Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného Nissanu GT-R

Nissan GT-R je takmer legendárny japonský športiak alebo grand tourer, v závislosti od uhla pohľadu. Každopádne je to absolútne senzačné športové auto s agresívnym štýlom a dychberúcim výkonom, ktorý zodpovedá vzhľadu. Ale je to tiež veľmi drahé, takže mnohí, ktorí si nemôžu dovoliť nový, môžu mať namiesto toho záujem o použitý. Ak máte záujem o jazdené GT-R, tu je malý náhľad na to, na čo by ste si mali dať pozor pri kúpe jazdeného Nissanu GT-R.

História Nissanu GT-R

V skutočnosti existujú dve rôzne autá, ktoré môžu obe niesť názov Nissan GT-R a nie sú úplne odlišné. Súčasné auto je to, na ktoré sa tu sústredím, ale existuje starší a oveľa dostupnejší športový Nissan, ktorý sa správne volá Nissan Skyline GT-R. Štyri generácie Skyline GT-R boli vyrobené v rokoch 1969 až 2002, takže ich existuje veľa, aby ste ich mohli kúpiť lacno. Je ľahké vidieť rodinnú podobnosť medzi najnovším Skyline GT-R a prvým Nissanom GT-R, ale neočakávajte, že si v blízkej dobe kúpite aktuálne GT-R za výhodnú cenu.

GT-R, ktorý sa vyrába od roku 2007, je dvojdverové športové auto 2 + 2 poháňané 3,8-litrovým motorom V-6 s dvojitým preplňovaním. V porovnaní s niektorými dnešnými najvýkonnejšími motorovými vozidlami s motorom V-8 to nemusí znieť ako niečo, o čom by sa dalo písať, ale technológia podieľajúca sa na poskytovaní výkonu Nissanu je na úplne inej úrovni ako Dodge Challenger Hellcat. Najmenej výkonná verzia GT-R má motor, ktorý stále produkuje impozantných 479 koní, no tie najpoburujúcejšie, oheň chrliace a drahé verzie poskytujú ohromujúcich 710 koní.

A ak si myslíte, že 710 koní Nissanu je len o 3 kone viac ako Hellcat, navrhujem, aby ste urobili všetko, čo je vo vašich silách, aby ste otestovali jazdu na oboch autách chrbtom k sebe a potom mi príďte povedať, že Nissan cíti len o 3 kone rýchlejšie ako modrina Dodge!

Nissan GT-R Premium 2020

Zatiaľ čo názov Skyline bol zmenený na luxusné športové vozidlo spoločnosti, GT-R je vlajkovou loďou výkonu od roku 2007. V priebehu rokov vzniklo mnoho limitovaných edícií a jednorazových verzií GT-R, ako napríklad SpecV , Egoist / VVIP, Black Edition, Track Edition, Gentleman Edition, Midnight Opal Special Edition, GT-R NISMO a ďalšie.

Mohol by som pokračovať v písaní tisícok slov o prednostiach, úspechoch a špecifikáciách rôznych verzií Nissanu GT-R, no existuje množstvo fanúšikovských stránok, ktoré o tom všetkom hovoria. Cieľom tohto článku je povedať vám, čo hľadať s jazdeným Nissanom GT-R na bežnom trhu, ak ste pravidelným kupujúcim auta, ktorý chce seriózne japonské športové auto za trochu výhodnú cenu, ale pre mňa cena je tam, kde začínajú skutočné problémy.

Koľko stojí ojazdený Nissan GT-R?

Existuje množstvo jazdených japonských a európskych športových áut, ktoré dobre vyzerajú, rýchlo jazdia, dobre jazdia a sú dostupné za veľmi atraktívne ceny, ale Nissan GT-R medzi ne nepatrí. Práve som vykonal celoštátne vyhľadávanie na Autotrader a najlacnejší Nissan GT-R, ktorý som našiel na predaj, je GT-R Premium z roku 2009 s najazdenými 91 000 míľami, ktorý stojí 50 000 dolárov. Pre porovnanie, ojazdené Audi S8 z roku 2009 si môžete kúpiť s menším počtom kilometrov už od 17 888 dolárov a existujú o niečo staršie modely, ktoré sa dajú kúpiť za menej ako 10 000 dolárov.

GT-R za 50 000 dolárov je momentálne najlacnejšie a dôvod, prečo som si vybral S8 ako porovnanie, je ten, že je to tiež smiešne rýchle auto s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré stojí takmer presne to isté nové ako GT-R. . S8 z roku 2007 za 8 000 dolárov je skutočne výhodná ponuka, ale podľa môjho názoru existujú oveľa lepšie spôsoby, ako minúť 50 000 dolárov na auto ako Nissan GT-R z roku 2009.

Štýl Nissan GT-R

Teraz si nemyslím, že Nissan GT-R je v žiadnom prípade neatraktívne auto, ale v skutočnosti nie je také krásne ako Ferrari, Lamborghini alebo Aston Martin, ktoré by ste si mohli kúpiť za podobné peniaze. Nissan je vo svete športových áut stále dosť výrazný a svalnatý, ale myslím si, že to isté možno povedať o Skyline GT-R z roku 2002.

Je určite krajšie, športovejšie a menej baňaté ako 370Z alebo dokonca Porsche 911, ale vyzerá to ako auto, ktoré stojí niekde medzi 113 000 $ a viac ako 210 000 $ úplne nové? Úprimne povedané, nie som si taký istý. Opäť, ak sa vám páči a čo si kúpiť, môj názor je irelevantný.

Nissan GT-R Performance

Nissan GT-R z roku 2009 dokázal zrýchliť z 0 na 60 míľ za hodinu len za 3,4 sekundy a pýšil sa maximálnou rýchlosťou 193 míľ za hodinu. Keď sa dostaneme do roku 2021, čas z 0 na 60 mph sa skrátil na iba 2,9 sekundy a maximálna rýchlosť teraz dosiahla údajných 205 mph. Medzi prvou a najnovšou verziou GT-R sa výkon pohybuje medzi týmito dvoma extrémami, ale čo potrebujete vedieť je, že každý Nissan GT-R, ktorý si kúpite ojazdený, bude veľmi, veľmi rýchly, ak na ňom nie je nič zlé. . .

Nissan GT-R Spoľahlivosť

Jedným z dôvodov, prečo by ste mali zvážiť zaplatenie 50 000 USD+ za ojazdené GT-R, je, že budete mať problémy Nájdite tam spoľahlivejšie auto, ktoré ponúka tento typ výkonu. Aj keď sa spoľahlivosť bude líšiť v závislosti od spôsobu jazdy a údržby vozidla, základy Nissanu sú veľmi silné. Autá, ktoré pretekali, mali ťažší život a nevyhnutne budú mať aj viac problémov, ale príklad nízkeho kilometra, ktorý bol najazdený len po ceste, môže byť rovnako spoľahlivý a taký dobrý každodenný vodič ako Altima alebo Maxima.

Nečestné ložisko – Jednou z najčastejších chýb, ktoré majitelia hlásia, je niečo, čo sa nazýva „hrknutie zvončeka“, ktoré sa Nissanu stále nepodarilo úplne vyriešiť. Tento problém je spôsobený pohybom ložiska na konci osi zotrvačníka vo vnútri jeho krytu. Všetky GT-R do istej miery trpia týmto chrastením, no pre niektoré bude hlasnejšie ako iné a problémom môžu byť aj vibrácie, ak sa ložisko nechá poriadne opotrebovať. Tento problém sa zvyčajne objaví na začiatku životnosti GT-R, takže bude zvyčajne vyriešený v rámci záruky. Mimo záručnej doby bude oprava pravdepodobne stáť asi tisíc dolárov.

Prevodovka a spojka – Niektoré skoré modely GR-R majú prevodovky, ktoré môžu mať problémy so solenoidmi riadenia, čo môže nakoniec viesť k opotrebovaniu alebo rozbitiu komponentov. Neznie to ako veľký problém, ale oprava týchto komponentov môže byť znepokojivo nákladná, pretože je potrebné odstrániť a odstrániť celú prevodovku, aby sme sa dostali k jadru problému. Nissan môže s radosťou dodať akúkoľvek prevodovku, s výnimkou súpravy do vane, ktorá stojí okolo 35 USD alebo novej prevodovky, ktorá vám vráti 15 000 USD alebo viac! Preto sa pri skúšobnej jazde oplatí veľmi pozorne skontrolovať, či sú prevody čisté, rýchle a hladké. V opačnom prípade sú štandardné spojky mimoriadne spoľahlivé a veľmi zriedkavo sa opotrebúvajú.

Samozrejme, brzdy a pneumatiky budú vždy drahým problémom s autom, ktoré sa pýši týmto typom výkonu, ale to je problém opotrebovania a nemá to nič spoločné so spoľahlivosťou. To ma ale privádza k veľkému problému pri kúpe starnúceho superauta, ktorým sú náklady na jeho jazdu a údržbu.

Vlastniť jazdený Nissan GT-R

Toto je časť, v ktorej zvyčajne hovorím, že je zlý nápad kupovať ojazdenú verziu vozidla, ktoré stojí veľa peňazí na nákup úplne nového, ak nemáte príliš hlboko do vrecka, ale v tomto prípade potrebujete hlboké vrecká na nákup ojazdeného vozidla. Nissan GT-R v každom prípade. Audi S8, ktoré som už spomínal, je dobrým príkladom na opätovné použitie.

Úplne nové Audi S8 stojí viac ako 110 000 dolárov, ale môžete si vybrať slušné ojazdené už od 10 000 dolárov a existuje na to dobrý dôvod. Vidíš; Audi S8, Mercedes triedy S alebo BMW M5 je drahé auto, ktoré stojí obrovské náklady na jazdu a údržbu, a preto ich cena po vstupe na trh ojazdených áut tak rýchlo klesá.

V zásade, ak si môžete dovoliť úplne nové z týchto áut, môžete si ho dovoliť udržiavať, no údržba nebude lacnejšia, keď budú staršie. V skutočnosti je pravdou opak. Ľudia, ktorí si kúpia tieto autá úplne nové, budú musieť len zriedka platiť za opravu, pretože ich predajú a kúpia si niečo iné pred uplynutím záruky a nebudú kupovať ojazdené, pretože si môžu dovoliť kúpiť úplne nové.

Na predaj takýchto drahých áut na trhu ojazdených áut musia osloviť iného kupujúceho, ktorý pracuje s iným rozpočtom, a preto ceny tak rýchlo klesajú. Bohužiaľ, jazdenie a údržba ojazdeného superauta stále stojí peniaze na superauto a práve tu sa môžu dostať do problémov tí, ktorí si kúpia tieto ojazdené „výhodné ponuky“. Poistenie je drahé, servis je drahý, náhradné diely sú drahé a náklady na prácu môžu byť veľmi drahé.

Dobrou správou o Nissane GT-R je, že je to Nissan. Okrem niektorých veľmi špecializovaných komponentov, ako je napríklad vyššie spomenutá výkonová prevodovka, ktorá stále zriedkavo zlyhá, sú diely Nissan pomerne lacné a cena práce je relatívne nízka. GT-R môžete bez obáv vziať do servisného oddelenia miestneho predajcu Nissan, ale skúste vziať ojazdené Ferrari do nešpecializovaného alebo nefranšízového obchodu, kde ho opravia a uvidíte, ako vám funguje.

Mali by ste si kúpiť ojazdený Nissan GTR?

Aj keď je jazdený Nissan GT-R neskutočne úžasné výkonné auto, s ktorým môžete bez starostí jazdiť každý deň do práce a cez víkendy s ním súťažiť na okruhu, musím povedať, že ako jazdenú kúpu by som ho neodporúčal. Na aute nie je vôbec nič zlé a som si istý, že je medzi vami veľa takých, ktorí by ho radi vlastnili, ale pre mňa je jednoducho príliš veľa lepších spôsobov, ako minúť také peniaze za auto ako ojazdené auto. GT -R. Pamätajte, že použitých 50 000 dolárov bolo to najlacnejšie, čo som dnes na Autotrader našiel.

Hoci to stále bude stroj s dobrým výkonom, nezabúdajte, že keď budete vnútri, budete sedieť vo vozidle, ktoré jeje starý viac ako desať rokov a bude mať najazdených viac ako 91 000 míľ. Interiér bude vyzerať a pôsobiť staro a je to niečo, s čím by ste radi žili, keď za svoje auto zaplatíte 50 000 dolárov alebo viac?

Pre mňa je lepšie utratiť peniaze za niečo novšie alebo dokonca úplne nové, čo výkonovo nezodpovedá GT-R. A ak naozaj potrebujete zažiť adrenalín z 2,9-sekundového zrýchlenia z 0 na 60 mph a maximálnej rýchlosti okolo 200 mph, ušetrite majland tým, že sa naučíte jazdiť na motorke a kúpte si radšej Kawasaki ZH2.

Ako rýchlo v Nissane GT-R?

Najrýchlejšia verzia Nissanu GT-R z roku 2021 má maximálnu rýchlosť 205 mph a dokáže zrýchliť z nuly na 60 mph za 2,9 sekundy.

Spoľahlivosť Je Nissan GT-R spoľahlivý?

Pokiaľ ide o autá s takýmto okázalým výkonom, Nissan GT-R môže ľahko vyhlásiť, že je najspoľahlivejším dostupným.

Ak chcete najlepší pomer kvality a ceny, Nissan GT-R je pravdepodobne modelom na roky 2010 – 2014, z ktorých si môžete vybrať, najmä z roku 2012 alebo starší, pretože v tomto roku boli vykonané významné vylepšenia, ktoré skutočne stoja za príplatok, ktorý zaplatíte oproti predchádzajúcim modelom. .

Je GT-R rýchlejšie ako talianske superautá ako Lamborghini a Ferrari?

Všimnete si, že rozdiely vo výkone sú medzi GT-R a exotickejšími talianskymi súpermi celkom zanedbateľné, hoci Taliani majú väčšinou vo väčšine prípadov malú výhodu.

Je Nissan GT-R dobrým každodenným vodičom?

Áno, Nissan GT-R môže byť perfektným každodenným vodičom, pokiaľ si môžete dovoliť brzdy, pneumatiky a iný spotrebný materiál. Na rozdiel od niektorých veľmi namáhavých exotických rivalov, ktorí ponúkajú podobný výkon, je Nissan GT-R stále do značnej miery Nissan a autá sa nestávajú oveľa odolnejšími alebo spoľahlivejšími ako Nissan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *