2022 Honda Passport vs. Pilot: Čo by ste si mali kúpiť?

Ešte pred niekoľkými rokmi, ak ste mali chuť na SUV Honda väčšie ako CR-V, kúpili ste si Hondu Pilot. Pre modelový rok 2019 však Honda oživila názov Passport v tvare 2019 Honda Passport a neúmyselne vytvorila pre Pilot niečo ako vlastného rivala. Ak pôjdete len podľa ceny, môžete získať Honda Passport 2022 alebo Honda Pilot 2022 za takmer rovnaké peniaze. Urobme porovnanie Honda Pass vs. Pilot 2022, aby sme zistili, ktorý z nich by ste si mali kúpiť, ak čelíte tejto dileme.

Honda Pilot 2022 je väčšie SUV ako Honda Passport 2022, ale ak pre vás nie je výhodné sedadlo v treťom rade, Passport je štýlovejšia, modernejšia a žiadanejšia možnosť s lepšími štandardnými funkciami na vstupe. -úroveň ako pilot základnej úrovne za takmer rovnakú cenu.

2022 Honda Pilot vs. Ceny pasov Honda 2022

Ak ste spokojní s modelom základnej úrovne, pri porovnaní Honda Pilot vs. Passport je rozdiel len niekoľko stoviek dolárov. To je trochu prekvapujúce, pretože Honda Pilot 2022 je trojradové SUV v plnej veľkosti, zatiaľ čo Honda Passport 2022 je crossover SUV strednej veľkosti, ktorý neponúka tretí rad.

Počiatočná MSRP pre pilota strednej veľkosti na rok 2022 je 37 580 dolárov, čo je pre športovú verziu plnohodnotného crossoveru Honda s pohonom predných kolies. Možno je prekvapujúce, že pas 2022 je na základnej úrovni drahší ako rozsiahlejší Pilot s počiatočnou MSRP 37 870 USD.

Za špičkový model Honda Pilot Black Edition AWD 2022 však môžete zaplatiť až 51 370 USD, zatiaľ čo špičkový 2022 Honda Passport Elite AWD vás vyjde na skromnejších 45 430 USD.

Honda Passport vs. Pilotné motory a výkon

Ak vás zaujímalo, prečo majú Passport a Pilot porovnateľné ceny napriek tomu, že jeden je väčší ako druhý, tu sa veci začínajú o niečo jasnejšie. Obe SUV Honda používajú rovnaký štandardný motor, vidíte, čo je 3,5-litrový V-6, ktorý vyvinie výkon 262 koní a 280 lb.-ft. krútiaceho momentu. V oboch prípadoch ide sila na predné alebo všetky štyri kolesá cez deväťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá, treba povedať, má ďaleko k tomu, aby bola najlepšia svojho druhu.

A ak predpokladáte, že dvojradový Passport bude rýchlejší ako trojradový Pilot, budete sklamaní. Menší Passport je v skutočnosti ťažší ako trojradový Pilot vo svojich základných formách. Zatiaľ čo Passport EX-L FWD základnej úrovne váži 4 057 libier, Pilot Sport 2WD váži iba 4 030 libier.

Zabudnite na to, že pilot môže ťahať viac ako Passport, pretože oba modely sú dimenzované na ťahanie maximálne 3 500 libier s predným pohonom a 5 000 libier s AWD.

2022 Honda Passport TrailSport

To, ako sa vám vozidlo javí, je čisto subjektívne, ale rád by som si myslel, že som na pomerne bezpečnej pôde, keď navrhujem, aby Honda Passport 2022 vyzeral moderne, sviežo a moderne. Medzitým Honda Pilot z roku 2022 vyzerá čisto, konzervatívne a viac ako málo zastaraný. Nevynikne v dave ako pas, ale možno to aj tak nie je to, čo chcete?

Pre trojradové SUV je vždy ťažké vyzerať tak športovo a elegantne ako konkurent, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zmestilo len päť ľudí, ale Kia to dokázala so Sedonou 2022, a to je, preboha, minivan!

Celková veľkosť Honda Passport vs. Pilot

Pravdepodobne očakávate, že sa tu objavia značné odchýlky, keď sa bližšie pozrieme na rozmery týchto dvoch vozidiel. Koniec koncov, Pilot je v plnej veľkosti a Passport je strednej veľkosti, takže Pilot bude v každom meradle podstatnejšie vozidlo, však? Nie práve. Jedinou oblasťou, v ktorej je Pilot podstatne rozsiahlejší ako pas, je kapacita pre cestujúcich a/alebo náklad, vďaka väčšej dĺžke, ktorá umožňuje sedadlo v treťom rade.

Spotreba paliva pas vs. pilot

Ak vám najviac záleží na hodnotení spotreby paliva, nepovažujete to za významný faktor pri rozhodovaní, či si kúpiť Honda Pilot 2022 alebo 2022 Honda Passport. To, aké dobré alebo zlé bude hodnotenie spotreby paliva, bude závisieť od toho, akú úroveň výbavy si vyberiete a či zostanete pri prednom pohone alebo si vyberiete extra možnosti modelu AWD.

Ešte raz, tu je praktická tabuľka zobrazujúca rôzne hodnotenia spotreby paliva na presné porovnanie dvoch SUV Honda.

Štandardné funkcie Pilot vs. Passport

Ak stoja podobné peniaze a majú rovnaký motor, Passport určite príde s štedrejším zoznamom štandardných funkcií? Očakávali by ste, že za extra veľkosť a sedadlá v modeli Pilot zaplatíte viac, ale keďže tieto dva majú na základnej úrovni takmer rovnakú cenu, aké štandardné funkcie získate?

Porovnanie štandardných funkcií Honda Passport vs. Pilot

Ako vidíte, medzi základným modelom každého vozidla je veľmi málo na výber. Bolo by oveľa jednoduchšie rozhodnúť sa medzi týmito dvoma, ak by bol jeden drahší ako druhý. Ak však chcete vedieť, koľko predajcovia vo vašej oblasti práve teraz pýtajú za tieto alebo akékoľvek nové vozidlá, kliknite na banner nižšie a získajte bezplatné a nezáväzné cenové ponuky od skutočných predajcov vo vašej oblasti.

Ktoré by ste si mali kúpiť?

Páči sa mi, keď môžem dospieť k jednoduchému a pozitívnemu záveru, a to je to, čo tu máme. Jediným dôvodom, prečo prehliadnuť pas Honda 2022 v prospech pilota Honda 2022, je, že tieto tri sedadlá navyše musíte mať vzadu. Jedna vec, ktorú musím povedať o Pilotovi, je, že sedadlá vzadu sú viac než použiteľné pre dospelých, čo sa o mnohých trojradových crossoveroch povedať nedá. Ak si však vystačíte s piatimi sedadlami, Passport je atraktívnejší, modernejší, vyspelejší a určite žiadanejší ako starnúca Honda Pilot. Ak nepotrebujete tento tretí rad, zabudnite na pilota a získajte pas.

Leave a Comment