Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného Jeepu Renegade

Jeep Renegade je vozidlo, ktoré od svojho uvedenia na trh v roku 2014 ukázalo, že veľa ľudí sa mýli. Ide o subkompaktný crossover SUV, ktorý navonok nie je veľmi podobný džípu, ale ukázal sa byť obľúbeným u kupujúcich v Amerike. a všetko. okolo sveta. Ak uvažujete o jeho kúpe, tu je to, na čo si musíte dať pozor pri kúpe jazdeného Jeepu Renegade.

Renegade je subkompaktný crossover SUV, ktorý sa prvýkrát objavil na verejnosti na autosalóne v Ženeve v marci 2014. Hoci kupujúcim ponúkol akýsi miniatúrny štýl Jeep Wrangler za oveľa menej peňazí ako Wrangler, Renegade je v skutočnosti oveľa bližšie. súvisí s Fiatom 500 ako s Wranglerom. Renegade a Fiat 500 okrem iného zdieľajú spoločnú platformu, čo však nezabránilo malému džípu stať sa komerčným úspechom pre FCA na mnohých rôznych trhoch po celom svete.

Vďaka tomu nové predajné čísla Renegade v USA od roku 2016 klesli. Počas prvého roku predaja v Amerike sa v roku 2015 predalo 60 946 kusov Renegade, ale bolo to len viac ako osem mesiacov, pretože nedorazil správne. predajcov do apríla . V roku 2016, ktorý bol pre Renegade prvým úplným rokom predaja a doteraz vrcholným bodom, sa v Spojených štátoch predalo najmenej 106 605 kusov. V roku 2017 klesla na 103 434, v roku 2018 na 98 062 a v roku 2019 na 76 886. Hoci ešte chvíľu potrvá, kým budú k dispozícii údaje o predaji za rok 2020, zdá sa, že nové minimum sa blíži.

Jeep Renegade zatiaľ existuje len jedna generácia, no úplne nový model druhej generácie bol naplánovaný na rok 2022. Uvidí sa, či sa po pandémii koronavírusu vráti trochu späť, ale nie je to tak. Očakáva sa, že pôjde o radikálnu transformáciu toho, čo už máme.

Pre modelový rok 2019 to bolo niečo ako facelift, ktorý dal Jeep prebehlíkovi, ale navonok sa to prejavilo iba ako niektoré aktualizované predné a zadné nárazníky, niektoré nové LED svetlomety, ktoré sa našli aj na Wrangleri, a predná maska ​​​​bola trochu väčší.

Úrovne výbavy Jeep Renegade

Keď bol Renegade uvedený na trh, boli pre model 2015 k dispozícii štyri úrovne výbavy, ktorými boli Sport, Latitude, Limited a Trailhawk. Na šesť sa zmenil s príchodom modelu 2017 a pridaním Deserthawk a Altitude. Deserthawk vydržal iba rok a bol nahradený edíciou Upland 2018 a 2019, ale modelový rad na rok 2020 exponenciálne rástol s pridaním množstva špeciálnych edícií, ktoré Jeep tak miluje.

Rad Jeep Renegade 2020 pozostáva z Sport, Latitude, Upland, Altitude, Limited, Trailhawk a High Altitude, ale môžete mať aj Jeepster, North Edition alebo Orange Edition. Ak hľadáte Jeep Renegade 2021, máte na výber z variant Sport, Jeepster, Latitude, Upland, 80th Anniversary, Islander, Trailhawk a Limited.

Motory Jeep Renegade

Prvé verzie Renegade boli štandardne vybavené 1,4-litrovým turbo-štvorlicom, ktorý vyvinul 160 koní a 184 lb.ft. krútiaceho momentu, ktorý bol spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Alternatívou bol 2,4-litrový štvorvalec Tigershark, ktorý ponúkal 180 koní a 175 lb.-ft. krútiaceho momentu a bol dodávaný s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

Toto sú jediné motory, ktoré nájdete v ojazdenom Renegade, kým sa nezačnete obzerať po modeloch 2019 a novších, a to preto, že pre rok 2019 pribudla 1,3-litrová turbo-štvorka. Tieto agregáty sú na vrchole ponuky motorov a sú stále vyvinul 177 konských síl a 200 lb.-ft. krútiaceho momentu. Tento motor viedol ku koncu 1,4-litrovej turboštvorky, ktorá bývala štandardnou elektrárňou, takže 2,4-litrový štvorvalec sa od roku 2019 stal štandardným motorom.

Spotreba motorového oleja 2,4 l Tigershark

Toto nie je problém, ktorý zistíte na testovacej jazde a nie je to niečo, s čím by ste sa veľa zaoberali, ale je to niečo, čo musíte vedieť, kým sa odhodláte a kúpite si ošúchaný Jeep Renegade s 2,4-litrovým motorom Tigershark.

Uvádza sa, že tieto motory spotrebujú až jeden liter oleja na každých 1000 míľ, čo je takmer jedna pätina celkového objemu oleja v motore. Objem oleja je 5,5 litra, ale ak hladina klesne pod 3,5 litra, motor sa zastaví a na palubnej doske ani neuvidíte kontrolku a ani nedostanete žiadne iné upozornenie, že je hladina oleja príliš nízka.

Bolo hlásené, že kontrolka oleja sa rozsvieti, keď auto zastaví, ale to nie je veľmi dobré, však? Fiat-Chrysler (FCA) tvrdí, že táto úroveň spotreby oleja je normálna a Renegade to ovplyvnilo už od jeho uvedenia na trh v roku 2015. Ak sa teda chystáte kúpiť Renegade, je to niečo, s čím jednoducho musíte žiť.

Problémy s 9-stupňovou prevodovkou ZF

Deväťstupňová automatická prevodovka má tiež svoje problémy a tie trvajú od jej prvého predstavenia. Niektorí majitelia modelov z roku 2015 dostali za problémy vyrovnanie od FCA, ale problémy s deväťstupňovou automatickou prevodovkou pretrvávajú od roku 2016 bez oficiálneho uznania.

Reklamácie prevodovky vzahŕňa pretáčanie prevodových stupňov, náhle vypínanie a nechcené preraďovanie na neutrál. V podstate, ak natrafíte na Renegade s pochybnou deväťstupňovou automatickou prevodovkou, nemusíte nutne vedieť, čo bude robiť ďalej.

Prečo je Renegade taký populárny?

Aj keď sa to niektorým potenciálnym kupcom môže zdať trochu povrchné, niet pochýb o tom, že exteriérový štýl Renegade je jeho hlavným lákadlom pre mnohých kupujúcich. Má akýsi detský vzhľad Wranglera a jeho sedempriestorová maska ​​chladiča, okrúhle svetlomety, hranaté línie a vysoký profil znamenajú, že to nemôže byť nič iné ako Jeep. Na druhej strane naozaj nie je taký robustný a macho ako niektoré malé crossovery a je v ňom trocha „roztomilosti“, ktorá oslovuje mnohých mladších a žien.

Hoci má okrem sladkého Fiatu 500 spoločnú platformu a oveľa viac, Renegade sa líši od svojich konkurentov v oblasti subkompaktných crossoverov prekvapivo vysokým stupňom terénnej kapacity. Nevyvezie vás do hôr tak, ako to dokáže Wrangler, ale verzie s pohonom všetkých štyroch kolies sa nebudú triasť pri predstave, že chodník skončí a zmení sa na náročnú cestu. V žiadnom prípade to nie je Wrangler alebo Land Rover Defender, ale určite to nie je ani Ford EcoSport.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdený Jeep Renegade?

Ak si myslíte, že ojazdený Jeep Renegade môžete získať lacno, možno budete musieť prehodnotiť. Rýchly pohľad na trh s ojazdenými autami v Amerike ukazuje najdostupnejšie verzie, o ktorých môžete dúfať, že zistíte, že neboli účastníkmi nehody od približne 7 500 USD, ale majú najazdených viac ako 100 000 míľ.

Slušné špecifikácie s nižším počtom najazdených kilometrov majú tendenciu začínať okolo 9 000 dolárov, ale mali by ste byť schopní získať niečo ako Trailhawk z roku 2015 s AWD a približne 45 000 míľ za približne 10 000 dolárov. Ak chcete získať tento typ obchodu, možno budete musieť roztiahnuť svoju sieť dosť široko a byť pripravení cestovať. Model, ktorý môžete získať za 10 000 dolárov v časti krajiny, môže ľahko stáť o niekoľko tisíc dolárov viac, ak ste obmedzený na miestny trh, kde sú ceny Renegade vysoké.

A samozrejme, ešte predtým, ako vôbec zvažujete kúpu ojazdeného auta, musíte vedieť, či nemá nejakú skrytú históriu. Jedným z najjednoduchších a najlepších spôsobov, ako skontrolovať históriu akéhokoľvek vozidla, ktoré zvažujete kúpiť – a potenciálne si ušetriť celý svet škôd – je história vozidla. Ten, ktorý by som vám rád odporučil, je EpicVIN, ktorý nájdete po kliknutí sem.

Súperi Jeep Renegade

Ak hľadáte subkompaktný crossover SUV, určite nebudete mať núdzu o možnosti, hoci len málo z nich, ak vôbec nejaké, sa môže pochváliť takými schopnosťami v teréne, aké môžete mať s verziou s pohonom všetkých štyroch kolies. Renegat. Blízkym súperom je Fiat 500X, ale keďže je založený na rovnakej platforme a zdieľa veľa komponentov s Renegade, môžete si rovnako ľahko vybrať Jeep, ak nechcete, ako Fiat vyzerá.

Medzi ďalších nesúvisiacich rivalov patria Kia Soul, Ford EcoSport, Mini Countryman, Toyota CH-R, Chevrolet Trax, Nissan Rogue Sport, Honda HR-V, Mazda CX-3, Buick Encore a Hyundai Kona. Ak chcete taký, ktorý dá prebehlíkovi šancu, keď sa chodník skončí, sériový štvorkolesový Subaru Crosstrek je jediným vážnym súperom džípu.

Mali by ste si kúpiť ojazdený Jeep Renegade?

Moja rada, či si kúpiť ojazdený Jeep Renegade, je áno, mali by ste a nie, nemali by ste. Ak si vyberiete ten správny, máte bláznivé malé SUV, ktoré môže byť zábava vlastniť a riadiť, a ktoré môže dokonca ponúknuť celkom vážne vzrušenie z terénu, ak je to to, čo hľadáte. Hlavným problémom je však 2,4-litrový motor Tigershark a rovnako aj deväťstupňová automatická prevodovka.

Objavia sa modely s týmto motorom a prevodovkou, ktoré nemajú okrem nadmerného používania oleja nič zlé, ale ak chcete byť na bezpečnej strane, možno bude lepšie zvoliť Renegade s inou hnacou sústavou.

Dobrou správou je, že s použitým Renegade sa nezdá byť veľa malých problémov, ktoré treba hľadať a trápiť. Niekomu sa možno nebude páčiť, že z hľadiska bezpečnosti to v niektorých oblastiach nie je príliš dobré, no ak ste posadnutí automatickým núdzovým brzdením a varovaním pred zmenou jazdného pruhu, zrejme aj tak nie ste džíp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *