Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdenej Hondy CR-V

Honda CR-V je druhým najpredávanejším SUV na svete a nepretržite sa vyrába už od roku 1995. Honda už skôr uviedla, že „CR-V“ v skutočnosti znamená „Comfortable Runabout Vehicle“, hoci „kompaktný“ Recreational Vehicle“ je termín, ktorý sa kedysi používal v britskom recenznom článku, ktorý neskôr znovu zverejnila Honda.

Bez ohľadu na to, čo si myslíte, že jej názov znamená alebo ako dlho existuje, Honda CR-V je stále neuveriteľne populárny model na nových aj ojazdených trhoch. Ak máte záujem o kúpu, tu vám poviem, na čo sa zamerať pri kúpe ojazdenej Hondy CR-V, a to tak, že pokryjem nasledovné:

História Hondy CR-V

CR-V je kompaktný crossover SUV, ktorý existuje už dlho predtým, ako sa crossovery vôbec stali vecou. Začala sa vyrábať v roku 1995 a bola postavená na rovnakej platforme ako vtedajšia Honda Civic, ale až o pár rokov neskôr v roku 1997 sa prvýkrát objavila v Severnej Amerike.

Spočiatku Honda vyrábala všetky svoje CR-V v Japonsku a Spojenom kráľovstve, ale v roku 2007 začala výrobu v Severnej Amerike v East Liberty, Ohio. Doteraz existovalo päť rôznych generácií Hondy CR-V a aktuálna piata generácia začala modelom 2017.

V súčasnosti sa vyvíja úplne nová šiesta generácia CR-V a očakáva sa, že pri uvedení na trh v roku 2023 bude väčšia ako piata generácia.

Honda CR-V z roku 1999

Pretože vonkajšie šírky presahovali rozmerové predpisy japonskej vlády, prvá generácia Hondy CR-V bola v rodnom Japonsku skutočne klasifikovaná ako luxusné vozidlo. Prvýkrát uzrel svetlo sveta na americkej pôde na autosalóne v Chicagu v roku 1996 a maloobchodný predaj sa začal vo februári 1997.

Od prvého dňa bolo CR-V vždy päťdverovým kompaktným crossoverom SUV, ale prvá verzia bola k dispozícii iba v jedinom stupni výbavy, ktorý sa nakoniec stal známym ako LX. K dispozícii bol tiež len jeden motor, ktorým bol 2,0-litrový radový štvorvalec s výkonom 126 koní a 133 lb.-ft. krútiaceho momentu.

Prvá generácia dostala v roku 1999 pozoruhodný facelift spolu s výkonnejším motorom, no nebudem sa rozpisovať o kladoch a záporoch modelu, ktorý má dnes už viac ako dve desaťročia. Stále ich nájdete na predaj a budú silné a pravdepodobne budú ešte chvíľu pokračovať, pretože to robí Hondor.

Honda CR-V EX 2003

Siedma generácia Hondy Civic bola základom pre druhú generáciu CR-V, ktorá sa začala vyrábať v roku 2001 ako model z roku 2002. Okrem rozsiahleho prestavby boli modely druhej generácie v Severnej Amerike poháňané výkonnejším motorom než predtým, ktorý produkoval 160 koní a 140 lb.ft. krútiaceho momentu.

Táto generácia dostala facelift v roku 2005 a tieto modely z rokov 2005 a 2006 sú prvé, ktoré by som vám odporučil zvážiť, ak hľadáte lacný, robustný kompaktný crossover. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych úrovniach výbavy a štandardných funkciách a výbave pre modely druhej generácie, tu je niekoľko oficiálnych brožúr, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť:

Honda CR-V z roku 2010

Tretia generácia CR-V sa začala predávať v USA v septembri 2006 ako model z roku 2007, a práve tu by som vám odporučil, aby ste sa vážne zamysleli nad kúpou ojazdenej Hondy CR-V. Toto je prvýkrát, čo CR-V začalo vyzerať ako dnes a je to dizajn, ktorý stále drží celkom dobre.

Tieto verzie Hondy poháňa 2,4-litrový radový štvorvalec, ktorý v Severnej Amerike produkuje 166 koní a 161 lb.-ft. krútiaceho momentu a táto generácia dostala povinný facelift pre model 2010. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych úrovniach výbavy a štandardných funkciách a výbave pre modely tretej generácie, tu sú oficiálne brožúry na stiahnutie zadarmo:

Honda CR-V rok výroby 2015

Myslím, že na tomto mieste je lepšie upozorniť na to, že sa bude diskutovať o ročníkových modeloch a ich dátumoch výroby a predaja. Je to preto, že CR-V je skutočne globálny model a nové verzie a facelifty sú uvedené na rôznych trhoch v rôznom čase. Táto štvrtá generácia sa začala vyrábať v Spojených štátoch v roku 2011 a po debute na autosalóne v Los Angeles v roku 2011 sa začala predávať ako model z roku 2012.
Motor pod kapotou tohto v Severnej Amerike je 2,4-litrový radový štvorvalec i-VTEC, ktorý produkuje 185 koní a 163 lb.-ft. krútiaceho momentu a túto silu posiela na predné alebo všetky štyri kolesá prostredníctvom päťstupňovej automatickej prevodovky. Táto generácia dostala svoj facelift v roku 2014 pre model 2015, ale obe verzie pred faceliftom aj po ňom sú štýlové SUV, ktoré sú silnými nákupmi z druhej ruky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych úrovniach výbavy a štandardných funkciách a výbave pre modely štvrtej generácie, tu sú oficiálne brožúry, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť:

Honda CR-V z roku 2021

Darček Piata generácia CR-V sa začala predávať v októbri 2016 v Spojených štátoch ako modelový rok 2017 a možno ju nájsť v päť- aj sedemmiestnej verzii. Pod kapotou všetkých amerických modelov až po model 2020 je buď 2,4-litrový radový štvorvalec, ktorý vyvinie výkon 184 koní, alebo 1,5-litrový turbo-štvorák, ktorý dáva Honde na hranie 190 koní. Keď prišiel modelový rok 2020, 1,5-litrový turbo-štvorák sa stal štandardnou elektrárňou pre všetky úrovne výbavy CR-V.

Severná Amerika bola prvým územím, ktoré dostalo aktualizovanú verziu piatej generácie, ktorú Honda predstavila v roku 2019 pre model 2020. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych úrovniach výbavy a štandardných funkciách a výbave pre piatu generáciu modelov CR-V, tu je niekoľko oficiálnych brožúr, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť:

Hybridná Honda CR-V

Možno prekvapivo Honda predstavila hybridnú verziu CR-V až v roku 2020. CR-V Hybrid využíva 2,0-litrový motocyklový štvorvalcový benzínový motor Atkinson s hybridným systémom Honda i-MMD, ale plynový motor väčšinou generuje energiu pre lítium-iónovú batériu, ktorá poháňa elektromotory. Čistý výkon systému je 212 koní a jeho výkon je takmer zhodný s jedinou plynovou verziou CR-V. Avšak tromfom hybridu je spotreba paliva s kombinovaným hodnotením EPA 38 mpg. CR-V Hybrid je len model s pohonom všetkých štyroch kolies a je kultivovanejší ako základný CR-V a poskytuje vynikajúcu spotrebu paliva.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdenú Hondu CR-V?

CR-V si drží cenu celkom dobre a trojročné CR-V stratí len asi 29 % svojej pôvodnej ceny. To je porovnateľné s 37 % odpismi pre Ford Escape a Chevy Equinox a 39 % pre Nissan Rogue *.

To znamená, že úplne nový základ CR-V, ktorý dnes stojí 25 350 USD, vás bude stáť okolo 18 000 USD, keď má tri roky a má najazdených približne 40 000 míľ.

Tu je tabuľka znázorňujúca cenové rozpätie, ktoré by ste mali očakávať, že zaplatíte za ojazdenú Hondu CR-V od roku 2008 a ktorá je založená na údajoch z webovej stránky thecarconnection.com.

Čo je na Honde CR-V také výnimočné?

Honda CR-V je špeciálna, pretože je mimoriadne dobrá vo všetkom, čo robí, a nesnaží sa byť niečím, čím nie je. Nikoho sa nesnažíme presvedčiť, že CR-V má skryté prednosti ako seriózne terénne auto a je celkom jasné, že Honda sa nesnaží byť vnímaná ako luxusné vozidlo. Namiesto toho sa CR-V sústreďuje na snahu byť najlepším všestranným kompaktným SUV, aký môže byť pre typ jazdy, ktorý väčšina ľudí vykonáva v každodennom živote.

Interiér je priestranný, pohodlný a praktický, štýl je moderný a okamžite rozpoznateľný, jazda a jazda sú plynulé a efektívne, kvalita spracovania je vynikajúca a ceny sú rozumné a dostupné. Ako ojazdený nákup stále platí všetko vyššie uvedené, ale za tie peniaze je ešte lepší, keďže je ešte lacnejší ako nový.

Pozor na možné problémy s CR-V

Jednou z mnohých silných stránok CR-V je jeho spoľahlivosť a webová stránka opráv mu dáva hodnotenie 4,5 z 5,0, čo z neho robí druhý najlepší model z 26 v segmente kompaktných crossoverov SUV. Pri pohľade na wmed CR-V po väčšinu modelových rokov neexistujú žiadne iné problémy, než je bežné opotrebovanie, ktoré by ste mali hľadať pri akomkoľvek ojazdenom vozidle, o ktorého kúpe uvažujete.

Rovnako ako pri aute sa z času na čas vyskytli problémy, takže tu sú niektoré, o ktorých ste už možno počuli a ktoré by ste možno mali mať na pamäti pri kúpe ojazdenej Hondy CR-V.

Riedenie motorového oleja – Toto je problém, ktorý sa občas vyskytuje pri 1,5-litrových turbo-štvormotoroch v modeloch CR-V piatej generácie. Stane sa to, že z motora unikne palivo do kľukovej skrine, kde sa zmieša s motorovým olejom a táto zriedená zmes následne zvýši hladinu oleja v olejovej vani, čo môže viesť k vážnemu poškodeniu motora. Dôkazom tohto problému je rozsvietená kontrolka, silný zápach benzínu v kabíne, ktorý je taký intenzívny, že vám počas jazdy môže začať byť nevoľno, točiť sa vám hlava, niekedy môže dôjsť k poruche alebo zastaveniu motora.

Problém s batériou – Batéria sa vybije alebo sa vybije natoľko, že nie je dostatočne nabitá na spustenie CR-V, je to problém, ktorý bol hlásený od roku 2011 alebo skôr a nezmizol. Softvérové ​​opravy boli vydané pre modely 2012 a 2017, no ani tie nefungujú vždy, no niektorí naznačujú, že problém súvisí skôr s tým, že Honda používa slabé batérie. Ak sa stretnete s týmto problémom, je pravdepodobne všetko, čo musíte urobiť, aby ste namontovali batériu najvyššej kvality.

Problémy snímania Honda – Honda Sensing je inteligentný balík bezpečnostných a asistenčných technológií navrhnutých tak, aby vás upozornili na veci, ktoré vám môžu počas jazdy uniknúť a ktoré sa čoskoro stanú štandardom vo všetkých vozidlách Honda. Bohužiaľ, niektoré z týchto funkcií môžu z času na čas zobrazovať chyby, ako napríklad náhodné brzdenie CR-V počas jazdy. Toto môže opraviť servisné stredisko Honda, ale s touto funkciou sú určité problémyjeden pre asistenta jazdného pruhu nefunguje správne, keď je oslepený slnkom.

Poškodené airbagy Takata – to bol hlavný problém, ktorý postihol mnoho výrobcov áut a Honda CR-V bola jedným z postihnutých modelov. Bola to veľmi vážna chyba komponentu a nie z dôvodu Hondy, ale spoločnosť vynaložila obrovské úsilie na odstránenie problému kontaktovaním majiteľov modelov CR-V z rokov 2002 až 2015, aby ich opravili.

Súperi a možnosti Hondy CR-V

Segment kompaktných crossoverov SUV je bezpochyby najkonkurencieschopnejší v súčasnom automobilovom priemysle, takže o súperov a alternatívy k CR-V, o ktorých by ste mohli uvažovať, nie je núdza.

Je zrejmé, že hlavným rivalom druhého najpredávanejšieho kompaktného crossoveru SUV na svete musí byť ten, ktorý sa predáva lepšie ako Honda, a tým modelom je Toyota RAV4. Existuje však veľa ďalších, ktoré stoja za zváženie, že všetky sa predávajú v dostatočnom množstve, aby ste si sadli a všimli si to.

Niektoré z najlepších sú Kia Sportage, Nissan Rogue, Chevrolet Equinox, Ford Escape, Subaru Forester a Hyundai Tucson. Na kúpu jedného z nich sa dá urobiť dobrý prípad, takže získate predstavu o tom, aké dobré je CR-V, že sa s určitou maržou predáva lepšie ako ktokoľvek iný, samozrejme okrem RAV4.

Kupujete jazdenú Hondu CR-V?

Pokiaľ sa vám páči, ako vyzerá a vyhovuje vášmu rozpočtu, potom áno, určite by ste mali vážne zvážiť kúpu jazdenej Hondy CR-V. Kvalita, odolnosť a obľúbenosť CR-V znamená, že použité modely nie sú také lacné ako niektorí konkurenti, pretože Honda si lepšie drží svoju hodnotu. Nevýhodou je, že budete mať prospech zo silnej predajnej hodnoty Hondy, keď ju nakoniec tiež predáte.

Ak chcete sledovať ojazdené vozidlo Honda CR-V alebo akékoľvek iné ojazdené vozidlo za najnižšiu možnú cenu, navrhujem vám, aby ste si prezreli štátne aukcie, kde môžete prihadzovať na zastavené štátne vozidlá, vozidlá orgánov činných v trestnom konaní a federálnej vláde, ako aj vozidlá zabavené alebo znovu zachytené. úradmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *