Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného GMC Acadia

GMC Acadia je stredne veľký crossover SUV, ktorý býval modelom plnej veľkosti, kým sa v roku 2017 s príchodom druhej generácie mierne nezmenšil. Acadia má stále tri rady sedadiel a zmestí sa do nej až sedem ľudí a nejako prekračuje medzeru, ktorá existuje medzi luxusnými a masovými modelmi. Ak hľadáte vozidlo tohto typu, tu je to, čo potrebujete vedieť a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného GMC Acadia.

História GMC Acadia

Acadia prišla v roku 2006 ako model z roku 2007 ako náhrada za tri zo 7- alebo 8-miestnych vozidiel vtedajšej siete predajcov Pontiac-Buick-GMC, ktorými boli stredne veľký minivan GMC Safari, GMC Envoy a Minivan Pontiac Montana SV6. Acadia bola prvým vozidlom typu unibody vyrábaným spoločnosťou GMC a bolo to tiež prvé vozidlo s pohonom predných kolies, ktoré značka kedy vyrobila.

Keď bola uvedená na trh druhá generácia Acadie, prvá generácia ešte chvíľu pokračovala vo výrobe a predávala sa ako Acadia Limited. Ak teda uvidíte na predaj ojazdenú GMC Acadiu z roku 2017 za dobrú cenu, môže to byť Acadia Limited a nie Acadia druhej generácie. Je to niečo, na čo si treba dávať pozor, pretože sa nechcete vzrušovať tým, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako ojazdený nález, ale potom sa ukáže, že ide o staršie vozidlo, ako ste dúfali.

Prvá generácia GMC Acadia (2007-2016)

Prvá Acadia bola vstupným crossover úžitkovým vozidlom GMC (CUV), keď sa začala vyrábať v roku 2006 ako model z roku 2007. Bol to prvý vstup značky do sveta výroby jednoliatych vozidiel, keďže GMC sa predtým držala modelov s karosériou na ráme na báze nákladných automobilov a bolo to tiež prvé vozidlo značky s pohonom predných kolies. K dispozícii bol samozrejme aj pohon všetkých štyroch kolies a mnohé ojazdené modely, na ktoré narazíte, budú AWD.

Táto verzia Acadie bola vo všetkých smeroch modelom plnej veľkosti. Zmestilo sa doň až osem ľudí a jeho maximálna ťažná kapacita bola 5 200 libier, čo je na unibody crossover celkom slušné. Sedel v vtedajšej zostave GMC medzi Terrainom a Yukonom a spájal 3,6-litrový motor V-6 so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Skoré verzie prvej generácie Acadie produkovali 275 koní a 258 lb.-ft. krútiaci moment, ale zvýšil sa na 288 koní a 270 lb.-ft. kedy bol motor High Feature LY7 pre model 2009 nahradený motorom LLT s priamym vstrekovaním.

Hoci druhá generácia GMC Acadia prišla s modelom 2017, prvá generácia sa naďalej vyrábala a predávala ako 2017 GMC Acadia Limited s 3,6-litrovým motorom V-6 s výkonom 310 koní a 271 lb.-ft. krútiaceho momentu.

Ak hľadáte ojazdenú prvú generáciu Acadie, musíte vedieť, že spoločnosť GMC jej dala facelift pre model 2013, ktorý videl kompletne prerobenú prednú časť a mriežku chladiča. Model 2013 dostal aj prepracované zadné dvere a výrazne vylepšený interiér z hľadiska dizajnu aj kvality.

Druhá generácia GMC Acadia (2017 súčasnosť)

V máji 2016 prišla druhá generácia GMC Acadia ako model 2017 a nebudete mať veľký problém rozoznať prvú generáciu Acadie od prerobených modelov druhej generácie. Najvýraznejším rozdielom je možno veľkosť. Zatiaľ čo pôvodná prvá generácia Acadie bola plnohodnotným crossoverom SUV, druhá generácia klesla na strednú veľkosť.

Druhá generácia Acadie je okrem toho, že je menšia a má úplne prepracovanú karosériu, dostupná aj s dvoma radmi sedadiel, ak nepotrebujete tretí rad, a prvýkrát bol predstavený aj štvorvalcový motor. Modely druhej generácie môžu mať 5-, 6- alebo 7-miestne konfigurácie, takže ak potrebujete osemmiestnu kapacitu, musíte sa držať modelu prvej generácie.

Modely druhej generácie sú asi o 7 palcov kratšie a o 740 libier ľahšie ako ich predchodcovia Acadia prvej generácie a za každých okolností sú oveľa lepšie ovládateľné a príjemnejšie na jazdu. Väčšina ojazdených modelov, ktoré nájdete na pozemkoch na predaj, bude mať pravdepodobne motor V-6, ale nenechajte sa odradiť štvorvalcovým modelom, ak neplánujete jazdiť svoju Acadiu veľkú časť času plne nabitú. štvorvalec je veľmi schopný a je tiež úspornejší ako V-6.

Ak chcete vedieť, aké úrovne výbavy boli dostupné a aké funkcie obsahovali pre každý modelový rok druhej generácie GMC Acadia, tu sú všetky brožúry:

Koľko by ste mali zaplatiť za použitý GMC Acadia?

Aby ste mali predstavu o tom, koľko by ste mali očakávať, že zaplatíte za ojazdený GMC Acadia, tu je zoznam priemerných cenových rozsahov pre každý modelový rok do roku 2019 podľa thecarconnection.com.

Čo je špeciálne na GMC Acadia?

GMC Acadia je model masového trhu, ktorý má nad ním prvok nadradenosti. Ak chcete Cadillac XT5 alebo XT6, ale váš rozpočet nepresahuje ani jeden, Acadia je celkom dobrý druhý najlepší. The nemusí mať kadenciu pre značku Cadillac a nemusí byť taký bohatý ako Caddy, ale niektorí by tvrdili, že značka GMC je o niečo exkluzívnejšia ako Chevy Blazer alebo Traverse a aj keď je Acadia cenovo bližšie k Chevys ako Cadillac .

Možné problémy, na ktoré si treba dať pozor pri použitom GMC Acadia

Kontrolka kontroly motora – Ak sa pozeráte na ojazdenú prvú generáciu GMC Acadia, nie je nezvyčajné vidieť na prístrojovej doske kontrolku motora. Aj keď to môže byť v niektorých prípadoch varovanie pred niečím vážnym, najpravdepodobnejšou príčinou prvej generácie Acadie je uvoľnený alebo opotrebovaný uzáver plynovej náplne. Či už problém vyriešite dotiahnutím krytu alebo jeho výmenou, ide o rýchle, lacné a jednoduché riešenie.

Ak však vezmete svoju Acadiu k predajcovi GMC, je veľká šanca, že vám za diagnostikovanie problému zaúčtuje približne 100 USD, čo je oveľa viac, než náklady na opravu. Najprv skontrolujte uzáver plynu a ak kontrolka nezhasne, odneste ho k predajcovi.

Kontrolka kontroly motora 2 – Ak sa pozeráte na Acadia medzi modelmi 2007 a 2012 a kontrolka kontroly motora sa nerozsvieti kvôli poruche uzáveru plniaceho hrdla, môžete mať veľký problém. Môže to znamenať, že modul riadenia výkonu Acadia potrebuje aktualizáciu, alebo to môže tiež znamenať, že je potrebné opraviť vačkový hriadeľ. Táto chyba sa zvyčajne objaví okolo 110 000 míľ a jej oprava vás môže stáť až 1 700 USD.

Problém s výstražnou kontrolkou motora 3 – Tu môžete začať vidieť vzor. Ak je Acadia, o ktorú máte záujem, model 2007 až 2013 alebo modelový rok 2015, ktorý má najazdených viac ako 90 000 míľ a na prístrojovej doske máte kontrolku, ak to nie je jeden z vyššie uvedených problémov, môžete mať naozaj veľké problémy. Môže sa stať, že sa spojková lamela v prevodovke Acadie zlomí a môže spôsobiť, že zastavíte uprostred cesty.

Jediným riešením môže byť kompletná prestavba prevodovky a potom vás čaká účet za opravu niekde medzi 2 000 a 4 000 USD. Najlepšia rada, ktorú vám môžem dať, je, že ak otestujete jazdenú Acadiu a indikátor motora rozsvieti sa kontrolka, skúste uzáver palivovej nádrže, aby ste zistili, či to problém vyriešilo. Ak nie, choďte odtiaľ a hľadajte inú.

Súperi GMC Acadia, ktorí stoja za zváženie

Pokiaľ ide o použité crossovery strednej veľkosti, kupujúci nemajú na výber, no mnohé z nich sú si veľmi podobné. V skutočnosti je jedným z hlavných rivalov GMC Acadia v skutočnosti stajňový kolega GM, Chevrolet Traverse. Ak sa chcete po ojazdenom crossoveri strednej triedy pozrieť za hranice GM, hlavnou konkurenciou pre Acadia sú Ford Explorer, Ford Edge, Jeep Grand Cherokee, Dodge Durango, Honda Pilot, Hyundai Santa Fe, Mazda CX-9, Toyota Highlander a Nissan Pathfinder. .

Spoľahlivosť Je GMC Acadia spoľahlivý?

Podľa webu repairpal.com má GMC Acadia hodnotenie spoľahlivosti 3,0 z maxima 5,0, čo ho radí na dosť slabé 23. miesto z 26 v segmente stredne veľkých SUV. Napriek tomu sú priemerné ročné náklady na opravu 734 USD, čo ich radí do stredu priemerných ročných nákladov na vlastníctvo. Zdá sa, že problémy so spoľahlivosťou sa nevyskytujú častejšie ako u konkurentov, ale majú tendenciu byť o niečo viac serverov s Acadiou.

Trpí GMC Acadia problémami s prenosom?

Vyššie som popísal známy potenciálny problém s prestupom, ale ako roky plynuli, problémy s prestupom sa pre Acadiu stali nezvyčajnejšími. Ak sa pozriete na druhú generáciu Acadie, nie je pravdepodobnejšie, že sa stretnete s problémom s prevodovkou, ako pri konkurenčnom modeli.

Koľko kilometrov vydrží GMC Acadia?

Dobre udržiavaná Acadia je pravdepodobne dobrá na pár stoviek tisíc kilometrov a novšie modely vyzerajú, že vydržia ešte dlhšie ako predchádzajúce verzie Acadie.

Ako dobre si GMC Acadia drží svoju hodnotu?

Opäť platí, že hodnota opätovného predaja spoločnosti Acadia je do značnej miery v súlade s jej konkurentmi. S odpisom po piatich rokoch odhadovaným na 58% nie je Acadia presne to, čo by ste nazvali investíciou. Ak však hľadáte jazdený nález, päťročná Acadia s kompletnou servisnou históriou určite stojí za zváženie.

Je GMC Acadia luxusné auto?

GMC nie je luxusná značka v prísnych podmienkach, takže nie je držaná v rovnakej úcte ako Cadillac, BMW a Mercedes. GMC Acadia Denali je však rovnako dobre vybavený a luxusný ako takmer každý luxusný konkurent, ktorého chcete menovať, a GMC nestojí toľko ako podobný model prestížnejšej značky.

Je GMC Acadia AWD?

Acadia vo svojej najzákladnejšej podobe je SUV strednej triedy s pohonom predných kolies, ale pohon všetkých štyroch kolies je k dispozícii v celom rade. Systém AWD, ktorý používa Acadia, nie je určený na jazdu v teréne, ale stále je to veľmi schopný systém, ktorý ľahko funguje aj v niektorých dosť zradných poveternostných podmienkach. spôsobom.

Je GMC Acadia dobrá na plyn?

Spotreba paliva GMC Acadia sa zlepšila s príchodom druhej generácie a štvorvalcových motorov a znížením hmotnosti o 740 libier. Model druhej generácie z roku 2017 s 2,5-litrovým radovým štvorvalcom by vám mal dať 21 mpg v meste, 26 mpg na diaľnici a 23 mpg v kombinácii s pohonom predných kolies alebo 21/25/23 mpg vo forme AWD. S motorom V-6 môžete očakávať niečo ako 18/25/21 mpg s pohonom predných kolies a 18/25/20 mpg s AWD.

Ak uvažujete o modeli prvej generácie, ako je model z roku 2015, očakávajte, že V-6 poskytne späť 17 mpg v meste, 24 mpg na diaľnici a 19 mpg v kombinácii s pohonom predných kolies a 16/23/18 mpg s AWD.

GMC Acadia rokov, aby sa zabránilo

Je ťažké ukázať prstom na niektoré roky GMC Acadia, ktorým by ste sa mali vyhnúť, pretože každý rok model každého vozidla bude mať dobré a zlé. Ak sa však pozriete na to, ktoré modelové roky Acadia hlásili najviac problémov so spoľahlivosťou, rok 2008 je tým, ktorý vyniká. Aby sme boli féroví ku GMC a samotnej Acadii, vozidlo bolo v tom čase len v druhom roku a najlepší ročník všetkých generácií vozidiel má tendenciu byť posledný po vyžehlení všetkých škvŕn a vrások.

Mali by ste si kúpiť použitý GMC Acadia?

Ak potrebujete nosnosť auta, ale nemôžete vydržať pomyslenie na to, že vlastníte a šoférujete minivan, GMC Acadia je dobrou alternatívou. Interiér je priestranný pre pasažierov a náklad a neskoršie modely prichádzajú s mnohými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré z neho robia skvelé vozidlo pre rodiny. Acadia má trochu viac štýlu a elegancie ako Chevy Traverse a verzie Denali môžu byť také honosné ako niektoré veľké luxusné crossovery strednej veľkosti, ktoré stoja podstatne viac. Modely prvej generácie začínajú v dnešnej dobe vyzerať trochu zastaralo, najmä pri druhej generácii Acadie. Môžete si však zaobstarať modely prvej generácie, ktoré môžu ubytovať až osem ľudí a vyzerajú ako cenovo dostupný spôsob, ako obísť veľa ľudí v určitom pohodlí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *