Môžete získať záruku na ojazdené auto od súkromného predajcu?

Väčšina ľudí si uvedomuje, že medzi kúpou ojazdeného auta od súkromného predajcu a kúpou od predajcu sú značné rozdiely. Jedným z najvýznamnejších rozdielov môže byť úroveň rizika, ktoré podstupujete. Kúpa ojazdeného auta od predajcu znamená, že získate aspoň nejakú záruku alebo garanciu, ale čo môžete urobiť, aby ste znížili riziko nákupu citrónu od súkromného predajcu? Môžete napríklad získať záruku na ojazdené auto pri nákupe od súkromného predajcu?

Záruku na ojazdené auto môžete získať na akékoľvek auto bez ohľadu na to, kde ho kúpite, pokiaľ vozidlo spĺňa parametre stanovené v podmienkach záručnej spoločnosti. Hlavné podmienky spojené so zárukou ojazdeného vozidla sú vek a počet najazdených kilometrov. Pokiaľ auto, ktoré kupujete, spĺňa tieto kritériá, môžete si kúpiť záruku na ojazdené auto, ktorá vás ochráni pred neočakávanými a často nákladnými opravami.

Prečo kupovať záruku na auto?

Keďže je nedostatok nových áut a ceny ojazdených áut sú v dôsledku vysokého dopytu na najvyššej úrovni, kto by mohol obviňovať čoraz viac ľudí, ak sa snažia ušetriť peniaze kúpou ojazdeného auta od súkromného predajcu namiesto predajca? Koniec koncov, súkromní predajcovia nemajú režijné náklady obchodného zastúpenia, čo znamená, že môžu predávať za nižšiu cenu.

Ale ako už roky zdôrazňujem kupcom áut, príplatok, ktorý zaplatíte za nákup od predajcu, nie je len prípadom ziskuchtivosti predajcov. Keď si kúpite od dôveryhodného predajcu ojazdených áut, takmer určite dostanete nejakú záruku. Ak ide o staré vozidlo, ktoré stojí relatívne málo peňazí, záruka môže byť len týždeň. Hoci štátne zákony môžu brať na zodpovednosť predajcov, ak predávajú vozidlá, ktoré nespĺňajú to, čo sa nazýva „primerané štandardy kvality“, tieto povinnosti sú implicitnými zárukami, čo znamená, že ide o nevyslovené, nepísané sľuby predávajúceho kupujúcemu.

Väčšina štátov umožňuje predajcom používať slová „tak, ako sú“ alebo „so všetkými chybami“ v písomnom oznámení pre kupujúcich, aby sa vylúčilo akékoľvek vyvodenie implicitných záruk, a aj keď existuje implicitná záruka, nie je nič povedať, ako dlho vás pokrýva. . Viac informácií o týchto a ďalších zákonoch nájdete na stránke FindLaw.

Nekúpil by som si auto ani žiadne vozidlo od predajcu, ktorý na ojazdený model nedáva aspoň 30-dňovú záruku, ale nízke ceny niektorých ľudí lákajú. Bez ohľadu na to, kde a od koho nakupujete, môžete sa chrániť zakúpením záruky na ojazdené auto. A kupujte tak, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pred kúpou akéhokoľvek ojazdeného auta od súkromného predajcu, je získať komplexnú kontrolu histórie vozidla od renomovanej spoločnosti, ako je EpicVin. Vaša ochrana začína tam!

Na čo sa vzťahuje záruka na ojazdené auto?

Rôzne záruky pokrývajú rôzne aspekty vášho vozidla, ale žiadna záruka na ojazdené auto nie je taká dobrá ako záruka, ktorú dostanete od výrobcu, keď je auto úplne nové. Auto totiž nikdy nebude spoľahlivejšie, ako keď je úplne nové. Čím je auto staršie a čím má najazdených viac kilometrov, tým je pravdepodobnejšie, že sa pokazí, a čím je pravdepodobnejšie, že sa pokazí, tým nižšia je záruka.

Samozrejme, môžete si kúpiť záruky na ojazdené autá na rôznych úrovniach a čím viac zaplatíte, tým viac budete môcť získať. Záruky na ojazdené autá sú len poistky pod iným názvom. Najzákladnejšou zárukou na ojazdené vozidlo je krytie poruchy. A ako už názov napovedá, kryje vás, ak sa vaše vozidlo pokazí a vy uviaznete. Najzákladnejšie krytie vám pošle mechanika, aby sa pokúsil dostať vás alebo vás a vaše vozidlo odviezť do garáže.

Tu končí najzákladnejšie krytie a závisí od vás, koľko to stojí v garáži. Ďalšia úroveň sa bude zameriavať na pokrytie niektorých nákladov na garáž, aby bolo vaše vozidlo opäť v prevádzke. Záruka však nemusí pokrývať všetko a stále môžete zaplatiť časť alebo všetky náklady na opravy. Rovnako ako životné alebo cestovné poistenie vám budú ponúknuté rôzne úrovne krytia za rôzne ceny na pokrytie rôznych potenciálnych problémov. Je len na vás, koľko chcete zaplatiť a aké riziko považujete za prijateľné.

Kedy si môžete kúpiť záruku na ojazdené auto?

Väčšina ľudí si pri kúpe ojazdeného auta kupuje záruku na auto, ale záruku si môžete kúpiť kedykoľvek. Niektoré spoločnosti môžu požiadať, aby sa vaše vozidlo podrobilo kontrole predtým, ako vám ponúknu krytie. Mnohé však nebudú, pokiaľ sú vek a počet najazdených kilometrov v rámci vopred stanovených parametrov.

Môžete si kúpiť autom niekoho na eBay alebo Craigslist a kúpiť záruku v dňoch, týždňoch alebo dokonca mesiacoch potom. Mnoho predajcov sa vám pokúsi predať záruku, ak ju nezahŕňajú do ceny vozidla. Pokiaľ nenakupujete od franšízového predajcu, pravdepodobne získate lepšiu záruku a výhodnejšie nakupovanie online.

Sú záruky na ojazdené autá a predĺžené záruky podvodom?

Na predaji záruk na vozidlá je potrebné zarobiť veľa peňazí a tam, kde sa dajú zarobiť peniaze, sa bezohľadní predajcovia a poskytovatelia budú snažiť ľudí vykorisťovať. Ak strávite čo i len krátky čas online skúmaním záruk na autá, pravdepodobne ste narazili na záručný meme na auto.

Keď uvidíte meme predĺženej záruky na auto, je to preto, že osoba, ktorá ho vytvorila, bude jedným z miliónov z nás, ktorých trápia telefonáty od spoločností, ktoré sa nám snažia predať predĺžené záruky na naše autá. Záručný meme na auto môže byť vtipný, ale je zábavný, pretože preháňa pravdu. Spoločnosti neúnavne prenasledujú ľudí, aby ich prinútili kúpiť si záruky na ojazdené autá a predĺžené záruky, pretože na nich môžu zarobiť veľa peňazí. Mnohé záruky sú celkom bezcenné a ľudia, ktorí ich predávajú, to vedia a vedia, že šance na úspešnú reklamáciu, ktorá ich bude stáť peniaze, sú mizivé.

Klasický záručný meme na auto

Nie všetky záruky na ojazdené vozidlá sú bezcenné alebo lúpežné, no je veľa takých, s ktorými sa vôbec neoplatí obťažovať. Ak chcete mať pokoj s vedomím, že váš nákup ojazdeného auta je pokrytý tak, ako to reálne môže byť proti poruche, musíte získať politiku od renomovaného poskytovateľa.

Čo je dobrá záruka na ojazdené auto?

Predtým, ako si kúpite akúkoľvek záruku, musíte zvážiť rovnováhu medzi tým, čo platíte za kryt, a tým, koľko budete musieť zaplatiť, ak sa na vás nevzťahuje, a niečo sa pokazí. Prirovnal by som to k poisteniu domáceho maznáčika pre psa. Keď bol náš pes mladé, živé a neuveriteľne zdravé šteniatko, dávalo zmysel platiť každý mesiac niekoľko dolárov na krytie, ak by sa stalo niečo hrozné, napríklad dopravná nehoda alebo závažný zdravotný problém, ako je rakovina. Keďže Zakk bol mladý a zdravý, pravdepodobnosť vážnych zdravotných problémov bola nízka, rovnako ako poistné.

Teraz, keď sa blíži k desiatym narodeninám, jeho šance na chorobu sú podstatne vyššie, rovnako ako aj poistné. Tento rok sme za neho prestali platiť poistenie, pretože boli také vysoké; ak by sme si tie peniaze odkladali každý mesiac bokom, pravdepodobne by sme dokázali pokryť účty za veterinára sami. Pomohlo by, keby ste urobili rovnaký výpočet s ojazdeným autom a či sa vám za tie peniaze oplatí zaplatiť záruku na ojazdené auto.

Existuje záruka na auto, ktorú by som odporučil?

Predpokladajme, že som písal tento článok, keď som bol ešte v maloobchode s automobilmi. V takom prípade by som pravdepodobne povedal, že nemôžem odporučiť žiadnu konkrétnu záruku okrem záruk od franšízového predajcu, ktorého výrobca podporil. Ak ste kupovali ojazdený Ford od hlavného predajcu Ford, najmä v rámci ich programu Certified Pre-Owned, ponúkli by vám záruku podporovanú spoločnosťou Ford.

Za týchto okolností bude ponúkaná záruka približne taká dobrá, akú dostanete. Predĺžená záruka nad rámec toho, čo je súčasťou dohody o automobile, však nemusí mať veľkú hodnotu. Nedávno som však narazil na prvú záruku ojazdeného auta, pre ktorú som sa mohol pre zmenu nadchnúť. Príslušná záruka pochádza od Olive.com a používa model predplatného, ​​ktorý sa líši od záručných spoločností, ktoré vyvolali vytvorenie záručného memu na auto.

Existujú rôzne úrovne krytia s rôznymi mesačnými platbami a najlepšie na tom je, že ho môžete kedykoľvek zrušiť bez sankcie. Záruky na ojazdené autá sú zvyčajne na stanovenú dobu 6 mesiacov, 12 mesiacov alebo dlhšie. Možno ich budete môcť previesť, ak vozidlo predáte, ale nebudete môcť zrušiť a získať časť svojich peňazí späť. So zárukou Olive.com platíte mesiac po mesiaci a ak už záruku nechcete, zrušíte predplatné rovnakým spôsobom ako v prípade Netflixu. Odkazy na tejto stránke na Olive.com sú pridružené odkazy a táto webová stránka zarobí malú províziu, ak sa prihlásite na odber, čo pomôže prevádzkovým nákladom stránky.

Mohol by som vás nasmerovať k stovkám ďalších záruk, ktoré by pre web urobili oveľa väčšie provízie, ale na tejto stránke nikdy neodporúčam nič, ak tomu neverím. Pozrite si webovú stránku Olive.com a pozrite si niektoré z významných publikácií, ktoré ju podporujú. Ak uvažujete o kúpe záruky na ojazdené auto na auto, ktoré ste si kúpili od súkromného predajcu na eBay, Craigslist alebo inzerát v miestnych novinách, neviem si predstaviť lepšiu možnosť ako Olive.com.

Leave a Comment