Je dobrá práca byť predajcom áut a ako dostávajú zaplatené?

Mnoho ľudí má dosť nízku mienku o predajcoch áut a dílerov, pretože si myslia, že sú tu len preto, aby sa na vás pokúsili zarobiť čo najviac provízií. V niektorých prípadoch to môže byť pravda, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, či je dobrá práca byť predajcom áut alebo ako vlastne zarábajú peniaze?

Bol som v automobilovom biznise takmer desať rokov, kým som sa z tejto stránky veci dostal a začal som písať o autách a žurnalistike, takže dovoľte mi povedať vám pravdu o tom, aké to je predávať autá na živobytie a ako zarábate peniaze. na tej práci.

Je predaj áut dobrá práca?

Byť predajcom áut môže byť naozaj dobrá kariéra, ak sa na to hodíte, no môže to byť aj tá najhoršia práca na svete, ak nie ste ten správny typ človeka. Práca môže často znamenať dlhé hodiny, krátke prestávky, pracovné víkendy, pochybnosti o sebe a menej priaznivú pozíciu v očiach iných ľudí kvôli vašej profesii. Na druhej strane byť predajcom áut môže znamenať aj príjemné pracovné prostredie, dobré peniaze a príjemný životný štýl a možnosť behať a šoférovať pekné autíčka.

Potrebujete byť automobilovým fanatikom, aby ste mohli byť predajcom áut?

Je to určite dobrý štartovací bod na začatie kariéry v automobilovom priemysle, ak máte lásku ku všetkému, čo súvisí s autami, ale určite to nie je predpoklad na získanie zamestnania ako predajca áut. Niektorí z najúspešnejších a najlepšie platených manažérov predaja, s ktorými som sa kedy stretol, sa o autá vôbec nezaujímali, no boli skôr výnimkou ako pravidlom.

Na druhom konci spektra, ak ste zanietená prevodovka a viete úplne všetko o tom, ako funguje spaľovací motor, možno vôbec nie ste dobrým predajcom. Väčšina kupujúcich nie je príliš technicky zameraná a skôr sa zaujímajú o to, čo pre nich auto a jeho vlastnosti môžu urobiť, než o to, ako veci fungujú.

Je predaj áut stresujúca práca?

Predaj áut môže byť niekedy jednou z najstresujúcejších prác, ktoré môžete mať, a existujú dva rôzne typy stresu. Jedným z nich je stres z toho, že musíte predať toľko, aby ste vy a vaša rodina boli aspoň finančne nad vodou, a druhým je stres, ktorý na vás zamestnávatelia kladú, aby ste splnili niekedy mimoriadne náročné ciele v oblasti predaja a zisku. Byť predajcom áut nie je také stresujúce ako byť mozgovým chirurgom alebo dispečerom letovej prevádzky, no niekedy to tak môže byť.

Môže sa niekto zamestnať v predaji áut?

Vo všeobecnosti sa na získanie práce predajcu áut nevyžaduje žiadna kvalifikácia ani predpoklady, čo znamená, že môže ísť o veľmi dobre platenú prácu pre ľudí, ktorí nemusia mať možnosť priblížiť sa platu predajcu áut. v akejkoľvek inej spoločenskej triede. Môžete ísť na vysokú školu celé roky a počas tohto procesu si nahromadiť dlh 70 000 dolárov a nezarobiť ani polovicu toho, čo môže zarobiť predajca áut, keď konečne skončíte, a jediná kvalifikácia, ktorú potrebujete na to, aby ste boli väčšinou predajcom áut, je vodičský preukaz.

Napriek možným finančným odmenám, ktoré pre dobrých predajcov áut nepochybne existujú, môžu mať predajcovia často problém získať nových predajcov. Predajcovia sú často ochotní dať ľuďom šancu, že by sa nikdy nedostali na pohovor na prácu, ktorá platí rovnakú sumu v inom odvetví, takže to môže byť skvelá príležitosť, ak ste ochotní to vyskúšať.

Kedy pracujú predajcovia áut?

Neexistujú žiadne stanovené priemyselné štandardy pre počet hodín, ktoré majú manažéri predaja áut odpracovať, ale hodiny môžu byť dlhé a pravdepodobne na deväť až päť zabudnete. Niektorí renomovaní predajcovia môžu otvárať relatívne rozumné časy, ale franšízy na masovom trhu a supermarkety s ojazdenými autami budú otvárať všetky hodiny, ktoré Boh posiela, kým budú chcieť kupujúci nakupovať.

Nie je nezvyčajné, že predaj áut je prácou šesť dní v týždni, alebo aspoň šesť dní v týždni a päť dní nasledujúcich na princípe rotácie. Zvyčajne musíte byť pripravený na nástup do práce alebo byť prítomný na rannom stretnutí okolo 8:30 a stále môžete byť v práci v bežný deň o hod. 18:00 alebo neskôr. Víkendové zatváracie časy môžu byť skôr, ale počítajte s tým, že budete pracovať väčšinu víkendov, ak nie každý víkend, okrem času, keď ste na dovolenke.

Ako dostávajú predajcovia áut zaplatené?

Predajcovia áut sú zvyčajne vyplácaní kombináciou základného platu a provízie, ale rovnováha medzi nimi sa môže u jednotlivých predajcov značne líšiť. Základný plat bude zvyčajne dosť nízky a zvyčajne sa pohybuje okolo minimálnej mzdy za 40-hodinovú prácu, aj keď môžete pracovať 60 hodín alebo viac. Vaše základy sa nezmenia podľa toho, koľko hodín odpracujete, a to je jeden z problémov pri predaji áut.

Ide o províziu, ktorá je skutočne o tom, že ste predajcom áut, ale opäť sa môžu sadzby provízie a spôsob ich výpočtu líšiťobrovské množstvo od jedného zamestnávateľa k druhému. Spravidla platí, že čím vyšší je základný plat, tým menej provízií bude k dispozícii a naopak. Aj keď na predajcu áut nepotrebujete žiadnu formálnu kvalifikáciu, v niektorých prípadoch možno budete potrebovať titul z aplikovanej matematiky, aby ste správne pochopili systém provízií. Viac o províznych systémoch vám poviem neskôr.

Koľko peňazí zarobí predajca áut za rok?

Priemerný plat manažéra predaja áut v Spojených štátoch je približne 42 000 dolárov ročne, hoci je možné zarobiť aj 19 000 dolárov alebo v niektorých prípadoch až 83 000 dolárov alebo viac. Na prácu, ktorá si nevyžaduje vysokoškolské vzdelanie alebo inú formu formálnej kvalifikácie, to nie je až také zlé, no ani to nie je koniec.

Ako väčšina slušných pracovných miest, predajcovia automobilov môžu získať aj ďalšie výhody, ako je zdravotné poistenie, plány starostlivosti o zuby, plán 401 (k) a služobné autá. Práve posledný z nich je najčastejším benefitom a preto mnohých z nás ťahá v prvom rade automobilový priemysel. Ak chcete neustále jazdiť na značkovom aute a každé tri mesiace ho vymieňať za nové, ťažko si vymyslíte inú prácu, ktorá ponúka takú obrovskú výhodu. Samozrejme, nie všetci predajcovia ponúknu predajcom firemné auto, no môže to byť najlepší spôsob, ako prilákať slušných kandidátov.

Samozrejme, s obstaraním firemného auta môžu byť spojené aj daňové povinnosti, no len ťažko uveriť, že nie je ekonomicky výhodnejšie mať firemné auto, ako si kúpiť rovnaké alebo podobné auto z vlastných peňazí.

Váš nový provízny systém je vysvetlený

Okrem provízií z predaja vozidiel je možné získať aj extra provízie za predaj finančných produktov a doplnkov ako ochrana laku. Niektorí predajcovia ponechávajú tieto tržby a provízie finančným riaditeľom alebo obchodným manažérom, ale aj tak sa môžete stále sústrediť na percento svojich predajov, ktoré majú tieto doplnky.

To ma v dobrom slova zmysle privádza k neuveriteľne zložitému a kontroverznému problému províznych systémov. Ak budete mať šťastie, môžete prestať pracovať pre malého nezávislého predajcu, kde majú jednoduchý systém ako fixné percento zo zisku za každú predanú jednotku. U rovnakého typu predajcu to môže byť trochu komplikovanejšie a môžete byť na kĺzavej škále, kde za každú jednotku dostanete určité percento zo zisku až do určitého čísla za mesiac a ďalšie percento za vyššiu hodnotu. Tieto sa nazývajú provízne „pásy“ a môže ich byť toľko, koľko chce maloobchodník existovať, a práve tu sa veci môžu začať vymykať spod kontroly.

Kvalifikácia na rôzne provízne intervaly môže zahŕňať toľko kritérií, koľko chcete. Môže vychádzať z predaných kusov, modelového mixu vozidla, percenta finančného prieniku a ľubovoľného počtu ďalších premenných. V niektorých prípadoch, s ktorými som sa v minulosti stretol, bola štruktúra taká zložitá, že nebolo možné vypočítať vašu províziu alebo vedieť, čo musíte urobiť, aby ste sa dostali do vyššieho provízneho pásma bez použitia požadovaného počítačového programu.

A ak si myslíte, že spôsob, akým dostanete zaplatené, keď začnete, je spôsob, akým budete vždy zaplatené, zamyslite sa znova. Podľa mojich skúseností sa predajcovia radi hrabú v províznom systéme buď každý rok, alebo keď si myslia, že ľudia zarábajú to, čo vnímajú ako príliš veľa.

Napríklad, ak vaša značka uvádza na trh nový model, ktorý je taký žiadaný, že existuje čakacia listina a každé auto sa predáva za celú odporúčanú cenu, predajca sa môže rozhodnúť znížiť úroveň provízie pre tento konkrétny model, pretože sa „predáva sám“ a ty si len zákazník.. Opýtajte sa ktoréhokoľvek predajcu áut alebo bývalého predajcu áut na provízne systémy a pripravte sa na dlhý príbeh o utrpení a zúfalstve!

Na ktorých autách môžu predajcovia jazdiť?

Ako predajca áut budete môcť riadiť autá, s ktorými váš predajca obchoduje, ale to, čo dostanete ako firemné auto, a autá, na ktorých jazdíte v rámci svojej práce, môžu byť veľmi odlišné veci. Ak nakoniec pracujete pre supermarket predávajúci nové autá ako predajca GM, Ford alebo Toyota, pravdepodobne dostanete jedno z áut, ktoré predávate ako firemné. Ak ale pracujete ako obchodný manažér pre predajcu Bentley alebo Porsche, nové Porsche alebo Bentley ako firemné auto nedostanete.

Potom máme v strede predajcov, ako sú Jaguar Land Rover, Mercedes-Benz, BMW a podobne, a niektorí z nich dajú niektoré zo svojich základných modelov manažérom predaja, ale iní nie. Môžete pracovať v autorizovanom servise Mercedes a ocitnúť sa s firemným vozidlom VW Golf alebo podobným, ale nové auto je stále lepšie ako žiadne nové?

V predajni tiež zvyčajne existuje hierarchia firemných áut, čo znamená, že čím ste starší, tým máte vyššiu špecifikáciu. Napríklad ako manažér predaja v Chevrolete Predajcovia môžu získať nový Spark ako firemné auto, zatiaľ čo senior manažér predaja Impalu a manažér Camaro, Blazer alebo Suburban.

Možno je teraz vhodný čas povedať vám trochu viac o tom, čo môžete očakávať, ak získate prácu v predaji áut so služobným autom. Ak nepracujete pre prestížnu značku a dostanú autá inej značky vyslovene na použitie ako firemné, auto, ktoré dostanete, bude pravdepodobne klasifikované ako predvádzacie.

To znamená, že vaše auto je možné kedykoľvek použiť na zákaznícke testovacie jazdy a možno ho budete musieť vymeniť za iné auto počas dňa voľna alebo dovolenky, ak to bude potrebné, keď ste preč od predajcu. Požičiava ich aj servisné oddelenie a o výhodách a nevýhodách predvedenia služobného auta by som mohol napísať celú knihu. Existuje veľa výhod, ale často existuje veľa, oveľa, oveľa viac nevýhod, ktoré musíte vyriešiť.

Ako získať prácu v predaji áut?

Pracovné miesta v oblasti predaja áut sú inzerované na rovnakých miestach ako iné pracovné miesta v iných odvetviach, takže online náborové stránky, ako napríklad really.com, sú rovnako dobrým miestom ako ktokoľvek iný, kde začať hľadať. Ak to so získaním práce v predaji áut vo vašej oblasti myslíte naozaj vážne, navrhol by som, aby ste navštívili miestnych predajcov a požiadali o rozhovor s manažérom predaja. Opýtajte sa, či majú nejaké voľné miesta, dajte im kópiu svojho životopisu a požiadajte ich, aby si uložili vaše informácie, ak sa niečo v budúcnosti objaví. Pamätajte si, že toto je predajná práca, ktorú hľadáte, a prečo by si mysleli, že im môžete predávať autá, ak neviete urobiť presvedčivú prácu v predaji seba? Podľa mojich skúseností, keď predajca potrebuje predajcu, často ho potrebuje čo najskôr a na rozdiel od mnohých iných typov zamestnávateľov je veľmi pravdepodobné, že sa vám ozve, ak ste urobili dobrý dojem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *