Sú hybridné autá drahé na opravu a údržbu?

Hybridné autá takmer vždy spotrebujú menej paliva ako ich nehybridné ekvivalenty, ale znamená to, že sú lepšou kúpou ako nehybridné, ktorých kúpa stojí menej? Pri celkových nákladoch na prevádzku auta alebo akéhokoľvek iného vozidla je potrebné zvážiť viac, než koľko spotrebúvajú benzín a koľko stojí ich nákup, keď sú nové. Sú napríklad hybridné autá drahšie na opravu a údržbu ako nehybridné ekvivalenty?

Hybridné autá nie sú drahšie na údržbu ako ekvivalent iba na benzín, keď sú v záruke a dobre fungujú, a ušetria vám peniaze za palivo. Po vypršaní záruky však môžu byť náklady na opravu hybridu podstatne vyššie ako pri modeli s iba benzínovým pohonom, takže pred kúpou musíte zvážiť výhody a nevýhody hybridov.

Ako sa hybridy líšia od bežných modelov?

Na prvý pohľad bude hybrid zvyčajne vyzerať a jazdiť rovnako ako rovnaký model s konvenčným pohonným ústrojenstvom. Na rozdiel od elektromobilov sú hybridy zvyčajne rovnaké ako ich konvenčné ekvivalenty, s výnimkou zahrnutia hybridnej pohonnej jednotky.

Mnohé z vecí, ktoré sa môžu s hybridom pokaziť, sa nelíšia od problémov, ktorými trpia konvenčné vozidlá. Môžete mať problémy s odpružením, prevodovkou, plynovým motorom a rovnakou elektrikou, akú máte v akomkoľvek vozidle, ako je klimatizácia, infotainment atď.

Bohužiaľ, ak sa niečo pokazí na hybridnom pohonnom ústrojenstve, je nepravdepodobné, že ho budete môcť vziať do miestneho nezávislého obchodu, aby ho lacno opravili. Batéria a elektromotor sú na inej úrovni, s akou sú mechanici autoelektriky zvyknutí, čo nevyhnutne znamená, že v hre môže byť cesta k oveľa drahšiemu franšízovému predajcovi.

Rekuperačný brzdový systém môže znamenať, že opotrebovanie bŕzd nie je také zlé ako pri bežnom modeli, ale je vaša miestna autoservis vybavená na riešenie problémov, s ktorými sa môže stretnúť regeneračný brzdový systém? To isté platí pre elektromotor a najmä akumulátor.

Hybridné záruky

Pretože oprava batérie v hybride, najmä v plug-in hybride, môže byť neskutočne drahá, záruky výrobcu ponúkajú dodatočnú ochranu.

Dnešné hybridy majú zvyčajne špecifické záruky prispôsobené hybridnému systému, zvyčajne na minimálne osem rokov/100 000 míľ alebo 10 rokov/150 000 míľ. Ak máte tú smolu a uvidíte, že hybridná batéria vášho auta po vypršaní záruky vyhasne, náklady vás môžu strhnúť do očí. Kým však náhradná batéria stála až 8 000 USD, cena výmeny sa dnes pravdepodobne blíži k 2 000 USD.

Hybridné servisné náklady

Náklady na servis hybridu u hlavného predajcu sú väčšinou na rovnakej úrovni ako pri bežnom aute na benzín. Kvôli menšiemu opotrebovaniu môžu byť niektoré bežné servisné práce, ako napríklad výmena oleja, pri hybride menej časté, čo znamená, že v niektorých prípadoch miniete menej na bežnú údržbu.

V súčasnosti sa pravdepodobne budete musieť vracať k hlavnému predajcovi kvôli servisu, čo znamená, že utratíte viac, ako keby ste si vzali ekvivalentný model len na plyn do nezávislej garáže. Tieto dodatočné náklady by pravdepodobne úplne nezmazali finančné výhody spotreby hybridného paliva počas životnosti vozidla, ale výrazne by to narušilo motiváciu kúpiť si hybrid.

Mimochodom, ak by ste sa chceli dozvedieť o niektorých z najlepších produktov, služieb a spoločností, ktoré som našiel na nákup, predaj a pomoc s vlastníctvom vozidla, pozrite si moju stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kde môžete získať najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj záruky, financie, poistenie, diely, detaily, ako získať lacnejší plyn a ďalšie veci.

Prečo ľudia kupujú hybridy?

Podľa mojich skúseností veľa ľudí predpokladá, že čím je auto, SUV, nákladné auto alebo dodávka úspornejšie, tým lacnejšie ich bude vlastniť a prevádzkovať. Niet divu, že keďže hybridy spotrebujú menej plynu ako ich nehybridné ekvivalenty, veľa kupujúcich predpokladá, že sa im oplatí kúpiť si jeden, pretože z dlhodobého hľadiska ušetria peniaze.

Samozrejme, šetrenie peňazí na palive nie je jediným dôvodom, prečo ľudia kupujú hybridy. Tu sú niektoré z najčastejších dôvodov, prečo si kupujúci vyberajú hybridné auto pred konvenčným modelom len na plyn.

Spotreba paliva – Hoci hybridné autá môžu byť vyrábané tak, aby poskytovali neuveriteľný výkon a ignorovali spotrebu paliva, prevažná väčšina sériovo vyrábaných hybridných automobilov má úsporu paliva ako prioritnú vlastnosť.

Nižšie dane – S nákupom a prevádzkou vozidla sú spojené najrôznejšie dane a väčšinou sú tieto dane nižšie pre modely, ktoré sa nazývajú „alternatívne palivo“. Ide o čokoľvek, čo sa považuje za ekologickejšie ako modely na plyn alebo naftu, a do tejto kategórie patria aj hybridy.

Environmentálne aspekty – Hybrid zvyčajne spotrebuje menej paliva ako nehybridný ekvivalent a spaľovanie menšieho množstva paliva znamená uvoľňovanie menšieho množstva oxidu uhličitého do životného prostredia. Hybridy teda súvšeobecne považované za ekologickejšie ako bežné modely.

Zostatkové hodnoty – Pretože sa hybridy považujú za ekologickejšie, dopyt na trhu s ojazdenými vozidlami je vysoký, čo znamená, že si dokážu udržať svoju hodnotu celkom dobre. Náklady na lízing vozidla závisia od jeho predpokladanej hodnoty opätovného predaja, čo znamená, že hybridy môžu mať niekedy atraktívne mesačné lízingové ceny.

Menšie opotrebovanie – Hybridy trávia časť času jazdou na elektrickú energiu a nie na plyn, takže opotrebovanie motora bude na rovnakú vzdialenosť menej významné ako pri modeli s výlučne plynovým pohonom. Vďaka použitiu rekuperačného brzdenia pri hybridoch bude aj opotrebovanie bŕzd menšie. Niektorí ľudia predpokladajú, že to znamená nižšie náklady na údržbu, ale to je zjednodušený pohľad, ktorý neobstojí pri serióznom skúmaní.

Žiadna úzkosť z dojazdu – V porovnaní s plne elektrickým vozidlom má hybrid oveľa väčší dojazd, kým potrebuje natankovať. Taktiež tankovanie hybridu je úplne rovnaké ako tankovanie nehybridu a trvá minúty, nie hodiny, ktoré trvá dobitie EV. Samozrejme, toto je len dôvod, prečo si vybrať hybrid pred EV a nemá to nič spoločné s porovnaním s konvenčným autom na plyn.

To najlepšie z oboch svetov – Niektorí ľudia si myslia, že hybridy ponúkajú to najlepšie z oboch svetov, pretože sú rovnako praktické ako bežný model a praktickejšie ako elektromobil. Možno nie sú také dobré pre životné prostredie ako elektrické vozidlo, údajne, ale sú šetrnejšie k životnému prostrediu ako nehybrid. Ak pre vás EV nie je životaschopnou možnosťou, hybrid je dobrým miestom na polceste medzi výlučne plynovou a plne elektrickou mobilitou.

Ľahká jazda – Jazda s hybridom je rovnaká ako jazda v bežnom aute, takže môžete naskočiť do hybridu a ani nebudete vedieť, že ho šoférujete. Jazda v plne elektrickom vozidle je úplne iná skúsenosť a niektorým ľuďom sa nepáči myšlienka niečoho takého cudzieho tomu, na čo sú zvyknutí jazdiť.

Stojí hybrid za príplatok?

Pokiaľ každý rok nenajazdíte podstatne viac, než je priemerný počet kilometrov, je otázne, či sa hybrid oplatí kúpiť pred konvenčným autom z čisto finančného hľadiska. Cenový rozdiel medzi hybridmi a ich nehybridnými ekvivalentmi sa však zmenšuje a niektoré automobilky ponúkajú hybridy za rovnakú cenu ako len plynová verzia.

Vynikajúcim príkladom zmenšovania cenového rozdielu medzi hybridmi a nehybridnými ekvivalentmi je Toyota RAV4 z roku 2022. Toyota RAV4 LE AWD 2022 má počiatočnú odporúčanú cenu 27 925 USD, zatiaľ čo Toyota RAV4 Hybrid LE AWD 2022 začína od 29 075 USD. To je rozdiel len 1 150 dolárov, tak ako sa tieto dve vozidlá postavia proti sebe?

RAV4 Hybrid LE AWD je výkonnejší a úspornejší ako bežný model a hybrid má dokonca o niečo vyššiu maximálnu ťažnú kapacitu. S oboma som sa stretol na tlačovej akcii a musím povedať, že som uprednostnil hybrid.

Kombinovaná spotreba paliva modelu RAV4 Hybrid LE AWD je 40 mpg, čo je v porovnaní s bežným modelom iba 30 mpg. S bežným plynom, ktorý v čase písania tohto článku stojí v priemere 4,10 dolára za galón, lepšia hospodárnosť hybridu vymaže rozdiel MSRP oproti nehybridu, keď prejdete 33 724 míľ.

Ak najazdíte priemerný počet kilometrov za rok, hybrid vám môže ušetriť na benzíne dosť na to, aby ste za menej ako dva roky vymazali cenový rozdiel oproti bežnému RAV. Ak by sa s hybridom nejazdilo tak dobre ako s nehybridným, tento rozdiel v spotrebe paliva by ma nepokusil. Ale keďže je hybrid RAV4 lepším modelom na niekoľkých úrovniach, myslím si, že ďalších 1 150 dolárov za to stojí.

Hybridná Toyota RAV4 z roku 2022

Samozrejme, nič z toho nezohľadňuje dodatočné náklady na servis a údržbu hybridu počas dlhšieho obdobia. Pre väčšinu kupujúcich nových áut to nebude problém, pretože ich pravdepodobne vymenia a kúpia si niečo iné dlho pred uplynutím záruky na pohonnú jednotku.

Veľký problém nastáva pri kúpe použitého a nie úplne nového. Kúpil by som ojazdený hybrid? Zrejme nie, ibaže by bol ešte relatívne mladý a ešte mu zostávala slušná záruka. Ak by záruka vypršala, zatiaľ by som sa takéhoto hybridu nedotkol príslovečnou tyčou.

Leave a Comment