Mám si kúpiť ojazdený Hellcat?

Len málo mien na americkom automobilovom trhu, ktoré sa objavilo v posledných rokoch, je také sugestívnych ako Hellcat, no zamysleli ste sa niekedy nad tým, či sa oplatí kúpiť ojazdený Dodge Challenger Hellcat alebo Dodge Charger Hellcat, ak ho naozaj chcete, no nemôžete si dovoliť nový?

Ak si nemôžete dovoliť kúpiť úplne nový Dodge Challenger Hellcat alebo Dodge Charger Hellcat, použitým príkladom môže byť výhodná kúpa. Úplne nový Challenger Hellcat na rok 2021 má počiatočnú odporúčanú cenu 58 995 USD, ale použitý model z roku 2015 si môžete kúpiť za výrazne menej ako 40 000 USD. Nová nabíjačka Hellcat na rok 2021 má MSRP 69 995 USD, ale môžete si vybrať jednu z tých, ktoré sa používajú už za 36 000 USD.

Pre tých, ktorí si na chvíľu nie sú plne vedomí, prejdem do podrobností o týchto dvoch autách, ale je tu niekoľko vecí, na ktoré musíte o týchto autách myslieť, kým sa budete dištancovať od toho, čo sú stále dosť vážne peniaze za ojazdené auto. .

Bol použitý Hellcat porazený?

Sú to naozaj veľmi výkonné autá, no nie sú to výkonné autá ako Porsche 911, Jaguar F-Type či dokonca Ford Focus RS. Challenger a Charger Hellcats sú naozaj navrhnuté tak, aby išli veľmi, veľmi rýchlo v priamom smere a je veľká šanca, že predchádzajúci majitelia ojazdeného jedného s tým urobili veľa.

Autá, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa dobre ovládali a prechádzali zákrutami čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, ako napríklad 918, budú pravdepodobne vykazovať známky opotrebovania vo všetkých možných oblastiach, ako je odpruženie a brzdy a pod kapotou, ak s nimi jazdili tvrdo. Hellcat môže mať najazdených pekných pár kilometrov a môže vyzerať v senzačnom stave, ale ak väčšinu týchto kilometrov strávil na pretekoch dragsterov, opotrebovanie motora môže byť značné a pre nezasvätených nie je príliš zrejmé.

Nechápte ma zle, je tu veľa ľudí, ktorí si tieto autá kupujú, pretože chcú moderné svalové auto s výkonom viac ako 700 koní, no v zlom počasí ich nevyťahujú a okrem víkendov ich využívajú len zriedka. Hellcat možno zažil zvláštne vyhorenie a možno občas porušil rýchlostný limit na diaľnici, ale mohol si ho tiež fantasticky vážiť a starať sa oň, kým sa ich majitelia nenudili alebo sa nerozhodli, že to pre nich nie je praktické a nerozhodnú sa zmeniť. že pre SUV.

Pointa je, že kúpa použitého Hellcatu môže byť ako hranie finančnej ruskej rulety; nebudete vedieť, čo dostanete, kým nestlačíte spúšť.

Oprava motora Hellcat môže byť veľmi drahá, ak bol sériovo zneužívaný predchádzajúcim vlastníkom, takže naozaj potrebujete vedieť, na čo sa pozeráte, alebo aspoň niekoho, kto vie, čo robí, aby to skontroloval predtým, ako sa zaviažete k nákupu.

Pamätajte, že nové auto za šesťdesiat alebo sedemdesiattisíc dolárov bude samozrejme drahé na jazdu a údržbu, ale to, že ho kúpite na niekoľko rokov dopredu za oveľa menej, neznamená, že náklady na vlastníctvo budú nižšie, ako keby bolo nové. Ak si nemôžete dovoliť servis a údržbu nového Hellcatu, naozaj si musíte dvakrát rozmyslieť kúpu ojazdeného. Ak nemáte čím opraviť prasknutý kompresor alebo tesnenie hlavy valcov, nie je dobré zoškrabovať vyvolávaciu cenu alebo len riešiť mesačné splátky za ojazdený Hellcat.

Dodge Charger SRT Hellcat z roku 2020

Ak si neceníte konskú silu nadovšetko, budete pravdepodobne viac než spokojní s výkonom 707 konských síl a 650 lb.-ft. krútiaci moment vyvinutý ojazdeným Hellcatom. Pre niektorých nadšencov je to však žiadanejšie a to vedie k tomu, že mnohé z nich sa upravujú. Ak uvažujete o kúpe ojazdeného Hellcatu, ktorý bol upravený, uistite sa, že si viete overiť pôvod dielov a kto zmeny vykonal.

V Amerike existuje obrovský trh s náhradnými dielmi pre výkonné diely a je tu veľa, čo môžete urobiť pre ďalšie zlepšenie výkonu a výkonu Hellcatu, ale aj keď sú diely tej najvyššej kvality, radi by ste s takýmto autom jazdili kedykoľvek blízko. hranica, keby si tie diely nechal namontovať nadšený amatér počas jazdy domov?

Jedna vec je kúpiť si módny Dodge Dart z roku 2010, ktorý je výsledkom domáceho projektu, ale sval, ktorý môže potenciálne dosiahnuť rýchlosť 200 mph? Nie ďakujem. Ak nevidíte dôkaz, že akúkoľvek zmenu výkonu vykonal profesionál alebo aspoň amatér so skvelou reputáciou v tuningovej komunite, vypadnite. Existuje veľa použitých Hellcatov na predaj, takže sa snažte, aby ste sa vyhli problémom.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdený Hellcat?

Hľadal som také, ako sú Carfax a Auto Trader, aby som preskúmal ceny, za ktoré chodia pekelníci Challenger a Charger, a nižšie som zostavil tabuľku priemerných cien oboch áut pre celoročné modely od roku 2015.

Možno ste zdvihli obočie nad mojím praktickým vyjadrením v rubrike odborná, ale nerobím si srandu. Ak potrebujete auto s veľkým interiérom me Ak sa nechcete vzdať svojej lásky k šoférovaniu a monštruóznemu výkonu V-8, je ťažké si predstaviť lepšiu kombináciu tréningu v aute, ako je Charger Hellcat.

Ak nie je v obzvlášť otvorenej farbe a ozdobený pretekárskymi pruhmi, môže byť Charger hellcat fantastickým praktickým vozidlom pre päťčlennú rodinu. Má štyri dvere, veľký batožinový priestor a veľmi veľký interiér a pre nepoznaných môže vyzerať ako bežný štvordverový sedan. Samozrejme, keď zhasne to správne svetlo, je úplne iná vec, keď zmiznete v nemilosrdnom oblaku dymiacich pneumatík a výfukových plynov.

Dodge Charger SRT Hellcat z roku 2020

Hoci Challenger Hellcat nemá praktickosť štyroch dverí, ak sa cestujúci na zadných sedadlách, ktorí musia nastupovať prednými dverami, na to príliš nesťažujú, nájdu vzadu veľké množstvo miesta, keď tak urobia. . vliezol tam.

Tieto autá sú tiež ďaleko od vyzlečených áut bez toho, aby boli nevyhnutné na to, aby sme ich považovali za každodenného vodiča. Aj vo svojej najštandardnejšej podobe sú modely Challenger a Charger Hellcat bohato vybavené štandardnými prvkami a výbavou, ako je klimatizácia a prvotriedny informačno-zábavný systém.

Mali by ste si kúpiť použitý Hellcat?

Ak si môžete dovoliť požadovanú cenu, ste si istí, že si môžete dovoliť prevádzkové náklady a auto, ktoré chcete kúpiť, ste si nechali skontrolovať odborníkom, potom áno, áno, áno a ešte raz áno. Mali by ste si kúpiť použitý Hellcat. Som veľkým fanúšikom Charger Hellcat pre jeho každodennú použiteľnosť, ale tiež milujem retro štýl Challengera a skutočnosť, že obe tieto autá sa naďalej vyrábajú rok čo rok bez toho, aby boli potrebné veľké kozmetické operácie, aby sa zachovali. vyzerajúci moderne.

Môžete ísť a kúpiť si neskorý model Ford Mustang Shelby GT350, ktorý bol vyladený niekde v blízkosti štadióna pre Hellcat, ale o pár rokov neskôr Ford aktualizuje štýl a vaša hrdosť a radosť z Mustangu začne vyzerať trochu unavene. . Ak by ste dnes vyšli von a kúpili si Challenger Hellcat z roku 2015 v dobrom stave s nízkym počtom najazdených kilometrov, väčšina ľudí by nevedela, že by ste práve nevyviezli úplne nový zo showroomu, ak je dostatočne čistý a ešte tam zostala guma. na palube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *