Kupujete ojazdený Chevrolet Blazer?

Ak sa vám páči vzhľad najnovšieho Chevroletu Blazer, ale váš rozpočet nepresahuje úplne nový, budete radi, že nový Blazer existuje už dosť dlho na to, aby bolo na predaj veľké množstvo použitých Blazerov. po celej krajine.. Otázky, ktoré si preto musíte položiť, sú, či by ste si mali kúpiť ojazdený Chevrolet Blazer a čo by ste mali hľadať, ak sa rozhodnete kúpiť ojazdený Chevrolet Blazer? Dobrou správou je, že odpoviem na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré môžete mať o kúpe ojazdeného Chevy Blazer.

Ak sa vám páči najnovší Chevrolet Blazer a chcete ho za oveľa nižšiu cenu, než by stál úplne nový, mali by ste si kúpiť ojazdený Chevrolet Blazer, pretože je to veľmi žiadaný crossover SUV strednej veľkosti, ktorý ponúka dobrú hodnotu za peniaze. . A ak chcete hľadať Blazer alebo akékoľvek iné vozidlo, ktoré sa predáva za skvelé ceny, možno si budete chcieť pozrieť vládne aukcie tu, kde existujú skutočné výhodné ponuky, ktoré sa dajú urobiť na prerušených vládnych vozidlách alebo vozidlách zabavených menej renomované typy.!

Mimochodom, ak chcete vedieť o niektorých z najlepších produktov, služieb a spoločností, ktoré som našiel pri kúpe, predaji a pomoci s vlastníctvom vozidla, pozrite si moju stránku odporúčaných produktov a služieb tu.

Čo je Chevrolet Blazer?

Chevrolet Blazer je elegantný crossover SUV strednej veľkosti s priestorom až pre päť osôb. Je to relatívne ťažké vozidlo so základnou hmotnosťou až 4 287 libier, ale nie je také veľké zvnútra ani zvonka ako mnohí jeho stredne veľkí rivali. So silnou podobnosťou so súčasným Chevy Camaro by som povedal, že súčasný Blazer je oveľa viac o štýle, než o schopnostiach a všestrannosti vhodnej pre rodinu.

Nie je to malé vozidlo a na kompaktný crossover ho nikdy neprehliadnete, no s priestorom pre nohy 41 palcov vpredu a 39,6 palcov vzadu a celkovým objemom pasažierov 107,8 kubických stôp ide o priemerný triedy z hľadiska priestoru pre cestujúcich.

Toto je crossover strednej veľkosti, ktorý si kúpite predovšetkým preto, ako vyzerá a myslím si, že vyzerá úplne senzačne, ale milujem aj Camaro, takže tento nový Blazer budem pravdepodobne vždy milovať. Môžem byť taký odvážny a povedať, že toto je niečo ako lacné Lamborghini Urus? Samozrejme, len pokiaľ ide o styling, pretože by som ani nezačal naznačovať, že ponúka podobný výkon ako Lambo. Dokonca ani nenaznačujem, že vyzerajú rovnako, pretože nie. Mám na mysli, že zdieľajú rovnaký druh športového, agresívneho postoja k SUV, ktorý ich odlišuje od množstva ťažkých rodinných áut, ktoré majú tendenciu dominovať v segmente SUV strednej veľkosti.

História Chevrolet Blazer

Súčasný Chevy Blazer bol úplne novým vozidlom pre model 2019, ktorý sa začal vyrábať koncom roka 2018, no typový štítok nie je nijako nový. V skutočnosti Chevy vyrába blejzre rôznych druhov už od roku 1969. Prvými blejzermi boli blejzre Chevrolet K5 plnej veľkosti založené na podvozku C/K pickup, ktoré sa vyrábali v rokoch 1969 až 1991. Táto verzia bola premenovaná na Blazer 1992 a dvojdverové verzie sa stali Tahoe 1995.

Mali sme tiež kompaktné a stredne veľké saká Chevrolet S-10, ktoré boli neprekvapivo založené na pickupe S-10 a tieto saká sa vyrábali a predávali v rokoch 1983 až 2005.

Typový štítok Blazer sa zastavil po modeli z roku 2005, ale v roku 2018 sa znova objavil ako modelový rok 2019 v aktuálnom formáte crossover SUV strednej veľkosti. Napriek výzvam, ktorým čelí automobilový priemysel v dôsledku pandémie COVID-19, sa Chevy Blazer naďalej predával mimoriadne dobre až do roku 2020. V skutočnosti kvôli kombinácii vysokého dopytu a obmedzenej výroby majú mnohí predajcovia problém získať čo najviac Chevy Blazer inventár, aký chcú alebo potrebujú.

Ak chcete Chevrolet Blazer a chcete ho hneď teraz, možno sa budete musieť obrátiť na trh s ojazdenými autami, aby ste si ho zaobstarali, ak dopyt zostane taký vysoký, ako je a výroba sa čoskoro nezvýši, aby uspokojila tento dopyt.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdený Chevrolet Blazer?

Napriek pokračujúcemu vysokému dopytu zo strany kupujúcich po úplne nových Chevy Blazers sa ceny ojazdených nezdá byť také vysoké, ako by ste za takýchto okolností mohli očakávať. Pamätám si, keď vyšiel Range Rover Sport a použité príklady stáli o tisíce viac ako MSRP za nový, pretože dopyt bol taký vysoký a ľudia nechceli čakať 6 až 12 mesiacov, kým budú splnené ich nové objednávky.

Chevrolet Blazer Premier 2019

MSRP pre Chevrolet Blazer na rok 2021 začínajú na 28 800 USD za model L s pohonom predných kolies a dosahujú až 45 600 USD za AWD Premier, takže existuje široká škála cien, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom.

Najlacnejší ojazdený Blazer, ktorý som našiel na hlavných predajných platformách ojazdených vozidiel V deň, keď som napísal tento článok, bol Blazer L 2020 s AWD, ktorý mal najazdených 16 000 míľ a stál iba 17 950 dolárov. Musím však zdôrazniť, že tento bol trochu mimo, pretože druhý najlacnejší, ktorý som našiel, bol FWD Blazer 1LT z roku 2019 s 5 000 míľami, ktorý stál 19 999 dolárov. Základných modelov L nie je priveľa, čo je pri pohľade na špecifikácie pochopiteľné.

Priemerná cena ojazdeného modelu 2019 1LT s priemerným počtom najazdených kilometrov cca 12-15 000 míľ sa zdá byť v rozmedzí 24 000 $, čo je úspora viac ako 8 000 $. Percentuálna úspora v porovnaní s novým môže byť ešte lepšia s vyššími úrovňami výbavy, ale majte na pamäti, že modely LT môžu mať vylepšené balíčky 1LT, 2LT alebo 3LT, ktoré predstavujú významný rozdiel v špecifikácii a cene.

Ktorá hnacia sústava Chevy Blazer je najlepšia?

Aj keď sa základný štvorvalcový motor perfektne hodí pre Blazer, ak nakupujete s relatívne obmedzeným rozpočtom, možnosť V-6 je to, čo by ste si mali vybrať, ak chcete, aby mal váš Blazer výkon zodpovedajúci jeho štýlu.

Základným motorom je 2,5-litrový radový štvorvalec s prirodzeným nasávaním, ktorý vyvinie užitočný výkon 193 koní a 188 lb.ft. krútiaceho momentu, ktorý sa posiela na predné alebo všetky štyri kolesá cez veľmi dobrú deväťstupňovú automatickú prevodovku.

Prevodovka má pár nízkych prevodových stupňov pre rýchle spustenie, zatiaľ čo stredné prevodové stupne sú rozložené pomerne rovnomerne, aby poskytovali mierne tempo v mestských oblastiach. Napriek vítanému aktívnemu odhlučneniu môže byť tento motor pri stlačení trochu hlučný a ak budete s Blazerom jazdiť tak, ako vyzerá, môže to trvať pomerne dlho.

V polovici modelového roku 2020 začal Chevy vyrábať Blazer s výkonnejším 2,0-litrovým turbo-štvorlicom, ktorý sa môže pochváliť výkonom 230 koní a 258 lb.ft. krútiaceho momentu. Ak chcete viac výkonu, než ponúka základný motor, ale chcete spotrebu paliva, ktorá je lepšia, než akú dokáže poskytnúť V-6, sako z polovice roku 2020 alebo novšie s turbom štyri pod kapotou sa vám nebude páčiť. urobili dobrý kompromis.

Ak je váš rozpočet na váš ojazdený Chevy Blazer dostatočný, mali by ste skutočne investovať do modelu s 3,6-litrovým V-6, ktorý potom dáva Blazeru 308 koní a 270 lb.-ft. krútiaci moment na hranie. Tento motor tiež nie je úplne tichý, ale zvuk, ktorý vydáva, je taký ten hukot V-6, ktorý pravdepodobne oceníte, ak sa vám páči, ako Blazer v prvom rade vyzerá.

Je Chevy Blazer AWD?

Vo svojej štandardnej podobe je Blazer crossover SUV s pohonom predných kolies, no k dispozícii sú dva rôzne systémy pohonu všetkých štyroch kolies, na ktoré by ste si mali dať pozor. Pripočítať k cene úplne nového Blazera pohon všetkých štyroch kolies je cena, ktorá sa oplatí zaplatiť, no nie je to až taká prémia za cenu ojazdeného modelu, takže ak si to môžete dovoliť, určite by ste sa mali poobzerať po modeli AWD. jeden v požadovanej úrovni výbavy.

Prvý z dvoch dostupných systémov AWD je relatívne základné nastavenie, ktoré sa nachádza na základných modeloch a ktoré dokáže odpojiť energiu, ktorá by sa inak dostala na zadné kolesá, aby pomohla znížiť spotrebu paliva. Pri tomto systéme však musíte pamätať na to, že pohon všetkých štyroch kolies musíte znova zapnúť, keď ho potrebujete.

Úrovne výbavy Blazer RS ​​​​a Blazer Premier sú vybavené systémom pohonu všetkých štyroch kolies, ktorý je o niečo sofistikovanejší ako štandardný systém, a to preto, že má zadný diferenciál s dvojitou spojkou na prenos krútiaceho momentu medzi zadnými kolesami. poskytujú lepšiu ovládateľnosť a väčšiu trakciu. Okrem štandardného režimu pre vodiča AWD má tento sofistikovanejší systém aj športový režim, režim off-road a režim ťahania/ťahu na zvýšenie kapacity.

2019 Chevrolet Blazer ponúka prvý systém riadenia nákladu Chevrolet, ktorý pomáha vodičom zabezpečiť menšie predmety rozdelením nákladového priestoru.

Koľko môže odtiahnuť Chevy Blazer?

Dobrou správou je, že nezáleží na tom, či máte AWD alebo FWD Blazer, ak sa obávate, či dokážete ťahať na maximum, ale musíte myslieť na to, aký motor máte. Všetky štvorvalcové blejzre môžu vytiahnuť maximálne len 1 500 libier, ale saká V-6 môžu vytiahnuť maximálne 4 500 libier, čo je o 1 000 libier viac ako Equinox, ale o 1 000 libier menej ako Traverse.

Ktoré sako má najlepšiu spotrebu paliva?

Ak je spotreba paliva na zozname priorít vášho budúceho SUV, potom Blazer nemusí byť tým pravým vozidlom, na ktoré by ste sa mali pozerať. Hodnotenia spotreby paliva Chevy Blazer EPA nie sú hrozné, ale nie sú ani veľmi dobré.

Ktorý stupeň výbavy saka je najlepší?

Jasnou odpoveďou na túto otázku bude takmer vždy najvyššia a najdrahšia úroveň výbavy, však? Hovoríme tu však o nákupe z druhej ruky a má tendenciu znamenať, že treba brať do úvahy prvok hodnoty za peniaze, a to je úplne iná vec.

Podľa môjho skromného názoru je úroveň výbavy Chevrolet Blazer RS ​​AWD s najlepším pomerom cena/výkon, pretože poskytuje štýl a výkon, ktorý od vozidla tohto typu požadujete, ako aj všetky moderné technológie a funkcie konektivity, ktoré potrebujete.

bez platenia za veci, bez ktorých sa pravdepodobne zaobídete.

Základné dostupné úrovne výbavy Chevrolet Blazer sú LT, RS a Premier, ale modely LT sa dodávajú vo verziách 1LT, 2LT a 3LT a je potrebné zvážiť aj verzie FWD a AWD.

RS sa mi páči, pretože má športovejší a agresívnejší štýl, ako aj exkluzívne prvky, ako je navigácia, systém manipulácie s nákladom, mŕtvy uhol, 120-voltová zásuvka, zadné parkovacie senzory, diaľkové štartovanie, vyhrievanie predných sedadiel a volantov, el. nastaviteľné sedadlo spolujazdca, vyhrievaný volant, elektrické dvere batožinového priestoru a 20-palcové zliatiny. Toto všetko prichádza navyše k už pomerne štedrému štandardu výbavy v modeloch LT, takže RS je mojou voľbou pre Blazer.

Chevrolet Blazer Rivals

Keď sa pozriete na hlavných rivalov Chevroletu Blazer na súčasnom trhu, ak ste niečo ako ja, len by to posilnilo vaše odhodlanie kúpiť si Blazer pred ktorýmkoľvek z nich. Medzi hlavných rivalov patria GMC Acadia, Ford Edge, Honda Passport, Hyundai Santa Fe, Kia Sorento a Nissan Murano. Ak ich spočítate všetky dohromady, možno neprinesú toľko vzrušenia, ako ponúka Chevy Blazer, ale možno som to len ja?

Je Chevrolet Blazer spoľahlivý?

V živote „nového“ Chevy Blazer je trochu skoro na to, aby sme urobili nejaké veľké vyhlásenia o jeho dlhodobej spoľahlivosti a musíme akceptovať, že všetky úplne nové modely dostanú pediatriu počas prvého alebo dvoch rokov výroby.

Zatiaľ sa písalo hlavne o nerovnomernom chode motora, čo môže mať za následok jeho zaváhanie, zastavenie a v niektorých prípadoch ani nenaštartovanie. Technici môžu tento problém vyriešiť kontrolou a opravou uzemňovacej svorky alebo káblového zväzku v rámci záruky, takže pokiaľ použitý Blazer nemá viac ako tri roky, nemal by to byť nadmerný problém. Či už ide o inherentný problém alebo nie, je pravdepodobné, že ho GM vyrieši príliš dlho.

Samozrejme, môžete ísť na niečo ako Cars.com a nájsť prekliate používateľské recenzie na Blazer, ktoré popisujú niektoré vážne problémy, ktoré môžu znieť veľmi alarmujúco. Navrhujem, aby ste sa nenechali odradiť od kúpy ojazdeného Chevroletu Blazer, pretože vozidlá pre masový trh, ako je tento, sa vyrábajú vo veľkom počte a je nevyhnutné, že niektoré budú mať problémy, najmä na začiatku výroby.

Špecifikácie Chevrolet Blazer

Už som povedal, že si myslím, že AWD RS je úroveň výbavy Blazera, ale oceňujem, že mnohé rozpočty nemusia ísť tak ďaleko, takže je potrebné zvážiť nižšiu výbavu. Namiesto toho, aby som hovoril o tom, ktorá výbava má aké funkcie a ktorý motor a hnaciu sústavu môžete mať s každou úrovňou výbavy, tu sú brožúry pre všetky doterajšie modely nového Blazera, ktoré si môžete stiahnuť, aby ste mohli zistiť, ktorý model má to, čo chcete. potrebu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *