Môžete ťahať loď s Fordom Bronco 2022?

Podľa mojich skúseností môžu vozidlá tak žiaduce, ako je Ford Bronco 2022, niekedy spôsobiť, že kupujúci zaslepia svoje skutočné potreby a či je pre nich dané vozidlo najvhodnejšie. Je ľahké pochopiť, že toľko ľudí chce Ford Bronco, ale je ťažná kapacita Ford Bronco 2022 dostatočná na to, čo potrebujete, aby vaše nové vozidlo robilo?

Ford Bronco Raptor z roku 2022

Môžete ťahať loď s novým Fordom Bronco, ale musíte sa uistiť, že loď nie je príliš veľká na maximálnu ťažnú kapacitu Bronca, ktorá je medzi 3 240 libier a 4 500 libier, v závislosti od špecifikácie. Napríklad ľahký basový čln nebude žiadny problém, ale veľký motorový čln s niekoľkými masívnymi prívesnými motormi na chrbte môže byť príliš veľa.

Kapacita ťahania Ford Bronco 2022

Väčšina modelov Ford Bronco 2022 má maximálnu ťažnú kapacitu 3 500 libier. Štvordverový Ford Bronco Everglades z roku 2022 s 2,3-litrovým radovým štvorkolovým motorom EcoBoost je však dimenzovaný na ťahanie len do 3 240 libier, zatiaľ čo Ford Bronco Raptor z roku 2022 s 3,0-litrovým V-6 dokáže ťahať až 4 500 libier. .

Na rozdiel od F-150, kde Raptor nemá ťažnú kapacitu niektorých modelov v štandardnom rade, Bronco Raptor 2022 je Bronco, ktoré potrebujete, ak chcete verziu tohto veľmi žiadaného, ​​ktorá dokáže ťahať najviac.

Glastron 205 GTS, príves a motor – pravdepodobne nad ťažnú kapacitu Bronco

Existuje veľa lodí, ktoré by ste mohli ťahať s Fordom Bronco z roku 2022, ale nemá zmysel len zisťovať, koľko loď váži, aby ste sa rozhodli, či ju môžete legálne ťahať svojím krásnym novým Fordom Bronco. Hmotnosť lode je jedna vec, ale musíte vziať do úvahy aj hmotnosť prívesu, motora (motorov) a akéhokoľvek doplnkového vybavenia, ktoré máte vo vnútri lode, keď ju ťaháte.

Ak mám byť úprimný, keď k suchej hmotnosti lode začnete pridávať príves a motor, nezdá sa vám, že väčšina modelov Bronco má kapacitu 3 500 libier. Dokonca aj maximálne hodnotenie prívesu Bronco Raptor s hmotnosťou 4 500 libier výrazne obmedzí, na ktoré lode môžete ísť, takže možno budete musieť veci prehodnotiť, ak už loď máte a GCWR by bolo väčšie ako 4 500 libier.

Veľa bude závisieť od dĺžky lode, ktorú máte na mysli. Napríklad loď s dĺžkou 12 až 14 stôp by pravdepodobne vyžadovala iba príves s hmotnosťou približne 150 libier, ale loď s dĺžkou 25 stôp by potrebovala príves s hmotnosťou 1 500 libier alebo viac, než na ňu niečo nasadíte.

Samozrejme, ak máte plachetnicu alebo veslicu, ktorá nemá motor, umožní vám to ťahať ťažšiu loď a príves, ako keby bola vami vybraná loď poháňaná.

Glastron 205 GTS je populárna loď, ktorú možno budete chcieť ťahať za svojim novým Broncom, najmä preto, že je to coolovo vyzerajúci bowrider, ktorý by sa pekne hodil k estetike Broca. 205 GTS má suchú hmotnosť 3 010 libier, ale je takmer 22 stôp dlhý a potreboval by príves vážiaci niekde okolo 1 000 libier.

Ford Bronco z roku 2022

To vám dáva 4 010 libier, čo znamená, že Raptor je jediným Broncom, ktorý túto úlohu zvládne skôr, ako sa do rovnice dostane motor. Mohli by ste získať prívesný motor s hmotnosťou menej ako 490 libier, ale s 22-stopovým bowriderom by to nebola veľká zábava.

Na druhej strane, niečo ako Macgregor 26 je 25′ 10″ plachetnica so suchou hmotnosťou 2 250 libier. Nepotrebuje motor, takže 1 250 libier, s ktorými sa musíte pohrať na príves, by bolo viac než dosť a zvládol by to aj bežný Ford Bronco.

Mali by ste si kúpiť Ford Bronco na ťahanie lode?

Viem, že je to pravdepodobne lákavá predstava vlastniť jedno z najúžasnejších nových SUV a predstaviť si, že vyrážate s rodinou alebo priateľmi k oceánu alebo jazeru s rovnako žiaducou loďou v závese. Bohužiaľ, ak sa budete držať zákona, budete dosť obmedzený na to, aké lode môžete ťahať s 3 500-librovou ťažnou kapacitou bežného Ford Bronco 2022.

Ford Raptor Bronco z roku 2022 vám poskytuje ďalších 1 000 libier ťažnej kapacity, ale aj to je dosť skromné ​​v porovnaní s väčšinou pickupov.

Som veľký fanúšik lodí a tiež by som rád nový Ford Bronco. Radšej by som však mal loď, ktorú chcem, a kúpil si vozidlo, ktoré je vhodné na jej ťahanie, než by som obmedzoval, akú loď by som mohol mať, pretože som trval na kúpe Bronca.

Ak máte rozpočet na vozidlo na ťahanie člna, tu je tabuľka porovnávajúca Ford Bronco z roku 2022 s inými vozidlami, ktoré stoja podobné peniaze, aby ste videli, ako je na tom Bronco.

Leave a Comment