Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného Dodge Durango

Dodge Durango je stredne veľké crossover SUV s pohonom troch kolies, ktoré si skutočne zaslúži vašu pozornosť, ak chcete rodinné vozidlo, ktoré sa pri kúpe nepokazí, no stále ponúka niečo zaujímavé, ak vám skutočne záleží na tom, čo chcete. mať. jazdiť znova. Ak o takom uvažujete, tu je to, čo potrebujete vedieť a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného Dodge Durango.

Dodge Durango sa vyrába od roku 1998, no zatiaľ existujú len tri generácie. Durango začalo ako tradičné SUV strednej veľkosti s karosériou na ráme založené na rovnakej platforme ako Dodge Dakota a pickup Ram. Durango zostalo aj pre druhú generáciu modelom karoséria na ráme, vyrástlo síce na plnohodnotné SUV, no najväčšia zmena prišla s príchodom tretej generácie, kde prešlo na unibody konštrukciu a prepadlo sa späť do strednej triedy. .

V posledných rokoch sa Durango premenilo na pomerne unikátne výkonné SUV, aj keď jeho sedemmiestna kapacita vhodná pre rodiny zostala a stále môže byť pomerne ležérnym modelom v nižších stupňoch výbavy, ak ide o typ trojrýchlostnej strednej triedy. crossover, ktorý chcete. .

Prvá generácia Dodge Durango (1998-2003)

Je nemožné nevidieť vplyv nákladného auta Ram na pôvodnú prvú generáciu Dodge Durango. V podstate vyzerá ako pickup Ram so zadnými sedadlami a strechou, ale s niekoľkými komponentmi, ktoré sa zdvihnú od iných stajňových kolegov, ako sú Dodge Caravan, Plymouth Voyager a Chrysler Town & Country. So schopnosťou odviezť až sedem ľudí a ťahať príves s hmotnosťou až 7 500 libier bolo Durango veľmi flexibilné vozidlo, ktoré sa zmestilo pre mnoho rôznych typov kupujúcich.

V prvej generácii Duranga boli štyri rôzne motory, čo bol 3,9-litrový V-6, 4,7-litrový V8, 5,2-litrový V-8 a 5,9-litrový V-8. V rokoch 1999 a 2000 bola k dispozícii limitovaná edícia verzie Shelby S.P.360 Durango s kompresorovou verziou motora 5,9 l Magnum V8. Výkon bol 360 koní a za zmienku stojí niekoľko vylepšení exteriéru, najmä štandardná modrá farba Viper s ikonickým párom pretekárskych pruhov pozdĺž stredu vozidla. Možno to bola vynikajúca verzia prvej generácie Durango, ale skutočne udávala tón tomu, čo príde neskôr v živote vozidla.

Druhá generácia Dodge Durango (2003-2008)

Je celkom ľahké rozlíšiť druhú generáciu Duranga od prvej generácie Durango vďaka vonkajšiemu štýlu, ale je ťažké povedať, že novší model bol vylepšením svojho predchodcu v dôležitom smere. Je ľahké si predstaviť, že tuneri vezmú lacnú starú prvú generáciu Duranga a premenia ju na niečo celkom špeciálne a vzrušujúce, ale musia urobiť nejakú vážnu kozmetickú prácu na druhej generácii Durango, aby vyzeralo akýmkoľvek spôsobom žiaduce.

Tento model bol ešte tesnejšie spojený s Dodge Ram Pickup ako model prvej generácie a je to vidieť. Tejto generácii bola ponúknutá aj lavica v treťom rade, ktorá poskytla osemmiestnu kapacitu pre cestujúcich, a bolo to väčšie vozidlo ako predchádzajúca generácia a tá, ktorá bude nasledovať.

Druhú generáciu Durangos nájdete buď s 3,9-litrovým V-6, 4,7-litrovým V-8 alebo 5,7-litrovým motorom Hemi V-8 a dokonca existoval aj hybridný variant založený na 5,7-litrovom Hemi. V-8 a elektromotor s výkonom 87 koní. Bol to veľmi potrebný facelift pre model z roku 2007, vďaka ktorému sa Durango stalo o niečo žiadanejším a oveľa ľahším na oči ako model 2003-2006, ale pravdepodobne by bolo lepšie zaplatiť o niečo viac, aby ste získali ojazdené Durango tretej generácie. namiesto toho.

Tretia generácia Dodge Durango (2011-aktuálna)

Orlí zrak medzi vami si možno všimol medzeru medzi koncom druhej generácie a začiatkom tretej generácie Durango, čo znamená, že neexistoval model Durango z roku 2010, pretože štítok mal krátku prestávku, kým sa objavila tretia generácia. .

Tretia generácia Durango, vyrobená s Jeepom Grand Cherokee v závode Jefferson North v Detroite, zdieľa dosť veľa s vlajkovou loďou Jeepu a v žiadnom prípade to nie je zlé.

V rokoch od uvedenia na trh začiatkom roku 2011 sa Durango stáva čoraz žiadanejším a výkonnejším. V skutočnosti existuje dokonca aj verzia Durango SRT Hellcat pre model 2021, ktorá má 710 koní a 640 lb.ft. krútiaci moment a zrýchlenie z 0 na 60 mph za 3,5 sekundy!

Úrovne výbavy a funkcie Dodge Durango

Namiesto dlhého a únavného zoznamu funkcií, výbavy a úrovní výbavy je tu väčšina oficiálnych brožúr pre Dodge Durango tretej generácie, ktoré si môžete stiahnuť, aby ste presne vedeli, čo hľadať.

Čo je špeciálne na Dodge Durango?

Najmä dnes je Dodge Durango skutočne svalnaté SUV a v súčasnosti ich nie je príliš veľa, však? Áno Existujú veľmi výkonné verzie SUV BMW a Mercedes-Benz, ktoré však nie sú vo svojich zámeroch také zrejmé ako Durango. Hoci nižšie stupne výbavy môžu stále vyzerať ako pomerne známe rodinné SUV, štýl a výkon Duranga sú čoraz ohurujúcejšie, čím vyššie stupne výbavy.

Ak potrebujete kapacitu pre sedem sedadiel, no veľmi túžite po svalnatom aute, Dodge Durango je pravdepodobne dokonalým kompromisom. Veď koľko trojradových SUV je dostupných z výroby so 6,2-litrovým preplňovaným motorom V-8 a pretekárskymi pruhmi vpredu aj vzadu?

Možné problémy s ojazdeným Dodge Durango

Môžete predpokladať, že neluxusné SUV, ktoré existuje už viac ako dvadsať rokov, by malo pri kúpe jazdeného veľký zoznam potenciálnych problémov, na ktoré si treba dávať pozor a neidentifikácia niektorých z nich môže vyjsť poriadne draho. V skutočnosti existuje len niekoľko bežných problémov, ktoré majitelia nahlásili, a riešenie žiadneho z nich nie je mimoriadne nákladné.

Najdrahším a najbežnejším potenciálnym problémom môže byť prasknutie skrutiek výfukového potrubia, čo sa môže stať, keď Durango najazdí viac ako 110 000 míľ. Ak sa to stane, pravdepodobne si všimnete zvláštne tikanie, najmä keď je motor studený, a náklady na opravu môžu byť medzi 642 a 845 dolármi.

Druhým najčastejším problémom je netesné čelné sklo a keď príde voda z dažďa alebo autoumyvárne, môže to mať za následok rozsvietenie kontrolky. Všetko, čo je potrebné na vyriešenie problému, je revidovaná korunka za cenu okolo sto dolárov.

Aj keď je tretí problém rýchlym, jednoduchým a nenákladným riešením, môže byť trochu strašidelný, ak sa príznaky v určitých situáciách vyskytnú. Problémom je upchaté potrubie recirkulácie výfukových plynov (EGR), ktoré sa dá vyriešiť rýchlym čistením. Upchatá trubica EGR však môže spôsobiť chod motora na voľnobeh alebo dokonca jeho zastavenie, čo môže byť závažný bezpečnostný problém, ak sa to stane na diaľnici.

Modely Durango vybavené 5,7-litrovým motorom V-8 sú známe tým, že trpia chybným snímačom polohy vačkového hriadeľa, čo môže následne viesť k zastaveniu alebo nenaštartovaniu motora. Náhradný senzor rieši problém a cena sa pohybuje okolo sto dolárov.

Keď skontrolujete použitý Dodge Durango, môžete si všimnúť nepríjemný zatuchnutý zápach, ale to nie je nevyhnutne dôvod na obavy. Pravdepodobne to bude iba systém HVAC a Dodge má k dispozícii čistiaci prostriedok a povlak výparníka, ktorý zabraňuje hromadeniu baktérií, ktoré spôsobujú zápach v systéme. Ak si to osoba, od ktorej kupujete, nie je vedomá a je tam cítiť zápach, možno ho budete môcť použiť ako nástroj na vyjednávanie na zníženie ceny.

Súperi Dodge Durango

Ak sa pozriete na výkonovo orientované a výkonovo podobné verzie Dodge Durango, nie je tam veľa priamych súperov. Pokiaľ ide o veľké, výkonné trojradové SUV strednej veľkosti, možno budete chcieť porovnať Durango s niečím ako Ford Explorer, Chevrolet Traverse, GMC Acadia, Nissan Pathfinder, Mazda CX-9, Buick Enclave, Kia Sorentill. a Toyota Highlander. Jediným skutočným rivalom z hľadiska výkonu a výkonu je však Jeep Grand Cherokee, ktorý je k dispozícii aj s touto otrasnou elektrárňou Hellcat.

Koľko stojí ojazdený Dodge Durango?

Podľa thecarconnection.com sú tu priemerné použité cenové rozpätia pre Dodge Durango od roku 2011 do roku 2019.

Spoľahlivosť Je Dodge Durango spoľahlivý? – Hoci nie sú známe žiadne potenciálne katastrofické problémy s Durango, jeho celková spoľahlivosť je len sklamaním u dvoch z piatich s Consumer Reports. Pamätajte, že ide o model pre masový trh a nie o prestížnu luxusnú značku, takže kvalita spracovania a komponenty nie sú veľmi kvalitné. Nie je to BMW X6 M, ale nestojí toľko ako Beemer.

Je Dodge Durango AWD? – Väčšina modelov Durango má štandardný pohon zadných kolies, ale vo väčšine prípadov je k dispozícii AWD. Pokiaľ ide o najnovšie modely, modely SRT 392 a SRT Hellcat majú štandardný pohon všetkých štyroch kolies.

Je Durango dobrý v snehu? -Durango môže byť vynikajúce na snehu, pokiaľ si kúpite model s pohonom všetkých štyroch kolies. Aj keď je pohon zadných kolies dobrý na výkonnú jazdu na suchu, je to pravdepodobne to posledné, čo by ste chceli jazdiť na snehu a ľade. Je Durango postavené na ráme nákladného auta? – Prvé dve generácie Dodge Durango boli postavené na platforme nákladného auta so stupňovitými rámami, ale tretia generácia prešla na platformu unibody podobnú automobilovému, čo znamená, že je to teraz skôr crossover než tradičné SUV.

Aké sú najlepšie modely Durango na kúpu použitých? – Modely 2015 a 2018 sú všeobecne považované za celkom dobré pre tretiu generáciu. Dôvodom je, že vyzerajú a pôsobia veľmi podobne ako najnovší model, no budú stáť podstatne menej ako použité modely. Ak chcete naprn nové Durango, ale nechcete míňať toľko peňazí, dávajte pozor na modelový rok 2015 alebo 2018.

Drží si Durango svoju hodnotu? – Odhaduje sa, že nový Dodge Durango po piatich rokoch stratí približne 46 % svojej hodnoty, čo nie je na vozidlo v tomto segmente také zlé. Stále je veľa peňazí, ktoré treba stratiť, a to znamená, že ojazdené modely môžu vyzerať celkom lacno, no niektorí súperi môžu stratiť až 40 % za prvé tri roky.

Je Dodge Durango úsporný? – Spotreba paliva pre Durango je približne priemerná v segmente s modelmi s pohonom zadných kolies, ktoré dosahujú približne 19 mpg v meste a 26 mpg na diaľnici. Tieto čísla klesnú asi o 1 mpg, ak do rovnice pridáte pohon všetkých štyroch kolies, ale ak vám záleží na spotrebe paliva, neobťažujte sa pohľadom na Durango SRT!

Má Durango dobrú hodnotu za peniaze? – Dodge Durango má celkom dobrú hodnotu za peniaze, najmä na trhu ojazdených vozidiel. Dodge stanovuje pre Durango množstvo štandardnej výbavy na všetkých úrovniach výbavy a priestranný interiér a robí z neho veľmi všestranné vozidlo.

Koľko dokáže vytiahnuť Dodge Durango? – V závislosti od modelu a vybavenia môže byť Dodge Durango klasifikovaný tak, aby ťahal kdekoľvek medzi 6 200 a 8 700 libier.

Kupujete ojazdený Dodge Durango?

Ak potrebujete crossover SUV strednej triedy, ktorý je rovnako zábavný, vzrušujúci a žiadaný, ako aj flexibilný a praktický, musíte ísť ďaleko, aby ste získali niečo lepšie ako ojazdený Dodge Durango. Nie je to také lacné ako niektoré a vyššie úrovne výbavy a skutočné výkonové verzie môžu byť trochu drahé, ale Dodge je veľkorysý so štandardnou výbavou a je to model, ktorý si chvíľu rád necháte.

Hoci nie je známy úžasnou spoľahlivosťou, Durango nie je horší ako mnohí a náklady na opravy sú vo všeobecnosti celkom rozumné. Ak chcete Dodge Challenger alebo Charger, ale potrebujete šesť alebo sedem miest na sedenie, Dodge Durango je bezpochyby ďalšia najlepšia vec.

Kupujete ojazdený Dodge Durango? Ak sa vám páči, ako to vyzerá, a chcete, aby výkon zodpovedal vzhľadu, choďte do toho a kúpte si ojazdený Dodge Durango. V súčasnosti skutočne neexistuje žiadny podobný a je otázne, či tomu tak bude aj v budúcnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *