Príde nový pickup Subaru do Ameriky?

Vzhľadom na to, že Subaru má takú úžasnú povesť pre schopnosti svojich vozidiel a pickupov s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré sú v Severnej Amerike takými veľkými predajcami, malo by pre japonskú automobilku určite dobrý komerčný zmysel pridať do rodiny Subaru pickup? Za posledný rok sa objavilo veľa klebiet, ale je nový pickup Subaru skutočne na ceste na americký automobilový trh?

V roku 2020 sa veľa povrávalo, že Subaru postaví nový pickup pre americký trh, no tieto fámy zatiaľ neboli vyvrátené. Ak Subaru plánovalo niečo ako novú verziu Subaru Baja alebo dokonca úplne nový nákladný automobil, ktorý by konkuroval našim domácim nákladným vozidlám plnej veľkosti, zdá sa, že všetky plány pre takéto vozidlo boli prinajmenšom odložené a možno aj pozastavené.

Povesti o Subaru Baja z roku 2022

V roku 2020 sa šírilo veľa klebiet, že Subaru ponorilo špičku späť do lukratívneho trhu pickupov. Na prvej strane to dávalo veľký zmysel. Subaru je známe ako výrobca terénnych vozidiel s pohonom všetkých kolies, nákladné autá sú v súčasnosti obrovským biznisom a Subaru má v segmente pickupov niečo ako rekord s Baja, ktorý sa vyrábal v rokoch 2002 až 2006.

Baja bolo štvormiestne štvordverové náradie s pohonom všetkých kolies, ktoré vyrobilo Subaru v rokoch 2002 až 2006 v meste Lafayette v štáte Indiana a ktoré sa predávalo v rokoch 2003 až 2006.

Ak to znie ako verzia Chevy Camino s pohonom všetkých štyroch kolies, neboli by ste príliš ďaleko a Subaru Baja sa zdalo, že si nápad požičalo od ikonického Chevy. Samozrejme, Camino sa vyradilo z výroby v roku 1987, takže čo viedlo Subaru k presvedčeniu, že v roku 2002 existoval trh pre takéto vozidlo, zatiaľ čo Chevy nie?

Subaru si myslelo, že by mohlo predať asi 24 000 kusov Baja každý rok, ale spoločnosti sa podarilo presunúť len 30 000 kusov Baja počas štyri a pol roka, keď bola vo výrobe. Ak Subaru začne vyrábať nový pickup pre Ameriku alebo kdekoľvek inde na svete, je ťažké uveriť, že nám poskytne novú verziu toho, čo bolo v skutočnosti sedan Subaru s korbou namiesto veka batožinového priestoru. .

Nie je úplne vylúčené, že Subaru použije názov Baja pre úplne nový kamión, možno pre plnohodnotný model v súlade s Toyotou Tundra alebo stredne veľký ako Chevy Colorado alebo Nissan Frontier. Je však pravdepodobnejšie, že ak Subaru postaví úplne nový pickup strednej alebo plnej veľkosti, dostane úplne nové meno, aby sa zabránilo porovnávaniu s menej úspešným Baja.

Ako by mal vyzerať nový pickup Subaru?

Prvá vec, ktorú všetci vieme o novom pokuse od Subaru na trhu pickupov, je, že každý nový kamión by mal štandardný pohon všetkých štyroch kolies, takže tu a teraz zabudnite na varianty s pohonom dozadu a zadných kolies. Zvýšená hmotnosť systémov pohonu všetkých štyroch kolies, ktoré poskytujú všetky vozidlá, by znamenala, že pickup Subaru s pohonom všetkých kolies by nebol schopný konkurovať za rovnakých podmienok konkurentom s pohonom dvoch kolies, pokiaľ ide o ťažnú kapacitu.

Toyota Hilux 2022

Ak sa nechystáte súťažiť o trakciu, potom nemá zmysel vstupovať do segmentu nákladných vozidiel plnej veľkosti, pretože proti takým ako Ford F-150, Chevy Silverado 1500 alebo Ram 1500 nemáte šancu. záver, že stredný pikap by bol jasnou voľbou pre nové Subaru vstupujúce na trh, ale znamenalo by to nové problémy a nové rozhodnutia, ktoré by malo Subaru urobiť.

Existuje už niekoľko pomerne dobrých snímačov, ako napríklad Chevy Colorado, Toyota Tacoma tu v Amerike a Toyota Hilux a Mitsubishi L200 Triton na iných trhoch po celom svete. Ak by Subaru chcelo ponúknuť niečo trochu iné a malo to byť pohon všetkých štyroch kolies, možno by bolo tou správnou cestou hardcore terénne auto alebo športovo zameraný model ako Ford Ranger Raptor?

Jedna vec je istá, všetky potenciálne pickupy Subaru by boli postavené na unibody platforme a nie na tradičnom schodovom ráme, čo je ďalší dôvod, prečo by stredný alebo kompaktný bol pravdepodobným formátom, pretože lacné unibody nákladné autá nemôžu konkurovať schodovému rámu. podvozok, pokiaľ ide o trakciu.

Nákladné auto založené na Ascente?

Ak by sa Subaru presadilo samo s úplne novým nákladným vozidlom, je veľká šanca, že by bol založený na SUV Ascent. Ascent je trojvrstvové unibody SUV strednej veľkosti, ktoré sa v Severnej Amerike predávalo ako model 2019 a stačí sa naň pozrieť, aby ste si ľahko predstavili verziu s nákladným vozidlom namiesto tretieho radu sedadiel a batožinového priestoru.

2,4-litrový turbo-štyri boxerový motor Ascentu s výkonom 260 koní môže znieť na americký pikap trochu slabo, ale je celkom podobný tomu, čo v súčasnosti nájdete vo Ford Ranger, Chevy Colorado a Toyota Tacoma.

Spolupráca?

Ak ste fanúšikom Subaru (alebo fangirl) a slintá sa vám pri možnosti Subarupickup na obzore, takže možno budete chcieť v tomto bode stlmiť svoje napätie. Ak ste si to v poslednej dobe nevšimli, v globálnom automobilovom priemysle sa v súčasnosti volá spolupráca.

V snahe udržať si konkurencieschopnosť v čoraz náročnejších ekonomických podmienkach v súčasnosti čoraz viac výrobcov automobilov spolupracuje na zdieľaní platforiem, komponentov, výskumu a vývoja a výrobných nákladov. Hoci existujú príklady takýchto metód, ktoré sa datujú desaťročia, tieto metódy, ako aj úplné fúzie sú čoraz bežnejšie.

Existuje množstvo príkladov z minulosti a súčasnosti, že najmä pickupy sa na rôznych územiach predávajú pod rôznymi názvami a značkami. Vezmite si napríklad Mitsubishi Triton L200. V priebehu rokov sa predávali rôzne verzie Tritonu, ako napríklad Chrysler D-50, Chrysler L200 Express, Dodge D-50, Dodge Ram 50 a Plymouth Arrow Truck. Najnovšia piata generácia sa teraz predáva aj ako Fiat Fullback a Ram 1200 v Ázii a Južnej Amerike.

Nezabudnite, že Subaru už má za sebou históriu spolupráce s BRZ, čo je v podstate novo označená Toyota 86, takže je ťažké uveriť, že nový pickup Subaru by nebol spoluprácou akéhokoľvek druhu. Dokonca aj pickup Mercedes-Benz triedy X, čo je ďalší kamión, ktorý si v Amerike nemôžeme kúpiť, je v skutočnosti drahý Nissan Frontier (Navara)!

Existuje trh pre pickup Subaru?

Pokiaľ nový pikap Subaru nepriniesol na trh niečo úplne nové, ťažko vidieť, kde je dopyt. Priznajme si to, pickupy sú dosť odvodené a tempo vývoja pickupov je pozitívne ľadovcové, takže Subaru by podstúpilo obrovské riziko, ak by malo dostať trh úplne zo steny ako plne elektrické alebo dokonca terénne vozidlo. s vodíkovým palivovým článkom.

Ak by som na to mal utrácať peniaze, čo nie, povedal by som, že ak sa na obzore objaví pick-up Subaru, bude to model vyvinutý niekým iným, ktorý je označený ako Subaru, ktorý sa bude distribuovať a predávať v Amerike. Keďže Toyota a Subaru už úzko spolupracujú, verzia neuveriteľnej Toyoty Hilux pre Subaru by bola dobrou stávkou, ale možno až dovtedy, kým Toyota nevyrobí Hilux novej generácie.

Hilux dostal aktualizáciu v polovici cyklu pre model 2021, takže je možné, že zvesti o Subaru Pickup mohli pochádzať od Subaru a Toyoty, ktoré diskutovali o verzii Hilux 2021 so značkou Subaru. Samozrejme, potom prišla pandémia koronavírusu a mnohým novým vozidlám sa oplatilo prísť na trh.

Aj keď spoločnosti ako Chevy mali na rok 2021 pripravené úplne nové generácie modelov, dramatický pokles predaja nových vozidiel spôsobený vírusom a zámkami viedol k tomu, že staré modely pokračovali a nové sa obmedzili na model 2022. To môže byť dôvod, prečo sa zvesti o novom pickupe Subaru pre Ameriku v roku 2020 zdajú byť zbytočné.

Nie že by to nebolo možné, pretože toľko dôveryhodných webových stránok, ktoré prichádzajú s podobnými príbehmi v rovnakom čase, sa málokedy úplne mýlia v tom, čo prichádza v automobilovom priemysle, ale od marca 2020 žijeme všetci vo svete, ktorý nikto nepredpovedal.

Add Comment