2022 Ford Maverick Lariat: Kedy si ho budete môcť kúpiť?

Ak si prečítate recenzie, pozriete si videá na YouTube a zhodnotíte, čo ešte by ste mohli získať za rovnakú sumu peňazí, bolo by ľahké rozhodnúť sa okamžite ísť von a kúpiť si Ford Maverick Lariat z roku 2022. Je tu len jeden problém. Máte asi toľko šancí, že dnes vojdete do predajne Ford a odveziete sa na úplne novom 2022 Forde Maverick Lariat, ako keď sa stanete prvým prezidentom Marsu. Otázky musia byť vtedy; kedy si budete môcť kúpiť úplne nový Ford Maverick z roku 2022 a existuje alternatíva, ak nechcete čakať, kým ktovie, kedy bude doručenie?

Ford Maverick z roku 2022

Ak nemáte potvrdenú továrenskú objednávku na Ford Maverick Lariat z roku 2022, ktorá už bola zadaná u obchodného zastúpenia, je takmer isté, že sa vám v roku 2022 nedostane do rúk. Kniha objednávok na Ford Maverick na rok 2023 bude pravdepodobne otvorená skôr. niektoré objednávky na Ford Mavericks 2022 budú splnené.

Podobná situácia nastala pre Ford, keď v roku 2015 radikálne prerobil F-150, keď dopyt úplne prevýšil ponuku. Problémy sa však tentoraz neobmedzujú len na relatívne lokalizované úzke miesto v zásobovaní alebo len na jeden model. Nedostatok zásob nových vozidiel je problémom všetkých výrobcov automobilov a modelov. Niektoré sú však oveľa viac ovplyvnené problémami s výrobou a dodávkami ako iné a Ford Maverick 2022 je jedným z modelov, ktoré sú obzvlášť ťažko zasiahnuté.

Prečo je Ford Maverick 2022 nedostatkový?

Kniha objednávok na Ford Maverick na rok 2022 je otvorená už od jesene 2021, ale rozposlala sa správa predajcu, ktorá potvrdzuje, že niektoré objednávky na Ford Maverick z roku 2022 spoločnosť Ford zatlačí. Medzi uvedené dôvody patrí nedostatok dielov, extrémne silný dopyt a bezprecedentné úzke miesta v dodávateľskom reťazci.

Pretrvávajúce problémy s dodávateľským reťazcom a nedostatok čipov naďalej narúšajú predaj a výrobu väčšiny nových vozidiel, no tieto problémy sú ešte horšie v prípade modelov, ktoré sú také populárne ako Ford Maverick z roku 2022.

Mohlo to byť aj horšie. Môžete si objednať Ford Bronco v plnej veľkosti! Veľa šťastia s tým.

Ak ste len zúfalo chceli získať Ford Maverick z roku 2022 a netrápilo vás, aký stupeň výbavy, možno budete môcť použiť Ford Maverick XL 2022 alebo Ford Maverick XLT z roku 2022 o niečo jednoduchšie ako Ford Maverick Lariat z roku 2022.

Lariat je najvyššia úroveň výbavy s pôsobivým zoznamom štandardných prvkov a výbavy, no čím viac technických vymožeností vo vozidle máte, tým viac mikročipov potrebujete na jeho výrobu. Obmedzená ponuka mikročipov zostáva najväčšou výzvou pre výrobu nových vozidiel, takže je možné, že výrobcovia automobilov môžu uprednostniť výrobu väčšieho počtu modelov s nižšími špecifikáciami pred nižším počtom modelov s vysokou špecifikáciou.

Nemôžem potvrdiť, že to automobilky v súčasnosti robia, ale z hľadiska podnikového peňažného toku by to dávalo veľký zmysel. Spoločnosti ako Ford majú obrovské režijné náklady a viac podnikov zlyhá kvôli problémom s peňažným tokom ako z akéhokoľvek iného dôvodu.

Ak máte dostatok mikročipov na výrobu desiatich modelov s nízkymi špecifikáciami alebo šiestich modelov najvyššej výbavy, musí mať zmysel vyrábať desať a nie šesť. Výsledkom by boli nielen vyššie príjmy, ale výrobca by si tiež udržal spokojných desať zákazníkov namiesto iba šiestich.

Ako dlho bude čakať na Ford Maverick v roku 2022?

Oveľa viac ľudí chce Ford Maverick z roku 2022, ako môže Ford dodať. A hoci sa problémy začínajú zmierňovať, cesta späť k plnej produkcii je dlhá a preplnená. Veľa predajcov bude čakať až rok, kým budete môcť očakávať dodanie nového Mavericku, ak zadáte objednávku dnes, hoci mnohí teraz odmietajú vyrovnať odhadovaný dátum dodania.

Dokonca aj relatívne zabehnuté modely majú čakacie zoznamy v rozmedzí niekoľkých týždňov až štyroch mesiacov. Modely tak neuveriteľne populárne ako Maverick, Bronco alebo Tesla sa teraz cítia takmer nedosiahnuteľné.

Ako som už povedal, nezískate Ford Maverick z roku 2022, ak ešte nemáte pripravovanú objednávku. Dokonca aj vtedy, ak bola objednávka zadaná tento rok, existuje veľká šanca, že sa presunie na model 2023.

Kedy by ste dostali nový Ford Maverick, ak si objednáte dnes?

Poteší vás, že to nie sú všetky zlé správy. Len preto, že v súčasnosti existuje zoznam čakateľov dlhý ako vaša ruka, neznamená to, že dlhé čakanie, ktoré by ste v súčasnosti dostali, je vytesané do kameňa. Videl som čakacie zoznamy zmiznúť tak rýchlo, ako sa objavili v minulosti.

Ak dostanete odhadovaný dátum dodania v januári 2023 pre Ford Maverick Lariat z roku 2022, ktorý si objednáte dnes, nie je vylúčené, že koncom leta tohto roku možno budete jazdiť vo svojom novom kamióne.

Po odstránení prekážok vo výrobe by ste boli prekvapení, ako rýchlo sa dajú splniť objednávky, keď sa výroba naplno rozbehne. V súčasnosti bude Ford a jeho sieť predajcov riadiť očakávania tým, že kupujúcim budú uvádzať najhoršie možné scenáre pre dátumy dodania, pričom budú tajne vedieť, že existuje každý problém.

Alternatívy Ford Maverick Lariat z roku 2022

Ak potrebujete nové nákladné auto ihneď, ale Ford Maverick Lariat z roku 2022 by sa perfektne hodil pre vaše potreby, možno by vás zaujímalo, či existuje alternatíva, ktorú by ste mohli dostať do rúk rýchlejšie?

Dobrou správou je, že existujú alternatívy k Fordu Maverick Lariat z roku 2022, ktoré by ste pravdepodobne mohli odviezť skôr. Zlou správou je, že vás budú pravdepodobne stáť viac ako Ford, ak neplatíte viac ako MSRP, a na hybridný pohon môžete zatiaľ zabudnúť.

Malé pickupy, ktoré možno budete chcieť zvážiť ako alternatívu k Fordu Maverick Lariat 2022, zahŕňajú Ford Ranger Lariat 2022, Honda Ridgeline RTL-E 2022, Toyota Tacoma Limited 2022, Chevrolet Colorado ZR2 2022 a Hyundai Santa Cruz Limited 2022.

Ako sa Ford Maverick z roku 2022 porovnáva s konkurenčnými nákladnými vozidlami

Ako môžete vidieť z vyššie uvedenej tabuľky, nič iné sa približuje Fordu Maverick Lariat 2022, pokiaľ ide o cenu a spotrebu paliva. Na druhej strane, ťažná kapacita je dosť hrozná, čo naznačuje, že Maverick je skôr životný štýl ako ťažko pracujúci pickup.

Interiér Ford Maverick Lariat z roku 2022

Hyundai Santa Cruz Limited 2022 je možno najbližším súperom, pokiaľ ide o veľkosť a schopnosti, ale pozrite sa na ten obrovský cenový rozdiel! S týmto počiatočným MSRP pre Maverick najvyššej špecifikácie je ľahké pochopiť, prečo ho toľko ľudí chce. Nič iné sa nevyrovná Fordu, pokiaľ nie ste pripravení prijať model nižšej špecifikácie s oveľa menším počtom hračiek, takže je len na vás, či sa oplatí čakať na Ford Maverick Lariat z roku 2022.

Leave a Comment