Na čo sa zamerať pri kúpe jazdeného Cadillacu Escalade

Ak chcete luxusné SUV v plnej veľkosti a chcete si kúpiť americké, skutočne neexistuje seriózna alternatíva k legendárnemu Cadillacu Escalade. Samozrejme, úplne nový Escalade je pre mnohých obdivovateľov tohto úžasného vozidla nedostupný. Ale keďže mohutný Caddy existuje už viac ako 20 rokov, znamená to, že existuje množstvo ojazdených modelov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom. Poďme sa teda pozrieť, na čo si treba dať pozor pri kúpe jazdeného Cadillacu Escalade.

História Cadillacu Escalade

Escalade je plnohodnotné luxusné SUV, ktoré sa vyrába od roku 1998 a s modelom 2021 vstúpila táto americká ikona už do piatej generácie. Mnohoročné modely Escalade obsahovali štandardnú verziu aj verziu s dlhým rázvorom a v rokoch 2008 až 2013 dokonca hybridné verzie Escalade.

Cadillac zatiaľ odmietal pokušenie vydať sa so svojou vlajkovou loďou SUV na unibody cestu, takže Escalade zostáva do značnej miery nákladným SUV so stupňovitým rámom s pohonom zadných alebo všetkých štyroch kolies. Nebude prekvapením, že Escalade je úzko spätý so stajňovými kolegami GM Chevrolet Suburban, Chevrolet Tahoe, GMC Yukon a GMC Yukon XL, ale Escaladen je skutočne vo svojej triede, pokiaľ ide o luxus, výkon a prítomnosť. .

Počas viac ako dvoch desaťročí, počas ktorých sa Escalade vyrába, mnohí ľudia vyhlásili, že táto veľká šelma SUV čoskoro vymrie. Chuť a móda sa v priebehu rokov od svojho uvedenia určite zmenili, ale Cadillac Escalade naďalej dokazuje pochybovačom, že sa mýlia, a stále existuje silná chuť na toto neuveriteľne politicky nekorektné vozidlo.

Ak chcete získať ojazdený Escalade a iné ojazdené vozidlá za čo najnižšiu cenu, cestou sú aukcie úradov a polície. Potrebujete vedieť, čo chcete kúpiť v aukcii, ale táto príručka je skvelým miestom na nájdenie ojazdených vozidiel za neuveriteľné ceny.

Ak chcete poznať úplne najlepšiu cenu, ktorú môžete očakávať, že dostanete úplne nový Escalade alebo akékoľvek iné úplne nové vozidlo práve teraz, a bez toho, aby ste museli nekonečne telefonovať a hľadať online, najlepšie, čo môžete urobiť, je úplne použiť bezplatné cenové nástroje na nové auto od. Stránku používam na prieskum nových áut už asi osem rokov a zdá sa, že táto stránka je vždy na vrchole, pokiaľ ide o novinky a recenzie o nových autách.

Cadillac Escalade z roku 2000

Ak z nejakého dôvodu chcete Escalade prvej generácie, nepotrebujete veľa vedieť, pretože sa vyrábal iba pre model 1999 a 2000 a bol dostupný iba v jedinej „základnej“ výbave s možnosťou zadného alebo štvor- pohon kolies. Reakciou Cadillacu na Lincoln Navigator bol 5,7-litrový motor V-8, ale 255 koní Escalade bolo výrazne menej ako 300 koní ponúkaných konkurentom Lincolnu.

Keď bol nový Cadillac Escalade prvej generácie, mal počiatočnú MSRP 46 225 USD, čo bolo asi o 3 000 USD viac ako blízko príbuzný GMC Yukon Denali. Aj keď tu bol len jeden stupeň výbavy, toto bolo na tú dobu stále veľmi dobre vybavené luxusné vozidlo a naozaj nič nechcelo.

Druhá generácia (2002-2006)

Hoci Chevy a GMC uviedli na trh druhú generáciu svojich SUV plnej veľkosti pre modelový rok 2000, Cadillac sa zdržal výroby nového Escalade na podvozku GM GMT820 až do modelu 2002. Hoci v roku 2001 neexistoval model Escalade, Caddy pokračovala vo výrobe a predaji prvej generácie modelu 2000, kým druhá generácia Escalade neprišla do showroomov ako model z roku 2002.

Štandardným motorom pre tento model bol 5,3-litrový V-8, ale ak chcete druhú generáciu Escalade s pohonom všetkých štyroch kolies, získate vysokovýkonný Vortec 6,0-litrový V-8, ktorý produkoval 310 koní (2002-2003 ) alebo 345 konských síl (2004-2006). Bez ohľadu na motor a hnaciu sústavu, ktoré máte vo svojej druhej generácii Escalade, budete mať k dispozícii iba štvorstupňovú automatickú prevodovku, ktorá skutočne zodpovedá tejto verzii vlajkovej lode Caddy.

Táto generácia Escalade ťažila z faceliftu interiéru v roku 2003, no exteriér zostal do značnej miery nezmenený, takže modely spred roku 2003 nevyzerali v porovnaní s vynovenými verziami zastaralo.

2009 Cadillac Escalade ESV

Pre modelový rok 2007 bola výroba Escalade presunutá na novú platformu GMT900, aby ju mohli zdieľať so Silverado, Sierra, Avalanche, Tahoe, Suburban a Yukon. Tento model sa začal vyrábať v januári 2006 na Arlington Assembly, no najdostupnejšia verzia s pohonom zadných kolies za cenu 57 280 dolárov sa začala vyrábať až v auguste. Okrem verzií s pohonom zadných kolies a pohonom všetkých štyroch kolies bola táto generácia Cadillacu k dispozícii aj v štandardnom formáte s krátkym rázvorom a verziami ESV a EXT pickup s dlhými rázvormi.

Väčšinu verzií tejto generácie poháňa 6,2-litrový V-8 spojený so šesťstupňovým automomatic prevodovka, ale existujú aj plynové / elektrické hybridné varianty založené na 6,0-litrovej V-8 a dvoch 60 kW elektromotoroch.

Tento Escalade tretej generácie je cenovo dostupný spôsob, ako získať plnohodnotný luxus a prítomnosť Escalade za celkom rozumnú sumu peňazí a je to skvelý, svieži, nekompromisný štýl, ktorý sa na súčasnom trhu stále celkom dobre drží.

Ak chcete vedieť, aké úrovne výbavy boli dostupné a aké funkcie obsahovali pre každý modelový rok tretej generácie Escalade, tu sú brožúry na rok 2010 na stiahnutie zadarmo:

Cadillac Escalade z roku 2019

Na hviezdnom podujatí v New Yorku 7. októbra 2013 Cadillac uviedol na trh úplne novú štvrtú generáciu Escalade. Vozidlo sa začalo vyrábať v januári 2014 a do predaja sa dostalo v apríli ako model z roku 2015 s počiatočnou cenou približne 71 000 dolárov. K dispozícii boli tri úrovne výbavy, ktorými boli Base, Luxury a Premium, hoci nazvať akýkoľvek Escalade tejto generácie „základným“ modelom je takmer na smiech.

Všetky verzie tejto generácie boli poháňané rovnakým 6,2-litrovým motorom EcoTec3 L86 V-8, po ničom inom však pod kapotou túžiť nemusíte, pretože táto vám už dáva 420 koní a 460 lb.ft. krútiaci moment na hranie. Skoré modely štvrtej generácie prichádzali so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, osemstupňová jednotka bola predstavená v rokoch 2015 až 2017 a od modelu 2018 prišla 10-stupňová automatická prevodovka.

Táto štvrtá generácia Escalade má svoj vlastný dizajn exteriéru, ktorý v skutočnosti nemôže byť nič iné ako Cadillac. Ak máte radi veľké, drzé a nehanebné, toto je SUV pre vás, ale ak ste hanblivý a dôchodcovský typ, ktorý sa rád drží pod radarom, pravdepodobne to nie je nič pre vás.

Ak chcete vedieť, aké úrovne výbavy boli dostupné a aké funkcie obsahovali pre každý modelový rok vynikajúcej štvrtej generácie Escalade, tu sú brožúry z rokov 2015-2020 na stiahnutie zadarmo:

Cadillac Escalade Sport z roku 2021

Escalade dostane kompletný redizajn pre model 2021, vďaka ktorému je toto luxusné auto ešte väčšie, než bolo, a má priestrannejší tretí rad, väčší nákladný priestor a najnovšie technológie ako Super Cruise a až päť obrazoviek v kabíne. Piata generácia Escalade as má nezávislé odpruženie zadnej nápravy, dostupné vzduchové odpruženie, nový vznetový motor a viac bezpečnostných prvkov ako predchádzajúca generácia.

Čo je na Cadillac Escalade také výnimočné?

Už skôr v tomto článku som povedal, že ide o politicky nekorektné vozidlo a je ťažké prísť s lepším popisom, prečo je Escalade na dnešnom automobilovom trhu taký populárny a legenda. Ide o nehanebne veľké, drzé, agresívne, výkonné, nezmyselné vozidlo, ktoré sa neospravedlňuje za to, čím je a absolútne nerobí kompromisy v žiadnej oblasti. Áno, chvíľu existovala hybridná alternatíva, ale už vtedy bol súčasťou jeho hybridného pohonného systému plynový motor 6,0-litrový V-8!

Snáď jediným problémom pre niektorých kupujúcich, ktorí si môžu tajne užívať postavu Escaladenu, ktorá nie je na počítači, je dojem, ktorý môže vyvolať u ľudí, ktorí vás nepoznajú. Stačí si pozrieť niekoľko filmov alebo televíznych relácií s kriminálnym podsvetím, aby ste videli, ako sa darebáci vozia po Escalades. Ak niekto vo filme alebo televíznej relácii riadi Suburban alebo Tahoe, je pravdepodobne vládnym agentom, ale ak má postava Escalade, bude pravdepodobne prenasledovaný úradmi!

Známe problémy s Escalade, na ktoré si treba dať pozor

Jeden z najhorších problémov hlásených na Escalade sa dá ľahko vyhnúť, pretože sa skutočne vyskytol iba pri modeli 2014. Problémom bola zlá jazda, ktorá aj keď nie je taká vážna ako katastrofálna porucha motora, nie je to, čo by ste chceli pri luxusnom SUV za 80 000 dolárov. Problém bol spôsobený chybnými nohami odpruženia, čo viedlo k jazde, ktorú niektorí majitelia opísali ako mali pocit, že sú „hádzaní v klietke“.

Oveľa bežnejšie a rozšírenejšie problémy pochádzajú z prevodovky Escalade, o ktorej je známe, že pri mnohoročných modeloch úplne zlyhá. Zlou správou je, že to často zahŕňa kompletnú prestavbu alebo výmenu, ktorá stojí niekoľko tisíc dolárov, ale dobrou správou je, že staršie používané modely, ktoré majú tento problém, ho pravdepodobne vyriešia.

Podľa webovej stránky pre reklamácie áut sa problémy s prevodovkou Escaladeatt zvyčajne objavujú v priemere pri približne 77 000 míľach, takže ojazdené modely s týmto typom najazdených kilometrov alebo viac budú pravdepodobne v poriadku. Okrem týchto problémov netrpí Escalade žiadnymi obzvlášť pozoruhodnými alebo jedinečnými problémami a Caddy je rovnako spoľahlivý a odolný ako akékoľvek podobné vozidlo.

Koľko by ste mali zaplatiť za použitý Escalade?

Ceny použitých modelov Escalade sa pohybujú od extrémne nízkych až po pozitívne ohromujúce v závislosti od veku, najazdených kilometrov, stavu atď. Aby ste mali približnú predstavu o tom, koľko by ste mali očakávať, že zaplatíte za ojazdený Cadillac Escalade, tu je tabuľka zobrazujúca použité cenové rozsahy pre väčšinu ročných modelov na základe národného vyhľadávania na webovej stránke Auto Trader:

Súperi Cadillacu Escalade

V súčasnosti nie je Cadillac Escalade príliš veľa skutočných súperov. Zdá sa, že niektorí výrobcovia veria, že luxusné SUV na báze nákladných áut už nie sú tým, čo ľudia chcú, ale ak by to tak bolo, Escalade by sa pred niekoľkými rokmi prestal vyrábať. Môžete sa pozrieť priamo na Caddyho spoluhráčov (Chevy Suburban, Chevy Tahoe, GMC Yukon) ako na rivalov, pretože všetci sú založení na rovnakej platforme a zdieľajú veľa komponentov, ale v skutočnosti nie sú rivalmi z hľadiska luxusu a postavenia.

Povedal by som, že jediným skutočným rivalom Escalade z hľadiska veľkosti, výkonu a čistého luxusu je Range Rover Vogue, ale aj tak je luxusné britské terénne auto unibody model a vôbec nie je také priestranné ako Caddy. V mene úprimnosti, ak chcete to, čo ponúka Cadillac Escalade, nič iné sa nevyrovná.
Často kladené otázky o Cadillac Escalade

Spoľahlivosť Je Cadillac Escalade spoľahlivý?

Escalade je zhruba na rovnakej úrovni ako cena, pokiaľ ide o luxusné SUV v plnej veľkosti s hodnotením 2,5 z 5 za spoľahlivosť z webovej stránky RepairPal. Takýto bod môže znieť dosť zle, ak ho porovnáte s niečím ako Toyota, ale Escalade je veľký, technicky nabitý luxusný model, ktorý sa dá pokaziť ešte viac.

Je oprava eskalátora drahá?

Priemerné ročné náklady na opravu vo výške 1 007 USD sú dosť vysoké, ale sú vysoké len pre trh ako celok. Opäť platí, že oprava Toyoty RAV4 nebude stáť toľko ako oprava Escalade, rovnako ako oprava Nissanu Altima nebude stáť toľko ako oprava Cadillacu CTS-V.

Webová stránka yourmechanic.com uvádza priemerný účet za opravu pre Escalade na 258 USD, ale náklady sa pohybujú od 80 USD až po 4 333 USD.

Ako dlho vydrží Cadillac Escalades?

Podľa webovej stránky vehiclehistory.com sa očakáva, že Cadillac Escalade v roku 2020 bude mať najazdených najmenej 200 000 míľ. Nemusíte však tráviť veľa času na Auto Trader, aby ste natrafili na modely z polovice roku 2000 s výrazne viac ako 250 000 míľami na počítadle kilometrov, ktoré sú stále silné a predávajú sa za slušné peniaze.

Ktorý rok je najlepší Cadillac Escalade?

Najlepším rokom pre Escalade z hľadiska spokojnosti zákazníkov je model z roku 2002, podľa hodnotenia zostaveného ranker.com, ktoré mu dáva neuveriteľných 5,0 z 5.0. Model z roku 1999 je druhý najlepší s 4,9 a na treťom mieste je model Escalade z roku 2013 s hodnotením 4,8.

Je Escaladen dobré terénne vozidlo?

Hoci Escalade nie je ani zďaleka tak terénne zdatný ako Range Rover Vogue alebo neluxusné SUV ako Toyota Land Cruiser, Escalade vybavený dostupným systémom pohonu všetkých štyroch kolies je skutočne off-road a uľahčuje prácu so zlým riadením. podmienky na ceste.

Je Escalade bezpečným vozidlom?

Veľké nákladné vozidlá GM majú tendenciu obstáť v nárazových testoch celkom dobre a Escalade je vybavený množstvom technológií aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Veľké, drahé luxusné autá, ako je Escalade, sú len zriedkavo testované v nárazových testoch IIHS a NHTSA, ale ak by boli testované, pravdepodobne by boli hodnotené dosť vysoko. Už len svojou veľkosťou a hmotnosťou by mal byť Escalade primerane bezpečným miestom na ohýbanie blatníkov.

Je Escaladen dobrý na plyn?

nie Ak je pre vás spotreba paliva dôležitým faktorom pri zvažovaní kúpy ojazdeného SUV, tomuto sa treba vyhnúť. Caddy je obrovský, ťahá sa ako nákladné auto a jeho monstrózny benzínový motor V-8 ho poháňa z 0 na 60 míľ za hodinu rýchlejšie ako mnoho rodinných sedanov a hatchov.

Leave a Comment