Toyota Sequoia 2023: 8-miestne hybridné SUV, na ktoré ste čakali?

Toyota Sequoia 2023 je prvým modelovým rokom úplne novej tretej generácie plnohodnotného SUV, ktoré určite spĺňa svoju plnohodnotnú veľkosť. Toto trojradové osemmiestne SUV sa výrazne líši od predchádzajúceho modelu druhej generácie, takže by mohla byť Toyota Sequoia 2023 tým 8-miestnym SUV, na ktoré ste čakali?

Čo je Toyota Sequoia 2023?

Ak ste čakali na to, aké trojradové SUV dorazí pre modelový rok 2023 a hľadáte niečo hybridné a výrazné, je ťažké vymyslieť príliš veľa modelov, ktoré by vyhovovali lepšie ako úplne nová Toyota 2023. Sequoia.

Sequoia zdieľa platformu a podvozok s pick-upom Tundra v plnej veľkosti, takže viete, že ide o trojradové osemmiestne SUV, ktoré môže prežiť vás a vaše deti, pokiaľ sa oň budete starať. Nová Sequoia konkuruje Nissanom Armada, Ford Expedition, Chevy Tahoe a ďalším, ale zdá sa, že Toyota by mohla stanoviť nový štandard, o ktorý sa ostatní budú snažiť.

Nie je to luxusný model v rovnakom zmysle ako Escalade alebo Lexus LX, ale jediná vec, ktorá by vám zabránila pomýliť si kvalitnú Sequoiu s luxusným modelom, by boli odznaky Toyota na prednej a zadnej strane.

Ako to vyzerá?

Nie som veľkým fanúšikom väčšiny trojradových SUV, pretože nepotrebujem sedadlo v treťom rade, a tiež sa mi nepáči predĺžená silueta tohto typu vozidla, ktorá je potrebná na umiestnenie týchto dodatočných sedadiel. Normálne.

V tomto prípade si myslím, že nová Sequoia vyzerá senzačne, ale páčia sa mi SUV, ktoré vyzerajú, akoby mohli pracovať na čiastočný úväzok ako vojenský transportér.

Na opísanie Toyoty Sequoia 2023 môžete ako slová použiť veľké, tvrdé, drsné a macho, ale nemyslím si, že žiadne z nich ide dostatočne ďaleko na to, aby primerane opísalo tohto surovce.

Čo poháňa Toyota Sequoia 2023?

Na Toyote Sequoia 2023 je toho toľko „noviniek“, že je ťažké vedieť, ktoré funkcie sú najdôležitejšie, ale myslím si, že štandardné hnacie ústrojenstvo zaujme v nie príliš vzdialenej budúcnosti veľa titulkov.

Toyotu Sequoia 2023 poháňa výkonný hybridný pohon V-6 s dvoma turbodúchadlami i-FORCE MAX. Ak to znie trochu povedome, je to preto, že rovnakú hybridnú hnaciu sústavu nájdete aj pod kapotou nového pickupu Tundra. Táto výnimočná hybridná pohonná jednotka vyvíja neuveriteľných 437 koní a 583 lb.-ft. krútiaceho momentu, čo je výkon, ktorý potrebujete pre SUV týchto rozmerov, ktoré je určené na ťahanie až ôsmich ľudí a ich vecí.

Všetka táto sila sa prenáša na zadné alebo všetky štyri kolesá prostredníctvom štandardnej 10-stupňovej automatickej prevodovky.

Pohonná jednotka i-FORCE MAX nie je len výkonná. Táto inovatívne skonštruovaná hnacia sústava obsahuje jedinečný motor-generátor vo vnútri krytu zvona medzi motorom s dvojitým turbodúchadlom a 10-stupňovou automatickou prevodovkou pre maximálny výkon a vynikajúcu efektivitu. Celá jednotka je navrhnutá a vyrobená s ohľadom na vysoký výkon a dopyt, hoci hodnotenia spotreby paliva ešte nie sú k dispozícii. Výkon i-FORCE MAX je však určite mimoriadne konkurencieschopný na vrchole segmentu a predstavuje výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcej generácii Sequoia.

Koľko môže ťahať Sequoia 2023?

Toyota Sequoia 2023 má maximálnu ťažnú kapacitu až 9 000 libier, čo predstavuje nárast o takmer 22 % alebo 1 900 libier v porovnaní s jej predchodcom Toyota Sequoia 2023.

Nie je to tak dávno, keď komentátori trvali na tom, že SUV v plnej veľkosti na báze nákladných vozidiel už prekročili dátum predaja a že unibody crossovery sú budúcnosťou. Crossovery, ktoré ponúkajú jazdné vlastnosti podobné autám, sú v dnešnej dobe jednoznačne veľkým biznisom a to sa v dohľadnej dobe nezmení. Napriek tomu modely ako úplne nová Sequoia vdýchli do segmentu nový život, pretože sa stretávajú s čoraz väčším smädom po týchto smädných, ale schopných SUV.

Je to skoro, ako keby si ľudia začali uvedomovať, že konštrukcia s rebríkovým rámom poskytuje väčšiu silu a schopnosti ako unibody crossover platforma. Kto vedel?

Úrovne výbavy

Toyota Sequoia pre rok 2023 bude k dispozícii v piatich rôznych stupňoch výbavy: SR5, Limited, Platinum, TRD Pro a nová verzia radu Sequoia Capstone. Môže sa ozdoba „Capstone“ zaryť do nášho povedomia ako opulentná, luxusná výbava rovnakým spôsobom, ako to urobilo „Denali“ pre GMC? Budeme musieť počkať a uvidíme.

Ponuka bohatá na funkcie

Verzia Capstone nového Sequoia bude musieť byť pôsobivá, aby odôvodnila svoj špičkový stav, najmä keď sa dozviete, aké štandardné vybavenie prichádza so vstupnou úrovňou SR5.

Verzie SR5 Sequoia 2023 prichádzajú s hybridným pohonom a 10-stupňovou automatickou prevodovkou, 18-palcovými zliatinovými kolesami, Toyota Safety Sense 2.5, strešnou strechou a vyhrievanými sedadlami. SR5 bude tiež obsahovať štandardný 12,3-palcový digitálny prístrojový displej a panoramatický monitor (PVM), ale pridaním balíka SR5 Premium môžete pridať 14-palcový Toyota Audio Multimedia displej, výkonný tretí rad, hands-free zadné výklopné dvere, Softex. sedadiel a kabíny a nákladu 120-voltový napájací výstupet.

TRD Pro bude určite veľmi žiadaným modelom. Malo by byť výnimočné, ak TRD Pro prináša niečo ako terénne schopnosti predchádzajúcich modelov Toyota, ako je legendárny Land Cruiser, čo nepochybne bude.

Mali by ste si kúpiť Toyotu Sequoia 2023?

S tým, čo zatiaľ vieme, bude Toyota Sequoia 2023 uchádzačom, s ktorým treba počítať v segmente SUV plnej veľkosti, najmä s týmto štandardným hybridným pohonom. Je ťažké správne posúdiť, ako sa bude porovnávať s opozíciou, kým nedostaneme ďalšie podrobnosti, najmä hodnotenie ceny a spotreby paliva. Ale je fér povedať, že to vyzerá dobre.

Ak tento americký gigant Toyota získa konkurencieschopné ceny a bude spĺňať obvyklé vysoké štandardy Toyoty v oblasti schopností, všestrannosti, odolnosti a kvality, v zasadacích miestnostiach a predvádzacích miestnostiach Fordu, GM, Nissanu a ďalších budú cinkať nervy.

Mali by ste odložiť nákup niečoho iného a pred konečným rozhodnutím počkať, kým dorazí Toyota Sequoia 2023? Hovorím, že by ste mali, ale je tu problém.

Nemohli ste si nevšimnúť, ako sa výrobcovia automobilov snažia uspokojiť dopyt po nových vozidlách, a to už nejaký ten piatok? To sa tak skoro nezmierni, takže šanca, že tento rok vojdete k predajcovi Toyoty a v jednom odídete, je mizivá.

Možno budete musieť počkať, kým budú zverejnené kompletné špecifikácie a uvidíte, ako si nová Sequoia poradí s akýmikoľvek inými plnohodnotnými, trojradovými, osemmiestnymi SUV v okolí. Mám podozrenie, že sa bude porovnávať veľmi priaznivo, najmä ak ste rozhodnutí mať úsporný hybrid.

Mám tiež podozrenie, že ak sa rozhodnete, že ho chcete, v priebehu nasledujúcich 12 až 18 mesiacov bude na jeho zabezpečenie potrebná výrobná objednávka. A ak chcete vedieť, za koľko môžete získať jedného z týchto alebo ktoréhokoľvek z jeho konkurentov vo vašej oblasti, pozrite sa na aktuálne ponuky od najlepších predajcov v mieste, kde žijete.

Leave a Comment