Prečo si nemôžem kúpiť pickup Mitsubishi v Amerike?

Keď sledujete televízne správy z Blízkeho východu, každé vozidlo sa zdá byť pickupom a mnohé z týchto pikapov vyrába Mitsubishi. Mitsubishi predáva svoje pickupy pod rôznymi názvami na približne 150 trhoch po celom svete, takže vám možno bude odpustené, že sa pýtate, prečo si nemôžem kúpiť pickup Mitsubishi, akým je Triton L200 v Amerike?

Mitsubishi Triton 2020

V Amerike si momentálne nemôžete kúpiť pickup Mitsubishi kvôli niečomu, čo sa nazýva kuracia daň. V praxi ide o 25 % clo, ktoré vyberá vláda USA na dovážaný tovar, ako je brandy, dextrín a zemiakový škrob. Bohužiaľ to platí aj pre ľahké nákladné vozidlá vyrobené mimo Ameriky, a to vrátane Mitsubishi Triton. Ak by Mitsubishi postavilo pickup tu v Amerike, daň z kurčiat by neplatila a mohol by sa tu predávať za konkurencieschopnú cenu. Kým sa tak nestane, 25% daň by jednoducho urobila Triton príliš drahým, aby mohol konkurovať v segmente kompaktných pickupov v USA.

História pickupov Mitsubishi v Spojených štátoch

Nie je to tak, že by Mitsubishi nikdy nepredávalo pickupy tu v Amerike. Keď budete najbližšie na ceste, môžete vidieť pickup Mitsubishi, ale nebude označený ako Mitsubishi. Predtým sa nákladné autá Mitsubishi v Amerike predávali ako Dodge D-50 (1979 – 1980), Dodge Ram 50 (1981 – 1986) a ako Plymouth Arrow Truck (1979 – 1982).

Tieto nákladné autá boli po vyrobení v Japonsku efektívne demontované, odoslané do Ameriky ako komponenty a potom znovu zmontované a označené ako produkty americkej výroby. To uspokojilo potrebu, aby boli nákladné autá „vyrobené v Amerike“, aby sa mohli vyhnúť kurčatám. Žiaľ, úrady nakoniec takéto medzery zistia a uzavrú.

Čo je Mitsubishi Triton?

Mitsubishi Triton je kompaktný pickup vyrobený v Japonsku spoločnosťou Mitsubishi Motors a predávaný na 150 trhoch po celom svete. Mitsubishi predáva toto vozidlo na všetkých územiach, na ktorých pôsobí po celom svete, okrem Spojených štátov amerických, Kanady, Japonska, Indie a Číny. Vo svojom rodnom Japonsku bol Triton pôvodne známy ako Mitsubishi Forte a od roku 1991 ako Strada a na trhoch ako Európa je známy najmä ako L200.

Bez ohľadu na to, ako sa volá a kde sa predáva, tento neuveriteľne populárny nákladný automobil Mitsubishi sa vyrába od roku 1978 a naďalej je jedným z najpopulárnejších dostupných kompaktných pickupov.

Doteraz existovalo päť rôznych generácií Triton / L200 a piata generácia dostala skutočný facelift pre model 2019.

1. generácia (1978-1986) – Táto prvá generácia pikapu Mitsubishi bol dvojdverový model vyrobený v Japonsku. Predával sa po celom svete pod mnohými rôznymi štítkami, ktorými boli Mitsubishi Forte, Mitsubishi L200, Mitsubishi L200 Express, Mitsubishi L200 Power X, Mitsubishi Mighty Max, Chrysler D-50 (Austrália) a Chrysler L200 Express (Austrália). Tu v Amerike sa predával ako Dodge D-50 (1979–1980), Dodge Ram 50 (1981–1986) a nakoniec ako Plymouth Arrow Truck.

2. generácia (1986-1996) – Globálna popularita prvej generácie po celom svete viedla k tomu, že druhá generácia bola ponúkaná v dvoj- aj štvordverovom variante a výroba sa rozšírila aj do Brazílie, Portugalska, Thajska a na Filipíny. Táto verzia pickupu Mitsubishi sa predávala v Amerike ako Dodge Ram 50 v rokoch 1987 až 1994.

Dodge Ram 50

3. generácia (1996-2006) – Tieto verzie tretej generácie kompaktného pikapu Mitsubishi sú tie, ktoré pravdepodobne uvidíte najviac v častiach sveta, ako je Blízky východ. Boli obľúbené, odolné, všestranné a cenovo dostupné a zdajú sa byť takmer nezničiteľné. Toto bol prvý model, ktorý nikdy neprišiel do Severnej Ameriky, okrem toho, že bol dovezený ako použitý.

4. generácia (2005 – 2014) – Tu sa Triton prestal vyrábať v rodnom Japonsku, keď sa robotníci a obchodníci rozhodli, že pre svoje komerčné aktivity uprednostnia dodávky a kombi pred pickupmi. Triton bol vyradený z japonského modelového radu spoločnosti v auguste 2011 a bol vyrobený výhradne dcérskymi spoločnosťami Mitsubishi v Thajsku a vyvážaný na 140 trhov.

5. generácia (2015-teraz) – Hoci existuje verzia 5. generácie Mitsubishi L200, ktorá je označená a predávaná ako Ram 1200, v skutočnosti sa predáva len ako tá na Blízkom východe. Tento model sa opäť vyrába v továrňach v Thajsku a Brazílii a neponúka sa na predaj v Japonsku ani Severnej Amerike.

Prečo kuracia mačka ovplyvňuje Mitsubishi Triton?

Chicken Cat by sa uchádzal o mimoriadne populárny Triton L200 od Mitsubishi, pretože ide o ľahké nákladné vozidlo, ktoré by v súčasnosti bolo potrebné doviezť do Ameriky, pretože Mitsubishi nevyrába pickup tu v USA. Daň nebola zavedená s cieľom konkrétne zabrániť tomu, aby sa nákladné autá ako Triton predávali v Amerike, no patria medzi najpozoruhodnejšie dotknuté produkty.

Prezident Lyndon Johnson zaviedol daň už v roku 1963 a vznikla ako odpoveď podobné clo uvalené Francúzskom a Západným Nemeckom na kuracie mäso vyrobené v Spojených štátoch a tam vyvážané. Myšlienkou dane bolo chrániť amerických výrobcov a výrobcov pred tým, čo sa vtedy považovalo za nekalú konkurenciu zo zahraničia. V tom čase sa robili diplomatické pokusy vyhnúť sa zavedeniu dane z kurčiat, ale napätie v období studenej vojny odsúdilo tieto pokusy na konečný neúspech.

Čo vás môže znepokojovať, ak by ste si chceli kúpiť jeden z týchto vynikajúcich japonských kompaktných pickupov, je to, že dane z kurčiat na produkty vrátane koňaku, dextrínu a zemiakového škrobu boli pred časom zrušené. Clá na zámorské nákladné autá a kamióny však boli pozastavené, aby poskytli ochranu americkým automobilkám pred zahraničnými konkurentmi.

Mitsubishi L200 Warrior z roku 2005

Pekný vzhľad a túžba zarábať často vedú k tomu, že ľudia si veci hľadajú a za tie roky sa našlo a využilo niekoľko medzier v colnom režime. Chevrolet a Ford môžu byť dve z amerických automobiliek, ktorým bola ponechaná kuracia daň, aby pomohli, ale títo dvaja v skutočnosti prišli s tým, čo sa nazýva medzera pre „kabínu podvozku“.

Táto medzera znamenala, že nákladné autá vyrobené v zahraničí, ktoré mali priestory pre cestujúcich, ale žiadne nákladné lôžka alebo boxy, sa mohli dovážať do Spojených štátov len s 4 % clom. Nákladný box alebo posteľ by sa potom dali namontovať v Amerike a potom by sa tieto vozidlá mohli predávať ako ľahké nákladné autá. Medzery vo všeobecnosti nie sú obľúbené u tých, ktorí zavádzajú pravidlá, takže medzeru v kabíne podvozku uzavrela administratíva Jimmyho Cartera v roku 1980.

Bude Mitsubishi niekedy predávať Triton / L200 v Amerike?

Už vtedy v roku 2019 sa špekulovalo, že kompaktný pikap Mitsubishi si nenájde cestu na americký trh minimálne do roku 2025. Odvtedy sa toho udialo veľa, v neposlednom rade pandémia koronavírusu, ktorá donútila mnohých výrobcov automobilov odložiť uvedenie značky nové modely aspoň za jeden modelový rok.

Add Comment