Kupujete ojazdené policajné auto?

Takmer každé nové auto sa dostane do bodu, kedy ho chce alebo potrebuje jeho majiteľ vymeniť a je veľká šanca, že sa prestane predávať ako ojazdené auto. Na trhu je naraz množstvo rôznych typov ojazdených vozidiel, ale premýšľali ste niekedy nad tým, či by ste nemali zvážiť kúpu ojazdeného policajného auta?

Musíte si byť vedomí toho, čo kupujete s ojazdeným policajným autom, aj keď môže byť jedným z najlacnejších ojazdených vozidiel na trhu v pomere dolár za dolár. Treba myslieť na to, že cucajú benzín, väčšinou majú veľmi dlhý kilometrový nájazd, celé hodiny chodia na voľnobeh a na cestách ich využívajú a zneužívajú viac ako čokoľvek iné.

Prečo si kúpiť ojazdené policajné auto?

Hlavným dôvodom, prečo by niekto mohol uvažovať o kúpe bývalého policajného auta, je lacná kúpa. Ojazdené policajné auto si budete môcť kúpiť za zlomok ceny zodpovedajúceho modelu, ktorý nevlastní a neprevádzkuje policajný útvar, ale existujú na to dobré dôvody.

Po prvé, bývalé policajné auto bude mať pri predaji veľa kilometrov na počítadle kilometrov a budú to dosť ťažké kilometre. Napriek tomu existuje veľká šanca, že auto bude servisované bez akýchkoľvek nákladov počas celej životnosti a jeho história bude bezkonkurenčná.

Niektorým ľuďom sa páči aj myšlienka vlastniť a riadiť bývalé policajné auto a modely, ktoré sa rozhodnú použiť, sú často veľké a výkonné modely samotnej povahy práce, ktorú majú vykonávať. Hoci polícia tvrdo pracuje, telo bude často vo veľmi dobrom stave, pretože policajná hierarchia nechce vidieť, ako ich polícia jazdí v ošarpaných autách pokrytých jamami a škrabancami.

Prečo si nekúpiť ojazdené policajné auto?

Aj keď na predaj narazíte na bývalé policajné auto, ktoré má na počítadle kilometrov primerané jeho veku, tieto kilometre nemusia byť nevyhnutne spravodlivým ukazovateľom používania, ktoré vozidlo malo. Nemyslím tým, že polícia stiahne počítadlo kilometrov, aby preboha dostala v aukcii lepšiu cenu auta! Chcem tým povedať, že aj keby policajné auto dokázalo prejsť len niekoľko kilometrov hliadkou za jediný deň, veľkú časť tohto dňa by bolo možné stráviť s jedným alebo dvoma dospelými policajtmi sediacimi vo vnútri.

Kúrenie sa naplno zapne, ak je vonku chladno, klimatizácia bude bežať nepretržite, ak bude horúco, batéria bude bežať so svetlami a rádiom, dvere, odkladacia priehradka a veko batožinového priestoru sa otvárajú a zatvárajú. čas pozbierať veci alebo len zabiť čas. V podstate každé tlačidlo, spínač, povrch a funkcia vozidla budú použité počas každej zmeny, aj keď počítadlo kilometrov nepočíta míle.

Keď však auto prejde míľu, mnohé z nich budú ťažké míle. Ak budete mať šťastie, auto, ktoré si kúpite, mohlo byť vozidlom cestnej hliadky, ktoré väčšinu svojho života strávilo na dlhých, rovných, otvorených cestách pri cestovnej rýchlosti. Ak také šťastie nebudete mať, môžete skončiť s niekým, kto takmer celý život zastavoval/rozbiehal premávku pri nízkych rýchlostiach v meste či obci a na voľnobeh zaparkoval celé hodiny ako mobilná policajná stanica.

Ak nemáte dostatočné znalosti o autách, aby ste si ich mohli kúpiť na bežnej aukcii bez toho, aby ste priviedli niekoho s relevantnými odbornými znalosťami, určite potrebujete pomoc s nákupom na vládnej aukcii.

Je možné legálne jazdiť na bývalom policajnom aute?

Niekto by si myslel, že polícia by nedala svoje staré autá na predaj verejnosti, ak by nemali legálne jazdiť po verejných komunikáciách pre civilistov, pretože je nezákonné jazdiť na vyradenom policajnom aute, ktoré stále pripomína vozidlo činné v trestnom konaní.

Podľa vyhlásenia pobočky kalifornskej diaľničnej hliadky, „aby bolo vyradené vozidlo činné v trestnom konaní legálne jazdiť po cestách, musí byť natreté tak, aby už nemalo tradičnú čiernobielu farbu, policajné logá alebo označenia a žiadne červené a modré. svetlá alebo svetelné polia“.

Niektorí kupujúci chcú ojazdené policajné autá na zberateľské kúsky so všetkými označeniami, svetlami a inou policajnou symbolikou neporušené. Zberatelia starých policajných áut, ktorí si chcú ponechať alebo obnoviť pôvodné značenie, musia pri cestovaní po verejných komunikáciách získať špeciálne povolenia alebo zakryť umelecké dielo.

Najkontroverznejším prvkom bývalých policajných áut je nepochybne svetelná lišta namontovaná na streche. Pravidlá o nich sa v jednotlivých štátoch líšia, pričom niektoré nepovoľujú červené svetlá smerujúce dopredu, niektoré umožňujú stropné svietidlá, pokiaľ sa v skutočnosti nepoužívajú, zatiaľ čo iné za žiadnych okolností nepovoľujú žiadne stropné svietidlá.

Pokiaľ nemáte v úmysle urobiť nič nezákonné a dokážete, že auto, na ktorom jazdíte, nie je o nič viac ako skutočné policajné auto, ako keď ste si ho kúpili, nemali by ste sa dostať do problémov. Ak si ho kúpite z aukcie a stále vyzerá ako policajné auto, mali by stenaozaj si to odfoť na predaj na aukcii ako dôkaz. Pravdepodobne sa musíte pripraviť aj na to, že vás poriadne zbijú policajti, ktorí vás náhodou napomenú, že ste sa vydávali za policajta, a občania, ktorí nebudú príliš šťastní, keď si uvedomia, že nie ste skutočný policajt.

Sú policajné autá rýchlejšie ako bežné autá?

Či už ide o Crown Vic, Impala alebo Explorer, pod kapotou bývalých policajných áut nenájdete žiadne turbomotory s malým zdvihovým objemom. Drvivá väčšina ojazdených policajných áut, ktoré dnes nájdete na aukcii, bude mať veľké V8, ktoré ich poháňajú. Zatiaľ čo niektoré policajné autá budú vyladené tak, aby boli rýchlejšie ako verzie, ktoré si môžete kúpiť nové v autosalóne, mnohé z nich sa budú spoliehať len na obvyklú silu tohto V8.

V porovnaní s druhom výkonného kompaktu strednej a plnej veľkosti, ktorý si dnes môžeme kúpiť za celkom rozumné peniaze, nie je priemerné policajné auto z hľadiska výkonu žiadnym veľkým otrasom. Crown Vic môže byť pomerne rýchly v priamom smere, ale Ford Focus RS alebo Honda Civic Type R ich nechajú na smrť pri naháňačke vo vysokej rýchlosti.

Sú všetky ojazdené policajné autá čiernobiele?

Nie všetky ojazdené policajné autá, ktoré uvidíte na predaj v aukcii, budú čiernobiele, hoci táto farebná schéma je stále preferovanou kombináciou v Severnej Amerike, pretože umožňuje jednoznačné rozpoznanie hliadkových jednotiek z veľkej vzdialenosti. Netreba zabúdať, že je veľa policajtov, ktorí nenosia uniformy a teda nejazdia označené hliadkové autá. Detektívi a iní neuniformovaní policajti často jazdia na neoznačených autách rôznych farieb a dožívajú sa a sú dané na predaj rovnako ako bývalé hliadkové autá.

Aké vozidlá používa polícia?

Kúpa ojazdeného policajného auta neznamená, že ste obmedzený na Crown Vic, hoci existuje obmedzený počet vozidiel s policajnými balíkmi, z ktorých si môžu policajné oddelenia v USA vybrať. Medzi najpopulárnejšie modely, ktoré v súčasnosti používa americká polícia, patria Chevrolet Tahoe, Dodge Charger, Dodge Durango, Ford Fusion, Ford Explorer a Ford F-150.

Aké je najrýchlejšie policajné auto v Amerike?

Ak zabudneme na obrázky z „Miami Vice“, ako tajná polícia jazdí na Ferrari a Lamborghini, aby sa spojili s darebákmi, najrýchlejším vozidlom, ktoré v súčasnosti polícia používa na hliadkovanie, je v skutočnosti Ford Police Interceptor Utility.

Najnovšia pomôcka Police Interceptor Utility je očividne založená na Ford Explorer oblečenom na hliadku, ale rozdiely medzi touto verziou a civilizovanou rodinnou verziou, ktorú si môžete kúpiť v showroomoch, sú menej jemné, ako by ste si mysleli. Ford Police Interceptor Utility je v súčasnosti najrýchlejšie zrýchľujúce a policajné auto v Amerike pri najvyššej rýchlosti. PIU má maximálnu rýchlosť 150 mph a zrýchľuje sa na 60 mph za pouhých 5,77 sekundy. S priemerným moderným autom s maximálnou rýchlosťou okolo 120 mph, Ford Police Interceptor Utility poskytne väčšine vozidiel za svoje peniaze.

Ako kúpiť ojazdené policajné auto

Väčšina policajných áut, ktoré už ministerstvo nepotrebuje, sa predáva vo vládnych aukciách. Možno poznáte niekoho zo svojich blízkych, ale ak nie, môžete sa tu dozvedieť o všetkých aukciách policajných a iných vládnych vozidiel, ktoré prebiehajú po krajine. Toto je definitívny sprievodca, ktorý vám veľa povie o tom, čo potrebujete vedieť, ako aj o tom, kedy a kde sa aukcie konajú.

Okrem bývalých policajných áut sa na niektorých z týchto aukcií predávajú vozidlá iných federálnych a miestnych orgánov, ako aj vozidlá zabavené zločincom. Bez ohľadu na pôvod a pôvod vozidla, ktoré vidíte na predaj na niektorej z týchto aukcií, musíte naozaj vedieť, čo robíte, skôr než zvažujete kúpu akéhokoľvek vozidla v aukcii.

Aj keď bývalé policajné auto nemá tienistú minulosť, akú môže mať mnoho iných aukčných áut, jediné, čo viete, kým si ho kúpite, je, že bude mať dosť ťažký život, kým si ho kúpite. Ku kúpe týchto áut musíte pristupovať s realistickými očakávaniami. Niektoré z týchto vozidiel budú po vyradení z prevádzky mimo prevádzky niekoľko týždňov, mesiacov, dokonca aj rokov, čo znamená, že takmer určite budete musieť vymeniť batériu. Ak si chcete vozidlo pred podaním ponuky osobne prezrieť, čo by ste určite mali urobiť, ak je to len trochu možné, jumpbox by bol užitočnou súpravou, ktorú by ste mali mať so sebou, ak aukcia v tomto smere nepomôže.

Nie všetky policajné odposluchy sú si rovné

Autá používané políciou v službe majú zvyčajne látkové predné sedadlá a kombináciu zadných sedadiel z vinylu a mali by ste počítať s tým, že všade tam, kde bolo odstránené policajné vybavenie, nájdete káble a diery. To platí aj pre palubnú dosku, kde sú policajné počítače, rádiá a inévybavenie bude nainštalované a odstránené bez toho, aby sme mysleli na kozmetický neporiadok, ktorý po ňom zostane.

Čiernobiele verzie týchto vozidiel budú zvyčajne na aukciách lacnejšie ako všetky čierne modely, prípadne iné pevné varianty ako biela, sivá alebo strieborná. Väčšina predajcov dáva prednosť čiernym policajným autám, ak ich môžu získať, takže buďte pripravení zaplatiť viac za všetky modely, ktoré nie sú tradičné čiernobiele.

Ak túžite po niečom trochu krajšom, budete môcť nájsť policajné interceptory, ktoré majú celé látkové vnútro a žiadne visiace drôty alebo priepastné otvory, ktoré ničia aktívne modely. Tieto modely majú tiež tendenciu byť oveľa menej zneužívané ako ich náprotivky v aktívnej službe a pravdepodobne ich v minulosti používali štátni zamestnanci alebo v niektorých prípadoch policajti, ktorí nemajú tendenciu pravidelne sa venovať prenasledovaniu vysokou rýchlosťou. . Vzhľadom na ich nižšie mechanické opotrebenie a interiér, ktorý je oveľa priateľskejší pre maloobchod, si tieto modely nevyhnutne vyžadujú vyššie aukčné ceny.

Niekoho môže prekvapiť, že policajné vybavenie, ktoré zostalo na vozidle, často pridáva na predajnej cene a nie ju znižuje. Prvky ako nárazníky, svetlomety, lišty zadného okna a dokonca aj zvláštny model s celou zadnou klietkou môžu pridať hodnotu k cene, ktorú tieto vozidlá ponúkajú v aukcii.

Add Comment