Stojí za to balík Ford Bronco Sasquatch?

Hneď po vybalení z krabice je každá verzia Ford Bronco 2022 celkom praktická do terénu, ale niektoré modely Bronco sú viac pripravené na jazdu do terénu ako iné. Môžete minúť značné množstvo peňazí na modernizáciu niektorých úrovní výbavy Ford Bronco z roku 2022, aby ste boli v teréne ešte schopnejší než v štandardnej podobe. Stojí však niečo ako balík Ford Bronco Sasquatch v hodnote 5 000 dolárov za to, alebo by ste boli radšej, keby ste si v prvom rade zaobstarali vyššiu úroveň výbavy, ktorá má väčšinu týchto doplnkových funkcií ako súčasť štandardnej výbavy?

Ford Bronco Wildtrak z roku 2022

Balík Sasquatch je balík vylepšení pre Ford Bronco 2022, ktorý stojí až 6 590 dolárov a je k dispozícii pre každý model okrem modelu 2022 Ford Bronco Raptor. Balíček obsahuje:

Naozaj majú tieto vylepšenia hodnotu takmer 5 000 dolárov pre väčšinu modelov? Pozrime sa, akú štandardnú off-roadovú výbavu má Bronco, keď prechádzate rôznymi úrovňami výbavy, a potom môžeme urobiť úsudok o skutočnej hodnote balíka Sasquatch.

Ford Bronco Base 2022 (od 30 800 USD)

Musíme si ujasniť, že každá verzia Ford Bronco 2022 je dodávaná so štandardným pohonom všetkých štyroch kolies a toto nie je jeden z tých zjednodušených systémov AWD, ktoré by ste našli u Mazdy3. V zostave sú dva systémy 4×4 a tento základný model dostane zjednodušenú verziu.

Ak sa vás však predajca snaží presvedčiť, že základná verzia Bronco nie je taká schopná, ako by ste potrebovali na to, aby bola v teréne, tu je niekoľko štandardných funkcií, ktoré musíte zvážiť, kým zaplatíte viac za doplnky.

2022 Ford Bronco Big Bend (od 35 285 USD)

Big Bend znie, že by mohol dostať nejaké pozoruhodné vylepšenia na základnom Bronco, ale žiadne neprispieva k terénnym schopnostiam tohto modelu.

Ford Bronco Black Diamond 2022 (od 37 950 USD)

Bronco Black Diamond má iný vzhľad a niektoré ďalšie funkcie, ktoré ospravedlňujú jeho extra cenu, ale ak máte radi jazdu v teréne, určite vás poteší, že pridáva k špecifikácii Big Bend so štandardnými Rock Rails a úplným spodkom Bash. Dosky.

2022 Ford Bronco Outer Banks (od 40 885 USD)

Bronco Outer Banks stavia na špecifikácii Black Diamond so štandardným Trail Control a Trail Turn Assist. Tento model sa však nedodáva so štandardnými Rock Rails a úplnými spodnými nárazníkmi, takže to nemusí byť model vašej prvej voľby, ak sa vážne zaujímate o svoj off-road.

Ford Bronco Badlands 2022 (od 44 495 USD)

Bronco Badlands znie ako model, ktorý by sa k off-roadovému prostrediu postavil tvrdšie a do istej miery robí čest svojmu menu. Badlands je prvým stupňom výbavy, ktorý prichádza s pokročilejším systémom 4×4 s automatickým zapájaním na požiadanie. Dodáva sa tiež so systémom HOSS 2.0 s Bilstein PSD, elektronickým blokovaním prednej a zadnej nápravy Ford a funkciou odpojenia prednej stabilizačnej tyče.

Ford Bronco Wildrak 2022 (od 49 780 dolárov)

Vo svojej štandardnej podobe Widtrak príliš nepridáva k terénnym schopnostiam, ktoré by ste si užili s cenovo dostupnejšou verziou Bronco Badlands. Toto je však prvá úroveň výbavy, pri ktorej si môžete priplatiť za dostupný balík systému HOSS 3.0. Wildtrak je zároveň prvým modelom, kde je súčasťou štandardnej špecifikácie výkonnejší 2,7-litrový motor EcoBoost.

Ak si priplatíte za HOSS 3.0, získate tlmiče vnútorného obtoku FOX, vysokú svetlú výšku, robustný hrebeň riadenia a spojovacie tyče Ford Performance a predný oceľový nárazník s hmlovými svetlometmi.

2022 Bronco Wildtrak

Bronco Everglades nepridáva nič k terénnym schopnostiam Wildtraku. Niektoré funkcie, ktoré sú dostupné upgrady pre Wildtrak, nie sú dostupné ani pre Everglades, takže tento model je skôr estetickým vylepšením Bronca. Zahrnutý balík Sasquatch obsahuje 17-palcové karbónované sivo lakované zliatinové disky, ktoré ilustrujú povahu tohto stupňa výbavy.

Ford Bronco Raptor 2022 (od 68 500 USD)

Priznajme si to; Ak chcete Bronco a máte k dispozícii rozpočet, pôjdete pre Raptora, však? Okrem toho, že Raptor vyzerá neuveriteľne, prichádza aj s úžasným 3,0-litrovým motorom Ford EcoBoost V6 a systémom HOSS 4.0 s FOX Live Valve 3.1 s vnútorným bypass poloaktívnym tlmičom.

Výrobca účtuje Ford Bronco Raptor 2022 na svojej webovej stránke ako „Naše najschopnejšie Bronco“, čo je zjednodušený spôsob, ako povedať, že toto je ten, ktorý chcete, ak si to môžete dovoliť. Okrem toho, že je Raptor najrýchlejšou, najúžasnejšou verziou Bronco, ktorá je najschopnejšia v teréne, zaznamenala aj zvýšenie maximálnej ťažnej kapacity zo štandardných 3 500 libier na užitočnejších 4 500 libier.

Takže, stojí Sasquatch Package za to?

Zdá sa trochu zbytočné pridať balík Sasquatch k verzii Ford Bronco 2022 s nízkou špecifikáciou. Ak by ste si vybrali Base bronco a pridali balík, počiatočná MSRP by bola 35 795 USD. Toto je možno jediný model, ktorý by som navrhol pridať balík Sasquatch. Ak ho pridáte k modelom s vyššou špecifikáciou, môžete namiesto toho siahnuť po troche extra a bacuľatého modelu Wildtrak.

Ford Bronco Wildtrack verzus balík Sasquatch

Ak máte pocit, že potrebujete extra terénne schopnosti, ktoré ponúka balík Sasquatch, nie som presvedčený, že nízkorýchlostné Bronco s balíkom je rozumnou voľbou. Ak je pre vás táto úroveň terénnych schopností nevyhnutná, existujú dostupnejšie spôsoby, ako ich získať s konkurenčnými vozidlami, ktoré sú za danú cenu lepšie vybavené.

Ak je Ford Bronco Raptor 2022 nad rámec vášho rozpočtu, myslím si, že Wildtrak je správna cesta. Bronco Wildtrak má obrovské schopnosti v teréne, no obsahuje aj silnejší 2,7-litrový motor, štylizované LED osvetlenie, dostupnú pevnú strechu pre štvordverový model a veľkorysé množstvo vylepšení interiéru a technológií.

Leave a Comment