Akú ojazdenú Toyotu Camry by ste si mali kúpiť?

Toyota Camry nie je tým najelegantnejším, najvzrušujúcejším alebo najžiadanejším autom, aké existuje, ale je ťažké argumentovať praktickou funkciou tohto auta alebo jeho neuveriteľným trvalým úspechom tu v Amerike. Možno sa pred niekoľkými rokmi zatvorila na iných trhoch po celom svete a môže čeliť neustálemu náporu rastúcej popularity SUV, ale Camry je stále veľkým favoritom medzi americkými kupcami áut.

Keďže existuje od roku 1982 už necelých 11 generácií a od spustenia výroby sa ho predalo obrovské množstvo, na trhu s ojazdenými vozidlami je ich na predaj absolútna kopa a každý deň prichádzajú na trh ďalšie. Ak ste jedným z mnohých ľudí, ktorí každý deň zvažujú kúpu ojazdenej Toyoty Camry, pravdepodobne sa pýtate, ktorú Toyotu Camry si kúpiť a na čo sa zamerať pri kúpe ojazdenej Toyoty Camry?

Prečo si vybrať Camry Hybrid?

Hybridná elektráreň je najlepšia zo všetkých svetov. Jazdiť s ním sa oplatí viac ako so základným plynovým motorom a je to tiež najúspornejšia jednotka, akú môžete mať pod kapotou svojej Camry. Niet pochýb o tom, že automobilový priemysel sa v súčasnosti čoraz viac elektrifikuje, takže začať svoju cestu k elektrifikácii s hybridom bez plug-in je skvelý spôsob, ako začať proces odvykania od plynu.

Na 2,5-litrovej radovej štvorke, ktorá produkuje zdravých 206 koní, nie je nič zlé a Toyota si zaslúžila pochvalu, že v novej generácii modelu 2018 stále ponúka alternatívu V-6. V-6 mnohých z vás upokojí výkonom 301 koní a pôvab osemstupňového automatu s každým plynovým motorom vás môže tiež prinútiť dvakrát premýšľať o Camry Hybrid, pretože prichádza s plynule meniteľnou prevodovkou (CVT) namiesto bežné auto.

Prevodovky CVT sú však čoraz bežnejšie, pretože hybridy sú čoraz populárnejšie a jednotka v Camry je naozaj dobrá, takže by ste si na ne mohli zvyknúť, pretože plne elektrické autá majú iba jeden plynový pedál.

Prečo je XLE najlepšou úrovňou výbavy?

Môžete argumentovať pre akúkoľvek úroveň výbavy, ak chcete, ale v tomto článku musím zovšeobecniť a pokúsiť sa dostať do mysle typu kupujúceho, ktorý by Camry priťahoval. Ak si kúpite Camry, nie ste luxusným kupujúcim, takže najvyššie úrovne vybavenia vás pravdepodobne prinútia zaplatiť za funkcie, ktoré môžu byť dosť nadbytočné.

Taktiež, ak kupujete jazdené, dobrý pomer ceny a kvality bude pre vás pravdepodobne veľmi dôležitý a modely strednej triedy majú často tendenciu poskytovať nadpriemernú štandardnú výbavu za nie oveľa viac peňazí ako základné modely. Základné modely áut sú naozaj len pre tých, ktorí chcú čo najlacnejšiu verziu, a ak je to vaším cieľom pre vaše ďalšie ojazdené auto, existujú lacnejšie alternatívy s lepšími štandardnými vlastnosťami ako jazdená Toyota Camry.

Koľko stojí ojazdená Toyota Camry XLE Hybrid?

Úplne nová Toyota Camry XSE Hybrid stojí o niečo viac ako 32 000 dolárov, ale môžete si vyzdvihnúť použitý model z roku 2018 s približne 30 000 míľami za približne 23 000 dolárov. To je celkom pekná úspora okolo 9 000 dolárov v porovnaní s kúpou úplne nového a model z roku 2018, o ktorý bolo dobre postarané, bude pri správnom detaile vyzerať ako nový.

Samozrejme, je to cena pri ďalšom predaji, takže ak kupujete úplne nový za 32 000 dolárov a chcete ho po troch rokoch vymeniť za predajcu, môžete očakávať, že bude mať hodnotu viac ako 21 000 dolárov, ak bude v dobrom stave.

Čo poviete na staršiu Camry?

Nie je absolútne nič zlé na kúpe staršej Toyoty Camry, ak je to všetko, čo váš rozpočet dovoľuje, a ak potrebujete niečo lacnejšie, prvým modelovým rokom by bol rok 2016. Samozrejme, existuje veľa lacnejších Camry a môžete si vybrať niečo slušné za približne 5 000 dolárov, ale každé auto tohto veku vás nechá vystavené potenciálne zničujúcim účtom za opravu. Nezískate slušný Camry Hybrid 2016 s priemernými míľami za oveľa menej ako 15 000 dolárov, ale aj tak by som vám odporučil, aby ste sa pokúsili preklenúť finančnú medzeru do roku 2018, ak môžete.

Tu a teraz musím konštatovať, že existuje len málo áut, ktoré sú spoľahlivejšie ako Camry, no aj tie najodolnejšie a najspoľahlivejšie vozidlá začínajú s pribúdajúcimi rokmi zlyhávať. Rovnako ako my, ako auto starne, jeho komponenty trpia opotrebovaním a nakoniec začnú zlyhávať. Hoci je Camry mimoriadne spoľahlivé, 20-ročné auto je 20-ročné auto, takže na to pamätajte, ak si myslíte, že nízka obstarávacia cena je najlacnejší spôsob, ako jazdiť s autom za čo najmenej peňazí.

Ak si kúpite Camry, ktoré má menej ako desať rokov, mali by ste byť niekoľko rokov v poriadku, ale Camry je typ auta, ktoré si kúpite a necháte si ho dlhšie ako pár rokov, takže vám navrhujem, aby ste si vybrali to najmladšie. si môže dovoliť..

Použité známe problémy Camry

Nie je príliš veľa problémov, ktoré sužujú Toyotu Camry, a všetky problémy, ktoré sa vyskytnú, sú spoločné pre mnohé iné autá v tom istomvek, ako napríklad problém s airbagom, ktorý pred pár rokmi trápil toľko áut.

Modely Camry staršie ako v roku 2010 však môžu byť spaľovačmi oleja a niekedy môžu prepáliť toľko čiernej farby, že to môže skončiť zničením celého motora a výmena jedného v aute tohto veku a hodnoty nie je skutočne realizovateľná. . Musím podotknúť, že skoré hybridné modely tiež nie sú imúnne voči tomuto problému so spaľovaním oleja, takže opäť platí, že novšie modely sa používajú lepšie ako staršie modely.

Môj verdikt

Pokiaľ nehľadáte vzrušujúci zážitok z jazdy alebo niečo, čo prinúti vašich susedov slintať závisťou, keď bude parkovať pred vaším domom, s ojazdenou Toyotou Camry sa nemôžete pomýliť. Camry je priestranná, spoľahlivá, pohodlná, dobre vybavená, hospodárna a cenovo dostupná. Pre rodinného kupca, ktorý si dáva pozor na rozpočet, to dáva oveľa väčší zmysel ako SUV za rovnakú cenu, ktoré pravdepodobne musí byť staršie alebo musí mať najazdené viac kilometrov, aby sa na túto cenu dostalo a ktoré v porovnaní so sedanom Camry neponúkne žiadne praktické výhody.

Ako som povedal na začiatku; Camry nie je vzrušujúce auto, ktoré zrýchli tep, ale je naozaj ťažké ho poraziť z hľadiska praktickosti a pomeru cena/výkon, najmä počas dlhého obdobia vlastníctva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *