2023 Toyota 4Runner: Ignorujte humbuk a kúpte si ten aktuálny

Ak máte chuť na kúpu novej Toyoty 4Runner, neznepokojujte sa humbukom okolo úplne novej Toyoty 4Runner 2023, ktorý by mohol byť ohlásený v lete. Ak budete sedieť na rukách a čakať na oficiálne detaily úplne novej šiestej generácie Toyoty 4Runner, kým sa rozhodnete medzi aktuálnou verziou a čakaním na nový model, mohli by ste prísť o niekoľko spôsobov.

Čo zatiaľ vieme o úplne novom modeli Toyota 4Runner 2023

Napriek tomu, že Toyota bola o úplne novej verzii 4Runner dosť utiahnutá, pre modelový rok 2023 bude k dispozícii úplne nový model šiestej generácie, ktorý by mohol opustiť továreň koncom tohto roka. Úplne chápem, prečo by sa každý, kto by mohol mať blízko k stlačeniu spúšte na Toyote 4Runner 2022, mohol obávať, aký bude úplne nový model.

Môžete mať obavy z toho, čo to môže urobiť s prípadnou predajnou hodnotou vášho modelu 2022. Keď je k dispozícii niečo nové a nablýskané, môžete mať pocit, že ste sa dostali k staromódnemu modelu. Môžete dokonca mať pocit, že nový model je lepší ako ten, ktorý ste si práve kúpili. Na to všetko a ešte viac mám odpovede, ale pozrime sa, čo vieme o úplne novom modeli Toyota 4Runner 2023.

Už máme nový pick-up Toyota Tundra 2022 s dostupnou hybridnou hnacou sústavou, piatimi možnosťami odpruženia so zadnými vinutými pružinami, maximálnou ťažnou kapacitou 12 000 libier a najnovšími štandardnými bezpečnostnými a pohodlnými funkciami. Videli sme tiež množstvo obrázkov úplne novej verzie SUV Sequoia.

Tundra a Sequoia zdieľajú platformu, ktorá bude použitá aj pre ďalší 4Runner, takže je takmer isté, že šiesta generácia 4Runner príde ako model 2023 koncom roka 2022 alebo začiatkom roka 2023. Úplne nová platforma znamená, že nový 4Runner bude sa od súčasného modelu možno značne líšia.

Po novej tundre a sekvoji bude 2023 4Runner pravdepodobne vyzerať drsnejšie, hranatejšie a podobne ako tundra a sekvoja! Pravdepodobne bude k dispozícii aj hybridný motor, aj keď to nie je úplne isté. 2023 4Runner bude vyzerať oveľa modernejšie ako súčasný model a rád by som si myslel, že bude jazdiť lepšie. A tým myslím skôr na ceste ako v teréne, pretože súčasný 4Runner je skutočne schopný, keď dôjde chodník. Je to trochu nezmysel, ak ste na ceste.

S novým 4Runnerom sa pravdepodobne zlepší ťažná kapacita a interiér bude určite modernejší a pohodlnejší. Bezpečnostná technológia sa od 2022 4Runner výrazne zlepší, takže ak budete čakať na nový model, máte sa na čo tešiť.

Prečo by ste tam mohli dlho čakať

V súčasnej situácii je odkladanie nákupu nového vozidla na čakanie na nový model ešte pred jeho ohlásením tak trochu hračkou. Ako to vyzerá, ak ste sa pred niekoľkými rokmi rozhodli nekúpiť C7 Corvette, keď bola ešte vo výrobe, aby ste počkali, kým pristane nová C8?

Celý automobilový priemysel sa snaží uspokojiť dopyt po celom svete a je ťažké povedať, kedy sa to zlepší. Nedostatok mikročipov je stále problémom a mnoho automobiliek sa stále snaží dobehnúť nové objednávky áut, ktoré zostali z roku 2021.

Povedzme, že ste odhodlaní počkať, kým nebude ohlásená úplne nová Toyota 4Runner 2023. Najprv budú odhalené niektoré lesklé oficiálne obrázky a jeden alebo dva dráždivé detaily. Môže sa dokonca objaviť na jednom z veľkých autosalónov. Ďalej bude mať nový 4Runner tlačové dni, počas ktorých budú novinári pozvaní na testovaciu jazdu, a vtedy sa otvorí kniha objednávok.

Ak chcete počkať, kým si sami vyskúšate nový 4Runner, čo by bolo úplne pochopiteľné, môžete počkať do konca roka 2022 alebo do roku 2023. Dovtedy sa už veľa ľudí odváži a umiestnia sa na pokročilé objednávky pred vami. Ak 2023 4Runner pôjde touto cestou, vaša objednávka s vami nemusí prísť skôr ako koncom roka 2023 alebo dokonca 2024!

Dávať pozor, čo si praješ

Toyota 4Runner 2023 bude úplne nová a nablýskaná a so súčasným modelom bude okamžite dosť vážne. Ak sa vám však súčasný model páči natoľko, aby ste zvážili jeho kúpu, ste si istý, že sa vám bude páčiť, aký bude model 2023 4Runner? Veľa z toho, čo sa vám na aktuálnom modeli páči, sa môže stratiť, takže sa môžete práve teraz pozrieť na niečo úplne iné ako 4Runner, napríklad na Jeep Wrangler alebo Subaru Outback.

Navrhol by som Ford Bronco, ale veľa šťastia, že sa vám čoskoro dostane do rúk jeden z nich. Situácia v Bronco dokazuje môj názor na to, ako dlho by ste mohli nakoniec čakať na nový 2023 4Runner.

Ďalším dôkazom, ktorý by som rád predložil, je Land Rover Defender. Tá stará je studená klasika a má armádu obdivovateľov po celom svete. Bolo pochopiteľné, že prvá úplne nová takmer od skončenia druhej svetovej vojny bude veľká vec, a aj bola. Napriek tomu je to tak ďaleko od wčiapka nadšencov Defender milujú na štítku, ktorý JLR možno tiež zahodila z názvu Defender a odišla s novým.

Nový Land Rover Defender (vľavo) a jeho porovnanie s originálom (vpravo)

Nenávidel som starého Defendera, aj keď som zarábal na ich predaji. Úplne milujem tú novú a o to ide. Nikdy za milión rokov by som si nekúpil starý model, ale určite by som mal nový, keby som si ho mohol dovoliť. Rovnako oddaný starý nadšenec Defender by sa k novému modelu pravdepodobne nepriblížil. To by mohlo byť rovnaké s novým 4Runnerom.

2022 4Runner je tým najlepším modelom

Aktuálny 4Runner sa vyrába od roku 2009, čo znamená, že Toyota je v ich výrobe už celkom dobrá. Môže to byť starnúci dizajn s rovnako starnúcim motorom, ale je to vyskúšané a testované a všetky chyby a vrásky, ktoré sa v minulosti vyskytli, sú už dávno odstránené.

Nakoľko ste presvedčený o potenciálnej spoľahlivosti úplne nového modelu Toyota 4Runner pre rok 2023, ktorý je nový a nekonečne modernejší ako súčasný model? Veril by som modelu z roku 2022, že ma dostane do divočiny a z nej, ale cítili by ste to isté o úplne novom modeli? Viem, že pred uvedením do predaja prejde stovkami tisíc hodín testovania, ale nič nevysvetlí nové vozidlo tak, ako keď ho vložíte do rúk verejnosti.

Ešte raz vás odkážem na Chevrolet C8 Corvette a nový Land Rover Defender. Obidve sú senzačné vozidlá a obe sú neuveriteľne žiadané a veľmi žiadané. Môžete si však takmer vystačiť s objednaním dvoch z nich, takže musíte jazdiť s jedným, zatiaľ čo druhý je v obchode a opravuje sa v záruke!

Mali by ste počkať na Toyota 4Runner 2023?

Môžete mať pravdu, ak sa vám páči aktuálny 4Runner, ale myslíte si, že úplne nový 4Runner 2023 sa vám bude páčiť ešte viac. Môžete sa však aj veľmi mýliť a ten nový by mohol byť taký odchod, že nemusí mať čaro a charizmu toho súčasného.

Povedal by som, že môžete tiež čakať a vidieť v pravidelných časoch, ale nie sme v pravidelných časoch s automobilovým priemyslom. Ako som uviedol vyššie, čakanie pár mesiacov na to, aký je nový model, sa môže premietnuť do dvojročného čakania, kým sa vám dostane do rúk.

Ak sa vám Toyota 4Runner 2022 páči natoľko, aby ste zvážili jeho kúpu, kúpte si ho. Aj keď sa vám nový páči, keď ho uvidíte, pravdepodobne by ste po dvoch alebo troch rokoch aj tak chceli zmeniť ten súčasný. Dovtedy by ste mali byť schopní ísť do showroomu a kúpiť si ho a Toyota bude mať tiež trochu času na to, aby vyžehlila niektorých nevyhnutných gremlinov.

Leave a Comment