Je Ram TRX dobrým každodenným vodičom?

Niet pochýb o tom, že Ram TRX je absolútna potvora nákladného auta a je asi tak blízko k jednému z týchto arénových monster truckov, ako môžete získať s modelom priamo z továrne. Ale ak pôjdete von a zaplatíte rovnako nehorázne množstvo peňazí, ktoré potrebujete, aby ste dostali do rúk Ram TRX 2022, na čo ho použijete? S počiatočnou MSRP 76 880 $ by ste očakávali, že bude celkom dobrý vo všetkom, ale je Ram TRX dobrým každodenným vodičom?

Ram TRX je dosť možno najzábavnejší a najšialenejší pickup, aký si dnes môžete kúpiť, ale jeho samotná veľkosť, hmotnosť, výkon a množstvo paliva, ktoré spáli, znamená, že to rozhodne nie je praktický pickup na každodenné jazdenie. Ak vaše každodenné dochádzanie nevedie cez púšť, na horu alebo cez niektorý z najnáročnejších terénnych terénov, aké si možno predstaviť, možno sa budete chcieť pozrieť na iné nákladné auto ako každodenný vodič a toto si nechať pre zábavu.

Čo je Ram TRX?

Ram TRX je 2022 Ram 1500 na steroidoch a potom nejaké. Ram TRX je v skutočnosti Ram 1500 Hellcat, čo znamená, že pod jeho kapotou je 6,2-litrový preplňovaný motor HEMI V-8 s výkonom 702 koní a 650 lb.-ft. krútiaceho momentu.

Ak ste si mysleli, že Ford F-150 Raptor je úžasné nákladné auto, tak aj Ram 1500 TRX je úplne v inej lige.

V niektorých ohľadoch je to absolútne senzačný pickup, ale v iných je to jednoducho smiešne. Mnoho ľudí si dnes kupuje plnohodnotné pickupy ako všestranné rodinné vozidlá, pretože dokážu plniť širokú škálu rôznych úloh a zvládať niektoré povinnosti, ktoré SUV alebo sedan jednoducho nedokážu.

Pokiaľ ide o veci ako užitočné zaťaženie, ťahanie a jazdu v teréne, TRX je skvelý. Ak však chodíte do školy alebo nakupujete v meste a z času na čas sa ocitnete v stiesnených priestoroch, budú sa vám zdať mikroskopické, ak sa ich budete snažiť vyjednávať v tejto šelme.

Výkon a schopnosti 2022 Ram 1500 TRX

Veci, v ktorých je Ram 1500 TRX dobrý, je naozaj, naozaj dobrý. Začnime tým, aké je to rýchle. Napriek svojej veľkosti, hmotnosti a pochybnej aerodynamike vás Ram TRX 2022 dokáže poháňať z 0 na 60 mph za smiešnych 4,1 sekundy a ďalej na elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť 118 mph. Ak máte chuť vziať to na brzdový pás, TRX dokáže prehltnúť štvrť míle za ohromujúcich 12,9 sekundy.

Aby som to uviedol do perspektívy, je to len o sekundu pomalšie ako Challenger Hellcat na štvrť míle a len o 0,4 sekundy pomalšie z 0 na 60 mph. TRX zvládne aj užitočné zaťaženie 1 310 libier a maximálna kapacita ťahania je úctyhodných 8 100 libier. Je to štandardný pohon všetkých štyroch kolies (samozrejme) a jeho karoséria s kabínou môže pojať päť ľudí v určitom pohodlí.

Teraz k zlým správam o Ram TRX

Okrem všetkej tej sily sa zdá, že plyn Rama je trochu nervózny, a to znamená, že keď sa prvýkrát pokúsite riadiť toto surovce, môžete sa dostať k nehode, kým si nezvyknete na spôsob, akým sa správa. Vysoký nos môže znamenať dopredu je ďalší problém, najmä pri prudkom zrýchlení, pretože nos sa môže zdvihnúť, takže je horšie vidieť, ako predtým.

Medzi pocitom z bŕzd a riadenia je určitý stupeň nesúladu a nakláňanie karosérie je niečo, s čím si budete musieť zvyknúť. Tabletky na morskú chorobu pravdepodobne nebudete potrebovať, ale chápete? Nič z toho však nie je príliš veľkým problémom, keď ste v teréne, a tlmiče Bilstein v skutočnosti pomáhajú poskytovať celkom pohodlnú jazdu, keď sa vyčerpá chodník.

Ďalším problémom, s ktorým sa môžete stretnúť pri Ram TRX, je zvuk. Na zvuku masívnej V-8 alebo dokonca na kňučení kompresora Rama nie je nič zlé, ale samotná hlasitosť by vám mohla spôsobiť problémy. Začnite s touto kráskou skoro ráno v obytnej štvrti a vo svojej oblasti si nenájdete príliš veľa priateľov.

A potom sa dostávame k úspore paliva, alebo skôr k nehospodárnosti. Najekonomickejšia verzia 2022 Ram 1500 môže poskytnúť kombinovanú spotrebu paliva 26 mpg, ale s TRX nie ste v rovnakom meste. Hodnoty spotreby paliva podľa EPA pre Ram TRX sú 10 mpg v meste, 14 mpg na diaľnici a 12 mpg dohromady a všetci vieme, o koľko horšie môžu byť hodnoty spotreby paliva v reálnom svete, však?

2022 Ram 1500 TRX interiér

Zistili sme teda, že TRX je dobrý v teréne alebo na snehu a ľade, aj keď sa vyskytlo niekoľko významných prípadov, keď sa TRX zasekol a bolo ho treba zachrániť. Je dobrý v nákladných autách, pokiaľ nie je v stiesnených priestoroch alebo v obytných štvrtiach skoro ráno alebo neskoro v noci.

Ale nech ste kdekoľvek alebo kamkoľvek idete v TRX, vždy nájdete v interiéri krásne miesto. Kabína obsahuje povrchy potiahnuté kožou, mikrosemišové materiály mäkké na dotyk a akcenty z uhlíkových vlákien, ktoré vyzerajú pekne, a predné sedadlá sú vyhrievané aj ventilované.

A aj keď niekde uviaznete, informačno-zábavný systém so štandardnou 12,0-palcovou dotykovou obrazovkou, bui Navigácia lt-in, satelitné rádio SiriusXM a kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto vám pomôžu privolať pomoc a zabaviť sa počas čakania.

Žiaľ, stále to nevyzerá ako interiér vozidla smerujúceho k 80 000 dolárov v štandardnej podobe. Ford Raptor stojí menej, ale to je vtedy, ak si môžete zaobstarať jeden úplne nový bez toho, aby ste museli platiť nad kurzom za použitý príklad, aby ste sa vyhli čakacej listine.

2022 Ram TRX vs. 2021 Ford F-150 Raptor

Ram TRX a Ford F-150 Raptor sú priamymi rivalmi, aj keď väčšina ľudí vám pravdepodobne povie, že s Raptorom je oveľa jednoduchšie žiť každý deň ako s TRX. Zatiaľ čo stále čakáme na oficiálne predstavenie Raptora 2022, tu je tabuľka porovnávajúca 2021 Ram 1500 TRX a 2021 Ford F-150 Raptor.

Mali by ste si kúpiť Ram TRX?

Pokiaľ do toho idete s očami dokorán a nevadí vám vyhodiť veľkú dieru do 100 000 dolárov za niečo, čo môže byť o niečo viac ako drahá hračka pre veľkého chlapca, Ram 1500 TRX je absolútna pecka. Vyzval by som kohokoľvek, aby si neužíval to, čo toto monštrum dokáže v teréne, ale nie som si istý, či by ste ho chceli ako svoje jediné vozidlo, pokiaľ by ste nežili uprostred ničoho a ďaleko od najbližšej poriadnej cesty.

Leave a Comment