, pretože začínajú silným prvkom pravdy, a to je určite tento prípad. Aj keď vždy budete môcť nájsť jednotlivé hororové príbehy o spoľahlivosti každého vozidla, Nissan Rogue je celkovo veľmi spoľahlivé auto a má dokonca vyššie predpokladané hodnotenie spoľahlivosti ako Toyota RAV4.

Má Nissan Rogue problémy s prevodovkou?

Medzi najbežnejšie problémy, o ktorých je známe, že Nissan Rogue trpí, patria problémy s prevodovkou. Plynule variabilná prevodovka (CVT) určite nie je obľúbeným typom prevodovky každého, ale obzvlášť sa nepáči, keď zlyhá, ako je to z času na čas známe pri Nissane Rogue. Bežným príznakom je, že Rogue odmieta ísť nad hranicu 3 000 otáčok kvôli nedostatku výkonu, najmä pri chôdzi do svahu. Zvykne to byť problém s prehrievaním a výmenný prevod bude stáť medzi 1 000 a 6 000 $, ak sa naň nevzťahuje záruka.

Ktorým modelom Nissan Rogue by ste sa mali vyhnúť?

Rogue je v priebehu rokov stále lepší a lepší a s neskoršími modelmi by ste sa už nemali toľko obávať. Podľa webovej stránky nissanproblems.com to bol najhorší rok pre Rogue 2013. Bol to prvý rok druhej generácie, takže to vyzerá, že Nissan ešte poriadne veci nedal dokopy, keď sa tento model začal predávať. Nasledujúci rok zaznamenal takmer toľko chýb ako prvý, takže sa možno budete chcieť úplne vyhnúť modelom 2013 a 2014, ako aj teraz zostarnutej prvej generácii.

Aká je spotreba paliva Nissan Rogue?

Nissan Rogue bol vždy známy ako pomerne úsporný model a ak vás znepokojuje spotreba paliva, na trhu ojazdených vozidiel existujú dokonca aj hybridné verzie. Ak sa pozriete na niečo ako model druhej generácie z roku 2016 bez pohonu všetkých štyroch kolies, môžete očakávať, že dostanete niečo ako 26 mpg v meste, 33 mpg na diaľnici a 29 mpg dohromady.

Koľko sedadiel v Nissane Rogue?

hreším s V štandardnej podobe je Nissan Rogue v podstate vozidlo s piatimi sedadlami, ale nájdete modely, ktoré majú voliteľný tretí rad, ktorý zvyšuje kapacitu sedadiel na sedem. Je takmer nezvyčajné, že kompakt ponúka sedemmiestnu kapacitu, ale asi si viete predstaviť, aké malé sú tieto dve sedadlá navyše a pre koho sú určené, však?

Je Nissan Rogue AWD?

Nissan Rogue je vo svojej štandardnej podobe model s predným náhonom, ale pohon všetkých štyroch kolies je dostupný vo všetkých stupňoch výbavy. Modely druhej generácie využívajú inteligentný systém AWD, ktorý automaticky rozpozná stratu trakcie kolesa a podľa potreby upraví trakciu, ktorú posiela na ostatné kolesá. Systém je navrhnutý tak, aby vám dal istotu v nie ideálnych jazdných podmienkach alebo pri ťahaní prívesu, ale nie je nízky a nie je vhodný na serióznu jazdu v teréne.

Ako bezpečný je Nissan Rogue?

Hodnotenia bezpečnosti pre Nissan Rogue sú niečo ako mix. Zatiaľ čo NHTSA udeľuje Nissanu Rogue druhej generácie len pomerne zriedkavé štvorhviezdičkové hodnotenie celkovej bezpečnosti, nezávislá IIHS udelila Rogue jeho vytúžený status Top Safety Pick. Rogue mal vždy dobré množstvo štandardných bezpečnostných prvkov a neskoršie modely dostanú štandardné automatické núdzové brzdenie, aktívne riadenie jazdných pruhov, sledovanie mŕtveho uhla, výstrahu pred križovatkou vzadu a asistenciu diaľkových svetiel v každej úrovni výbavy. Modely Rogue SV a Rogue SL idú ešte ďalej s rozšírenou sadou bezpečnostných prvkov, ktoré zahŕňajú zadné automatické núdzové brzdenie.

Je Nissan Rogue rýchly?

Nissan Rogue nie je rýchly crossover, no nie je ani taký pomalý, aby vás jeho výkon mal odradiť. Vozidlá ako toto a v tejto cenovej hladine nie sú nikdy rýchle raketové lode, ale stále môžete získať pokutu za rýchlosť oveľa jednoduchšie, ako by ste si pravdepodobne želali. Najvyššia rýchlosť Nissanu Rogue z roku 2019 je 125 mph a z 0 na 60 mph sa dostanete za 8,7 sekundy.

Je Nissan Rogue pohodlný?

Pokiaľ nesedíte na voliteľných sedadlách v treťom rade Nissanu Rogue, zistíte, že tieto SUV sú dosť priestranné a pohodlné až pre päť dospelých. Sedadlá nie sú príliš čalúnené a to prispieva k pocitu priestrannosti v kabíne, no nechýba ani polstrovanie a sú prekvapivo pohodlné. Na sedadlách v druhom rade je slušných 38 palcov a veľkorysý priestor nad hlavou znamená, že ani dlhší pasažieri sa nemajú na čo sťažovať. Ak nemáte voliteľný tretí rad – ktorý väčšina používaných Rogues na pozemkoch nebude mať – je tu pôsobivých 39,3 m3. nákladový priestor za sedadlami v druhom rade.

Aká je najvyššia úroveň Nissan Rogue?

Počas posledného roka druhej generácie Nissan Rogue boli k dispozícii tri úrovne výbavy a najvyššia z nich bola Rogue SL. Základným modelom bol Rogue S a strednou verziou Nissanu bol Rogue SV. Medzi štandardné prvky Rogue SL patrí bezkľúčové zapaľovanie, elektricky nastaviteľné vyhrievané predné sedadlá a ďalšie dostupné možnosti, ako je adaptívny tempomat, panoramatické strešné okno, navigácia, kožené čalúnenie, 19-palcové zliatinové disky, množstvo asistenčných prvkov pre vodiča a prémiový zvukový systém Bose. Nechýba ani výborný informačno-zábavný systém so 7,0-palcovým dotykovým displejom a kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto.

Čakáte na jazdený Nissan Rogue 2021?

Keď uvidíte, aký významný bol prepracovanie Nissan Rogue z roku 2021, možno by ste si mali dvakrát rozmyslieť kúpu staršieho modelu, pretože nový exteriér bol skutočne datovaný do predchádzajúceho modelu. Ako vidíte z vyššie uvedenej tabuľky, model 2021 nie je veľkou úsporou na úplne novom Nissane Rogue, pretože ešte nie je dostatočne dlhý.

Chcel by som povedať, že nákup ojazdeného Nissanu Rogue by sa mal odložiť, kým nebude k dispozícii model 2021 ešte asi rok, aby boli ceny ojazdených vozidiel rozumnejšie. Ale súčasná situácia v automobilovom priemysle w Keďže je nedostatok nových áut, čo znamená, že niektoré prekračujú odporúčanú cenu a ceny ojazdených vozidiel zostávajú vysoké, znamená to, že môže trvať pomerne dlho, kým sa obnoví normálna prevádzka.

Stojí ojazdený Nissan Rogue za tie peniaze?

Použitý Nissan Rogue je dobrý, solídny, spoľahlivý a pohodlný kompaktný crossover SUV, ktorý nezničí peniaze na kúpu a ktorý rozhodne stojí za peniaze, do ktorých idú. Štýl druhej generácie je šikovný a moderný bez toho, aby bol akokoľvek polarizovaný, no vzhľad a výkon vás tiež priamo nenadchnú. Na cestách je ich veľmi veľa, takže si nekúpite obzvlášť zaujímavé alebo jedinečné vozidlo, ale Rogue má skvelú hodnotu za peniaze ako ojazdený nákup a je to solídne rodinné vozidlo, ktorému môžete dôverovať. Pokiaľ nehľadáte vozidlo na zrýchlenie tepu, Nissan Rogue je dobrá ojazdená kúpa

A ak chcete vedieť najlepšiu cenu, ktorú môžete očakávať, že dostanete úplne novú Nisun Rogue alebo akékoľvek nové vozidlo pre, najlepšie, čo môžete urobiť, je použiť cenový nástroj pre nové autá od. Ich webovú stránku používam na prieskum nového auta už asi osem rokov a zdá sa, že táto stránka je vždy na vrchole všetkého, pokiaľ ide o novinky a recenzie o nových autách.

Nissan Rogue vs Nissan Rogue Sport

Možno sa pýtate, či Nissan Rogue Sport môže byť cenovo dostupnejší nákup ako ojazdený Nissan Rogue, ale aký je rozdiel medzi Nissan Rogue a Nissan Rogue Sport? Rogue Sport je menší a lacnejší ako Rogue, no rozdiely nie sú také veľké, ako by ste čakali.

Celkový objem cestujúcich v Nissane Rogue z roku 2020 je 105,8 kubických stôp, no je tu len 96 kubických stôp. vnútri Rogue Sport. Do oboch sa zmestí až päť ľudí a na predných sedadlách oboch vozidiel je takmer toľko miesta, ale Rogue ukazuje svoju extra veľkosť s 37,9 palcami priestoru pre nohy na zadných sedadlách v Rogue a iba 33,4 palca v Rogue Sport.

Rogue má 2,5-litrový štvorvalcový motor, ktorý vyvinie výkon 175 koní a 170 lb.ft. krútiaci moment, ktorý je porovnateľný s menšou 2,0-litrovou jednotkou v Rogue Sport, ktorá produkuje iba 147 koní a 141 lb.-ft. krútiaceho momentu.

Väčší a výkonnejší Nissan Rogue stojí o niekoľko tisíc dolárov viac ako Rogue Sport, ale ak si to môžete dovoliť, sú to dobre vynaložené peniaze, pretože si myslím, že s Rogue dostanete za svoje peniaze viac.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *