Čo treba zvážiť pri kúpe ojazdenej Toyoty RAV4

Toyota RAV4 nie je len ďalším kompaktným crossoverom SUV na neuveriteľne stiesnenom trhu; RAV4 je vlastne najpredávanejšie SUV v Amerike a vo zvyšku sveta. V roku 2019 predala Toyota v Amerike neuveriteľných 448 071 kusov RAV4, čo je takmer o 64 000 viac ako jej najbližší rival Honda CR-V. Je to tak už nejaký čas, a to znamená, že existuje aj živý trh s použitými RAV4. Ak takú hľadáte, tu je to, čo potrebujete vedieť a na čo si dať pozor pri kúpe jazdenej Toyoty RAV4.

Ako dlho sa vyrába Toyota RAV4?

Toyota RAV4 sa vyrába od roku 1994, kedy sa stala prvým crossoverom SUV. V Japonsku a Európe sa začal predávať v roku 1994, ale v Amerike sa predával až do januára 1994 pre model z roku 1996. Bolo to prvé vozidlo, ktoré spájalo výhody SUV s jazdnými vlastnosťami auta a teraz je crossover, že SUV je dominantným formátom na globálnom automobilovom trhu.

Prečo je Toyota RAV4 taká populárna?

Toyota RAV4 je najpredávanejším SUV na svete, pretože spája štýl, priestrannosť a kapacitu SUV s vynikajúcou manévrovateľnosťou a lacnými jazdnými vlastnosťami, ktoré s tradičným SUV na báze nákladných áut jednoducho nezískate. Spotrebitelia na celom svete milujú tento typ vozidla a Toyota tvrdo pracovala, aby načúvala tomu, čo kupujúci chcú, a pokračovala vo vývoji RAV4, aby tieto požiadavky a potreby splnila.

Aká populárna je Toyota RAV4?

Ako najpredávanejšie SUV na svete je ťažké namietať proti popularite Toyoty RAV4, aj keď nie ste jeho najväčším fanúšikom. Len v Spojených štátoch sa Toyota RAV4 každoročne predá viac ako 400 000 kusov a jej popularita rastie takmer každý rok od jej uvedenia na trh v roku 1996.

Rast predaja Toyoty RAV v Spojených štátoch v posledných rokoch je celkom ohromujúci. Trvalo až do roku 2015, kým predaje v USA prelomili hranicu 300 000 kusov ročne, ale v roku 2017 sa v Amerike predalo 407 594 kusov RAV4 a doterajší vrchol predaja nastal v roku 2019 s 448 071 predanými kusmi. Napriek výzvam pandémie si Američania do roku 2020 stále kúpili 430 387 úplne nových modelov Toyota RAV.

Koľko generácií Toyoty RAV bolo?

V súčasnosti existuje päť rôznych generácií Toyoty RAV4, ale zmeny v priebehu rokov a generácií možno najlepšie opísať ako evolučné a nie revolučné. Zatiaľ čo väčšina z nás by pravdepodobne neuvažovala o kúpe prvej generácie verzie niečoho ako Kia Sportage, pretože sú teraz tak strašne zastaralé, rané generácie Toyoty RAV4 stále nie sú také zlé. Dnes je to zjavne oveľa lepšie vozidlo, ako tomu bolo v polovici 90. rokov, ale lacná verzia prvej alebo druhej generácie stále nie je zlým vozidlom pre mladého nového vodiča, ako je ich prvé auto.

História Toyoty RAV4

Bolo to už dávno, v roku 1994, keď nám Toyota dala prvú RAV4, a bola to doba, keď SUV vôbec neboli najobľúbenejším vozidlom na cestách po celom svete, ako je tomu dnes. RAV4 je tiež považovaný za úplne prvý crossover alebo prvé SUV postavené na unibody platforme automobilu namiesto krokového rámu na nákladnom automobile. Crossover v podstate vyzerá ako SUV, ale jazdí skôr ako auto, a preto pravdepodobne môžeme Toyote pripísať veľkú zásluhu (alebo vinu) za našu súčasnú posadnutosť crossovermi.

Aj keby vám bolo odpustené, že ste si mysleli, že názov RAV4 bol len skratkou názvu skorého projektu daného prototypom, tento názov tu v skutočnosti znamená niečo hmatateľné. RAV4 pôvodne znamenalo „Vozidlo pre rekreačné aktivity: pohon 4 kolies“, hoci nie každý RAV je v skutočnosti vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies.

V priebehu rokov existovali verzie RAV4 s dlhým a krátkym rázvorom, pričom verzie s krátkym rázvorom sa predávali v Japonsku a Európe a verzie s dlhým rázvorom sa predávali v Severnej Amerike a Austrálii. Trojdverové verzie s krátkym rázvorom sa už nevyrábajú, no v niektorých častiach je pre tieto zaujímavé modely stále trh.

Na rozdiel od niektorých konkurentov sa každá generácia RAV4 dá okamžite odlíšiť od ostatných generácií. Aj keď Toyota radikálne prepracovala svoj neuveriteľne populárny kompaktný crossover SUV pre každú novú generáciu, Toyota RAV4 si dodnes zachováva celosvetovú neuveriteľnú popularitu.

Ak chcete získať ojazdené vozidlo RAV4 alebo iné ojazdené vozidlo za čo najnižšiu cenu, cestou sú aukcie úradov a polície. Musíte vedieť, čo hľadáte, aby ste si kúpili na aukcii, ale táto príručka je dobrá vec. Pre model 2016 bol predstavený faceliftovaný model, ktorý sa začal predávať v hybridnej podobe. Nový model mal prepracované predné a zadné LED svetlá, aktualizované rýchlomery a plnofarebný TFT multiinformačný displej.

Piata generácia Toyoty RAV4 (2019 súčasnosť)

Opäť treba priznať Toyote, že radikálne prepracovala svoj najpredávanejší crossoverpre piatu generáciu a tieto modely skutočne tvoria tú miniatúru terénnych vozidiel. Napriek agresívnemu off-roadovému štýlu má najnovšia RAV4 na rukáve svoje prednosti podobné autu s platformou zdieľanou s Toyotou Camry ôsmej generácie, Toyotou Avalon piatej generácie a Lexusom ES siedmej generácie. Kupujúci majú teraz na výber dve elektrárne pod kapotou piatej generácie RAV4, čo je 2,5-litrový radový štvorvalec, ktorý produkuje 203 koní a 184 lb.ft. krútiaceho momentu a hybridný systém s výkonom 219 koní.

Je ojazdená Toyota RAV4 spoľahlivá?

Toyota RAV je viac než len spoľahlivý kompaktný crossover SUV; Je to pravdepodobne jedno z najspoľahlivejších a najodolnejších vozidiel, aké si môžete kúpiť v akomkoľvek segmente. Nie je priveľa ojazdených áut, pri ktorých by ste sa neposmievali myšlienke kúpiť a jazdiť na 20-ročnom exemplári ako na lacnej jazde, ale Toyota RAV4 do tejto kategórie rozhodne patrí.

Webová stránka Repairpal udeľuje Toyote RAV hodnotenie spoľahlivosti 4,0 z 5,0, čo ju radí na tretie miesto z 26 modelov vo svojej triede, ktoré web porovnával. Má tiež priemerné ročné náklady na opravu len 429 USD, čo z neho robí jedno z najlacnejších vozidiel svojho druhu na jazdu a údržbu.

Aké sú najlepšie roky pre Toyotu RAV4?

J.D. Power and Consumer Reports hodnotia Toyotu RAV4 vysoko pre jej spoľahlivosť. A podľa veľmi spoľahlivých zdrojov je Toyota RAV4 2016 najspoľahlivejším modelovým rokom s J.D. Výkon, ktorý mu dáva skóre 85/100 za spoľahlivosť a 91/100 za vynikajúcu hodnotu pri opätovnom predaji.

Hoci aj modelové roky 2017 a 2018 získali veľmi vysoké skóre, Toyota RAV4 2016 je dodnes považovaná za najspoľahlivejší rok. Aby som bol úprimný, niečomu takému, ako je modelový rok Toyota RAV4, sa v skutočnosti vyhnúť nedá.

Ak ste boli vyberaví, pri modeli 2019 RAV4 boli hlásené nejaké problémy, vrátane radenia, vypínania alebo posúvania vpred pri miernych rýchlostiach, hlučnej akcelerácie a chybných plynomerov. Nesprávne plynomery boli hlásené pri veľmi skorých verziách RAV, ale po chvíli boli opravené. Je nepravdepodobné, že tento problém s RAV4 2019 súvisí, ale stále je to veľký problém, ak neviete, že ten váš má problém a dôjde vám benzín, keď meradlo hovorilo, že ste v poriadku.

Známe problémy s Toyotou RAV4

Hoci je RAV4 k dispozícii už od roku 1995, bolo by zbytočné hĺbkovo skúmať potenciálne problémy s 25-ročnými modelmi, keďže každé vozidlo tohto veku môže mať potenciálnych problémov koľko chce. Z tohto dôvodu sú tu podrobnosti o veciach, ktoré musíte mať na pamäti pri modeloch od roku 2005.

Model z rokov 2005-2005 zaznamenal veľa sťažností na nadmerné používanie oleja a tieto sťažnosti sa stali ešte silnejšími, keď vozidlá najazdili 75 000 až 150 000 míľ a vodiči niekedy hlásili, že potrebujú doplniť viac oleja viac ako raz za mesiac. Tento problém sa v priebehu rokov vyskytol mnohokrát a je to niečo, na čo si musíte dávať pozor pri jazdených RAV4.

2006 – Pre RAV to nebol dobrý rok, pričom počas roka mala najmenej jedenásť rôznych stiahnutí. Patria medzi ne sťažnosti na koróziu zadnej oje vedúce k potenciálnemu riziku kolízie, prerezanie popruhu bezpečnostného pásu, spínač elektrického ovládania okien, ktorý môže predstavovať nebezpečenstvo požiaru, airbag vodiča sa nerozvinie a pedály plynu občas zapadnú do spodnej polohy. zrejmý problém.

2007 – Ak rok 2006 nebol pre RAV4 historickým trhákom, potom model z roku 2007 bol ešte horší so 14 zvolávacími akciami, z ktorých 11 zahŕňalo 11 z predchádzajúceho roka spolu s niekoľkými ďalšími, ktoré boli pridané pre dobrú vec. Najlepšou radou je vyhnúť sa modelu z roku 2007, ak nenatrafíte na taký, ktorý bol milovaný a opatrovaný ako niečie prvorodené dieťa.

2008 – Hádaj čo? V niektorých smeroch bol model z roku 2008 pre RAV4 ešte horší. Aj keď bolo problémov menej, ich odstránenie bolo drahšie a nejde o typ problému, ktorý by ste teraz chceli riešiť v ojazdenom aute. Náklady na opravu jedného z hlavných problémov s modelom z roku 2008 môžu byť vyššie, ako je hodnota vozidla.

2009 – Pri niektorých modeloch 2009 opäť stúpa nadmerná spotreba oleja, ale hlavným problémom, na ktorý si treba dávať pozor pri jednom z nich, je olupovanie vonkajšej farby. Našťastie ide o ľahko identifikovateľný problém a ak sa pozeráte na model z roku 2009, ktorý problém nevyriešil, mali by ste okamžite vyjednať cenu.

Toyota RAV4 rok výroby 2013

2010 – Problémy s farbou pokračujú aj v modelovom roku 2010 a tento problém s pevným plynovým pedálom sa tiež znova objavil a bol predmetom ďalšieho stiahnutia. Ak uvažujete o modeli z roku 2010, skontrolujte históriu, aby ste sa uistili, že stiahnutie bolo dokončené.

2011 – Pre Toyotu je to celkom dobrý rok, no stále si musíte dávať pozor na tie problémy s lakom. Okrem estetickej otázky sú tieto modely z roku 2011 celkom dobré.

2012 – Brzdy, ktoré sa vlnili alebo vchádzaličaj vôbec fungoval bol problémom hláseným v týchto modeloch a tieto problémy s farbou exteriéru boli stále bežné. Ešte raz skontrolujte históriu, aby ste sa uistili, že zvolanie bŕzd bolo vykonané skôr, ako sa rozhodnete kúpiť RAV4 2012.

2013 – Jediným spoločným problémom pre rok 2013 bola obrazovka navigácie, ktorú nebolo takmer vidieť kvôli odleskom od svetla pri jazde na ostrom slnku. Okrem toho sa pri modeli z roku 2013 nie je veľmi čoho obávať.

2014 – Keďže vozidlá a ich vstavaná elektronika sú čoraz zložitejšie, nie je prekvapujúce, že verzie RAV4 z roku 2014 môžu trpieť vnútornými problémami s príslušenstvom. Ak chybný zvukový systém alebo informačno-zábavné zariadenie stačí na to, aby ste si nekúpili Toyotu RAV4 z roku 2014, možno by pre vás mohol byť lepšou voľbou model, na ktorý sa stále vzťahuje pôvodná záruka výrobcu?

2015 – Pri modeloch z roku 2015 boli hlásené problémy s brzdami, ako napríklad cvakanie a škrípanie alebo to, že brzdy vôbec nefungujú. Problémom boli aj problémy s lakom, takže pri testovaní modelu z roku 2015 dôkladne skontrolujte karosériu a podrobne otestujte brzdy.

2016 – Drobné problémy s brzdením a občasný nesprávny tempomat boli asi všetko, na čo som vás pri modeli 2016 mohol upozorniť.

2017 – Pri modeloch z roku 2017 sa vyskytli nejaké správy o problémoch s radením prevodoviek a odťahovaním riadenia, ale nezdá sa, že by tieto problémy boli natoľko bežné, aby sme sa príliš obávali, že sú endemické.

2018 – S modelovým rokom 2018 je to určite zatiaľ tak dobré. Akékoľvek hlásené problémy boli tak štatisticky nevýznamné, že naozaj nestojí za to ich uvádzať. Žiadny stroj nie je dokonalý, a keď výrobca predá takmer pol milióna kusov vozidla ročne v jednej krajine, vždy sa nájdu tí čudní, ktorí budú mať problém alebo dva.

2019 – Aj keď len malý počet modelov 2019 má problémy s prevodovkou, oprava zvyčajne znamená opravu celého systému a môže stáť niekoľko tisíc dolárov. Ak ten, na ktorý sa pozeráte, už nie je v záruke, uistite sa, že ste prevodovku pred kúpou riadne otestovali, ak neexistujú dôkazy o tom, že už bola vykonaná.

Má Toyota RAV4 problémy s prevodovkou?

Problémy s prevodovkou nie sú pri Toyote RAV4 počas celej jej histórie veľmi bežné, aj keď pri modeloch z roku 2019 sa objavilo nezvyčajne veľa správ o problémoch. Bolo hlásené, že natáčanie vpred pri nízkych rýchlostiach, ako aj veľké buchoty a silný, nemotorný pocit pri radení a niektorí vodiči mali dokonca problémy so zaostávaním prevodovky, alebo dokonca so zlyhaním preraďovania.

Našťastie sa na tieto problémy vzťahuje záruka spoločnosti Toyota, takže v nasledujúcich rokoch by nemali byť pre kupujúcich ojazdených vozidiel trvalým problémom.

Čo je na Toyote RAV4 také skvelé?

RAV4 bola vždy pekným vozidlom, ktoré je dostupné v širokej škále rôznych verzií a úrovní výbavy. Len málo súperov sa môže priblížiť k RAV4, pokiaľ ide o bezpečnostné prvky pre vodiča a spolujazdca, a RAV4 Hybrid je jedným z najlepších hybridných modelov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

To samozrejme nie sú všetky dobré správy a aj v neskorších modeloch sa dá uvažovať o tom, že im nejaký vnútorný priestor chýba, utlmenie zvuku môže byť lepšie a tieto kompaktné crossovery Toyota môžu byť pri vyšších výbavách drahé.

Stačí sa však pozrieť na to, koľko RAV4 Toyota predáva po celom svete a ako dlho to trvá, aby ste dospeli k záveru, že s Toyotou RAV4 musí byť niečo úplne v poriadku.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdenú Toyotu RAV4?

Jazdenú Toyotu RAV4 nedostanete za drobné; Určite áno. Dokonca aj modely z 90. rokov s najazdenými približne 200 000 míľami stoja približne 2 000 USD a slušný model z roku 2007 s približne 150 000 míľami vás bude stáť najmenej 5 000 USD.

Ak hľadáte skutočne dobrý RAV za slušnú cenu, mali by ste byť schopní kúpiť LE 2018 za menej ako 15 000 dolárov, hoci modely s vyššími špecifikáciami môžu stáť viac ako 30 000 dolárov. Keďže RAV existuje už tak dlho a existuje toľko rôznych modelov, nie je ťažké nájsť slušný, ktorý sa zmestí takmer do každého rozpočtu.

Tu je tabuľka, ktorá zobrazuje priemerné minimálne a maximálne použité ceny modelu Toyota RAv4 od roku 2008 do roku 2020.

Čo sa považuje za vysoký počet najazdených kilometrov pre Toyotu RAV4?

Vo všeobecnosti platí, že dobre udržiavaná a správne udržiavaná Toyota RAV by mala byť dobrá aspoň na 250 000 míľ a určite nie je vylúčené, aby dobrý príklad pokračoval aj dlho potom, čo prekonal hranicu 300 000 míľ. Nie je veľa vozidiel v tejto cene, kde by som vám mohol z celého srdca odporučiť kúpu 15 ročného alebo aj staršieho modelu, ale v tomto prípade to naozaj môžem, pokiaľ je udržiavaný resp. dentligt.

Je Toyota RAV4 dobrý terén?

Toyota RAV s pohonom všetkých kolies má určité terénne schopnosti, no určite to nie je vozidlo, ktoré by ste označili za „pravý“ off-road. Nemá takú veľkú svetlú výšku, akú by bežne využíval ťažký nákladiak 4 × 4, ale pohon všetkých štyroch kolies si určite poradí, keď dôjde chodník, pokiaľ nie ste konfrontovaní s balvanmi a nadmerným stúpaním.

Je Toyota RAV bezpečným vozidlom?

Len málo vozidiel má lepšie bezpečnostné údaje ako Toyota RAV4 a Toyota má v RAV4 množstvo štandardných bezpečnostných prvkov na všetkých úrovniach výbavy. Po mnoho rokov mal RAV4 päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti od NHTSA a status Top Safety Pick od IIHS, ale v roku 2017 zašiel ešte ďalej, keď získal od IIHS prestížne hodnotenie Top Safety Pick + za celkovú bezpečnosť.

Súperi Toyota RAV4

Keď bol model RAV4 uvedený na trh v roku 1994, bola malá alebo žiadna konkurencia. Teraz sa to naozaj všetko zmenilo a je tu veľa súperov, o ktorých by ste mohli uvažovať. Najzrejmejším priamym súperom je Honda CR-V, ktorá je ďalším veľkým úspechom v globálnom predaji a druhým najpredávanejším SUV v Amerike a vo svete.

Ak chcete elegantnú alternatívu k RAV4, možno budete chcieť vyskúšať Mazdu CX-5, ale ak je vaším hlavným faktorom hodnota za peniaze, vždy sú tu Chevy Equinox a Ford Escape. Ak chcete niečo, čo je cenovo dostupné a tiež celkom schopné jazdy v teréne, jasným rivalom RAV4 musí byť Subaru Forester.

Kupujete jazdenú Toyotu RAV4?

Nie je potrebné váhať s kúpou jazdenej Toyoty RAV4, ale niečo nevyhnutné, čím neskorší model a čím viac zaplatíte, tým lepšie to bude. Napriek vyššie uvedenému zoznamu problémov je Toyota RAV4 jedným z najodolnejších, najspoľahlivejších a najodolnejších vozidiel svojho druhu a dokonca aj prvé modely majú v sebe stále veľa života.

Možno to nie je najúžasnejší, najvzrušujúcejší alebo najzábavnejší crossover, aký si môžete kúpiť na trhu ojazdených vozidiel, ale je to rozumná voľba pre tých, ktorí chcú ojazdený kompaktný crossover, ktorý neprináša príliš veľa drámy. Je ich tam, pravdaže, veľmi veľa a na preplnenom parkovisku s jedným nevyniknete. Len si spomeňte na fakt, že Toyota RAV4 je najpredávanejšie SUV na planéte a malo by vás to uistiť, že RAV je dobrá kúpa, či už nová alebo ojazdená.

Drží si Toyota RAV4 svoju hodnotu?

Silné hodnoty pri ďalšom predaji sú vlastnosti Toyoty a RAV4 nie je v rozpore s vítanou konvenciou. Nízka amortizácia znamená, že za jazdenú Toyotu RAV4 s nízkym počtom najazdených kilometrov musíte zaplatiť nemalé peniaze, no amortizačná krivka bude pokračovať relatívne stabilnou cestou aj po viacerých majiteľoch.

Podľa caredge.com stratí RAV4 len asi 25 % svojej hodnoty počas prvých troch rokov nového vlastníctva, na základe 12 000 míľ za rok. To znamená, že základný model, ktorý dnes stojí 26 525 USD, bude mať aj po troch rokoch hodnotu tesne pod 20 000 USD. Ak ste si kúpili trojročnú Toyotu RAV4 za 19 873 dolárov, po ďalších dvoch rokoch a ďalších 24 000 míľach by mala mať stále hodnotu 15 896 dolárov. Nie je toľko súperov, o ktorých sa dá povedať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *