Ktoré modely Kia majú najlepšiu spotrebu paliva v roku 2022?

Zatiaľ čo vlády a ochrancovia životného prostredia na celom svete sú posadnutí elektrickými vozidlami, mnohí výrobcovia automobilov v tichosti vyrábajú nové modely s plynovými a hybridnými pohonnými jednotkami, ktoré sú čoraz úspornejšie. Kia je výrobca, ktorý má jednoznačne stúpajúcu krivku, pokiaľ ide o verejné ocenenie, takže poďme zistiť, ktoré modely Kia majú v roku 2022 najlepšiu spotrebu paliva.

Kia Niro 2022 je model v zostave Kia na rok 2022, ktorý poskytuje najlepší dojazd na benzín s hodnotením EPA 53 mpg mesto / 48 mpg diaľnica / 50 mpg dohromady. Ak nechcete SUV Kia, Kia Rio 2022 ponúka ďalší najlepší dojazd na benzín s 33 mpg v meste / 41 mpg na diaľnici / 36 mpg v kombinácii.

Modely Kia 2022 usporiadam v cenovom poradí, počnúc najlacnejším. Môj zoznam umožní každému, kto má záujem o kúpu modelu Kia z roku 2022, prejsť priamo do cenového rozpätia, ktoré vyhovuje jeho rozpočtu, a budem diskutovať o najlepších a najhorších údajoch o najazdených kilometroch pre každý model.

2022 Kia Rio (16 250 USD počiatočná odporúčaná cena)

Kia Rio 2022 je subkompaktný automobil dostupný ako štvordverový sedan alebo päťdverový hatchback. Pod kapotou je 1,6-litrový radový štvorvalec s výkonom 120 koní a 112 lb.-ft. Krútiaci moment prechádza na predné kolesá cez CVT prevodovku. Prevodovky CVT nie sú každému po chuti, ale jedna vec, ktorú majú v prospech, je úspora paliva.

Ak máte záujem o takéto auto, spotreba paliva bude pre vás pravdepodobne mimoriadne dôležitá a Rio je v tomto smere celkom dobré.

2022 Kia Forte (19 090 USD počiatočná odporúčaná cena)

Kia Forte 2022 je kompaktný štvordverový sedan vo svojej tretej generácii a tento rok ťaží z obnovy v strede cyklu. Forte môže byť niečo ako auto Jekyll & Hyde, čo sa týka motorov a výkonu. Väčšina modelov má skromný 2,0-litrový radový štvorvalec s výkonom 147 koní a 132 lb.-ft. krútiaceho momentu, ale verzie GT Forte otriasajú 1,6-litrovou turboštvorkou, ktorá dáva výkon 201 koní a 195 lb.-ft. krútiaceho momentu. Samozrejme, rôzne úrovne výkonu sa odrážajú v hodnotení spotreby paliva, najmä ak má GT k dispozícii manuálnu prevodovku.

2022 Kia Soul (19 290 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kia Soul 2022 je najdostupnejšie (subkompaktné) crossover SUV, ktoré juhokórejská automobilka v súčasnosti vyrába, a je to model, z ktorého mám zmiešané pocity. O tomto vozidle som toho za tie roky napísal strašne veľa a je toho veľa, čo by som mohol odporučiť. Môj problém je, že mi to príde trochu zvláštne. Vyzerá to trochu divne, ale nie je to ani auto, ani SUV.

Soul je ďalšia Kia so svetským štandardným motorom a podstatne zábavnejšou a príjemnejšou možnosťou turba. Väčšina modelov má rovnaký 2,0-litrový radový štvorvalec ako Forte, ktorý ponúka 147 koní a 132 lb.-ft. krútiaceho momentu. A hádaj čo? Alternatívou je 1,6-litrový turbo-štvorák s výkonom 201 koní a 195 lb.-ft. krútiaceho momentu, to je tiež z Forte GT, ale spotreba paliva je pri Soule oveľa lepšia.

2022 Kia Seltos (22 590 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kia Seltos 2022 je ďalší subkompaktný crossover SUV, ale tento je väčší, novší a drahší ako Soul. Seltos tiež vyzerá športovejšie a konvenčnejšie ako jeho malý brat a je to tiež prvý model v rade Kia 2022, ktorý je k dispozícii s jednoduchým systémom pohonu všetkých kolies.

Riadi sa známym plánom štandardného nepreplňovaného motora a voliteľnej turbo-štvorky a štandardnou jednotkou je 2,0-litrový radový štvorvalec s výkonom 146 koní a 132 lb.-ft. krútiaceho momentu. Áno, alternatívou je opäť 1,6-litrový turbo-štvorák, ktorý dáva výkon 175 koní a 195 lb.-ft. krútiaceho momentu. Základný motor je spojený s CVT a turbo posiela svoju silu na kolesá cez neprepracovaný 7-stupňový dvojspojkový automat.

2022 Kia K5 (23 790 USD počiatočná odporúčaná cena)

Kia K5 2022 je model, na ktorý mám veľa času. Nie som si však istý rozhodnutím zmeniť názov z Optima na K5 pre príchod novej generácie sedanu strednej triedy. Každopádne je to úchvatne vyzerajúce auto s dvomi možnosťami preplňovaného motora a dostupnosťou AWD.

Štandardným motorom je 1,6-litrový turbo-štvorák s výkonom 180 koní a 195 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý sa na kolesá dostáva cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Alternatívou je 2,5-litrový turbo-štvorák, ktorý posiela 290 koní a 311 lb.-ft. krútiaci moment na kolesá cez 8-stupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Kia Niro 2022 (24 690 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kompaktný crossover SUV Kia Niro z roku 2022 je k dispozícii v hybridnej, zásuvnej a plne elektrickej verzii, takže tento model nikdy neexistoval len na plyn a voliteľné nie je ani pohon všetkých kolies. Tu uvažujem len o hybridnej a plug-in hybridnej verzii a musíme mať na pamäti, že toto je posledný rok prvej generácie. Toto je ďalšia Kia, kde nie som fanúšikom vonkajšieho štýlu, hoci táto faceliftovaná verzia je lepšia ako pôvodný vzhľad.

Môže byť prekvapením, že zásuvný modul nie je z týchto dvoch verzií s najefektívnejšou spotrebou paliva, s kombinovanou kapacitou 46 mpg, ale nevýrazný výkon je neustálou pripomienkou toho, že hospodárnosť je hlavným zameraním dizajnérov. . Hybridná pohonná jednotka obsahuje 1,6-litrový radový štvorvalec spojený s elektromotorom a lítium-iónovou batériou, ale batéria je väčšia (a ťažšia) vo verzii plug-in. Ak je vašou prioritou úspora paliva, nebudete na tom oveľa lepšie ako toto SUV Kia.

2022 Kia Sportage (25 990 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kia Sportage 2022 je ďalšie kompaktné SUV Kia, ktoré bude v modelovom roku 2023 nahradené úplne novým modelom. Sám som jeden z nich vlastnil a majú vynikajúcu hodnotu za peniaze. Musím sa však priznať, že som si vybral ten s najhorším hodnotením spotreby paliva pre daný modelový rok. Aj tak si myslím, že to bolo lepšie, ako môže ponúknuť tento.

Štandardná pohonná jednotka je 2,4-litrový radový štvorvalec, ktorý poskytuje Sportage výkon 181 koní a 175 lb.-ft. krútiaci moment prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky. Štandardom je predný pohon, ale každý model je k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies. Voliteľným motorom je známy 2,0-litrový turbo-štvorák, ktorý zvyšuje výkon SUV Kia na 240 koní a 260 lb.-ft. krútiaceho momentu a tento motor používa rovnaký šesťstupňový automat ako základná jednotka.

2022 Kia Sorento (29 590 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kia Sorento 2022 je model, ktorý potrebujete, ak päť sedadiel nestačí vašim požiadavkám, aj keď musím povedať, že sedadlá v treťom rade nie sú tým, čo by niekto mohol rozumne nazvať veľkorysými. Nové Sorento je vážne dobré vozidlo. Predstavuje senzačný pomer ceny a kvality, podľa mňa, aj keď siahnete po plug-in hybridnej verzii, ktorá je momentálne najdrahším modelom Kia.

Zabudnite na základný motor a jeho mizerných 191 koní a namiesto toho použite voliteľnú turbo-štvorku s výkonom 281 koní a 311 lb.-ft. krútiaceho momentu. Avšak, 227 koní a 258 lb.-ft. Hybrid je tiež skvelá voľba, ak chcete slušný výkon a pôsobivú spotrebu paliva.

MPV Kia Carnival 2022 (32 300 USD začínajúca odporúčaná cena)

Ak chcete alebo potrebujete minivan, ale nechcete vyzerať, že ste sa vzdali užívania si života, môžem vám navrhnúť Kia Carnival 2022? (zvyčajne) osemmiestny Carnival asi nie je tak ohromujúco flexibilný ako niektoré minivany, no aspoň si nebudete chcieť zaviazať oči, aby ste sa naň nemuseli pozerať, keď naň ráno pôjdete. Verte alebo nie, môžete si zaobstarať voliteľné sedadlá, aby sa z Carnivalu stal 11-miestny, ale kto sa posadí do štvrtého radu, bude mať asi štvrť palca miesta na nohy.

Hnacie ústrojenstvo je príjemné a priamočiare, aj keď nejde o najmodernejšiu jednotku, ktorú Kia mohla dať pod kapotu. Motor je solídny 3,5-litrový V-6, ktorý dáva výkon 290 koní a 262 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý ide na predné kolesá cez osemstupňovú automatickú prevodovku. Ak interiér nie je dostatočne veľký pre vaše potreby, karneval 2022 môže ťahať až 3 500 libier. Spotreba paliva je však dosť mizerná, dokonca aj pre minivan.

2022 Kia Telluride (33 090 USD začínajúca odporúčaná cena)

Kia Telluride 2022 je trojradový crossover SUV strednej veľkosti, ktorý má kapacitu až osem, a je to model, ktorý budete buď milovať, alebo nenávidieť. Je nepravdepodobné, že by ste si ho pomýlili s niečím iným na ceste, no niektorí ľudia neodhalia jeho dobrú stránku, pretože odídu pre to, ako vyzerá. Je to veľké, odvážne, hranaté a drsné macho a za nič z toho sa neospravedlňuje.

Vozidlo, ako je toto, nemôže uniknúť s maličkým pohonom, takže Telluride používa rovnaký 3,8-litrový V-6, ktorý možno poznáte z Hyundai Palisade. Táto mohutná jednotka produkuje 291 koní a 262 lb.-ft. krútiaci moment, ktorý ide na predné alebo všetky štyri kolesá cez osem Kia-rýchlostná automatická prevodovka. Spotreba paliva nie je taká hrozná, ako by ste si predstavovali, ale stále nie je o čom kričať.

2022 Kia Stinger (36 290 USD počiatočná odporúčaná cena)

Kia Stinger 2022 nie je typ vozidla, ktoré si kúpite, ak sa vás týka spotreba paliva, ale to neznamená, že spotreba paliva je priepastná. Stinger je úžasne vyzerajúce auto GT, ktoré ide tak dobre, ako vyzerá, ale cena je trochu vysoká. Určite by som si už teraz jeden z nich kúpil, keby to nebolo za cenu, ale GT2 začína na 51 490 dolároch a vždy nájdem niečo iné, čo za tie peniaze dáva väčší zmysel.

Základným motorom je 2,5-litrový turbo-štvorák, ktorý produkuje 300 koní a 311 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý vás dostane z 0-60 mph za 5,2 sekundy. Motor, ktorý naozaj chcete, je 3,3-litrový twin-turbo V-6, ktorý poskytuje Stingeru 2022 výkon 368 koní a 376 lb.-ft. krútiaceho momentu. Zrýchlenie z 0 na 60 míľ za hodinu sa tak zníži na 4,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 167 míľ za hodinu. Pohon zadných kolies je štandardom, ale oba motory sú dostupné s pohonom všetkých kolies.

Povedal by som, že väčšina modelov Kia 2022 má takú spotrebu paliva, akú by ste v ich triede očakávali, okrem Niro Hybrid. Niro Hybrid je výnimočné z hľadiska spotreby paliva a je ťažké uveriť, že SUV za takú skromnú cenu môže dať Toyote Prius poriadne zabrať. Napriek tomu sa mi nepáči, ako to vyzerá, ale Kia Niro 2023 je úplne iný návrh.

Ak bude Kia Niro Hybrid 2023 ponúkať rovnakú spotrebu paliva ako Kia Niro 2022, no vo svojom úžasnom novom dizajne exteriéru by mohla mať Kia v budúcom roku ďalšieho veľkého víťaza. Ak ho môžete získať, samozrejme.

Leave a Comment