Toyota Tundra 2022: Mali by ste sa tomu vyhnúť?

Ak svoje rozhodnutie založíte na tom, aký nový plnohodnotný ľahký pick-up si kúpite na základe toho, čo čítate a vidíte online, pravdepodobne by ste si nákup úplne novej Toyoty Tundra 2022 rozmysleli viac ako dvakrát. Okolo prepracovanej Tundry z roku 2022 je veľa negatívnej tlače, ale je niečo na tomto vzrušujúcom novom nákladnom vozidle skutočne zlé, alebo je to len prípad problémov s novým modelom?

Toyota Tundra 2022

Mnohé správy naznačujú problémy s kvalitou úplne nového modelu Toyota Tundra 2022, ale žiadna z týchto správ nie je skutočným dôvodom na obavy. Toyota Tundra 2022 je úplne nový model od základov a každé nové vozidlo bude mať počiatočné problémy, ktoré sa zvyčajne rýchlo vyriešia v rámci podmienok záruky výrobcu.

Čo je Toyota Tundra 2022?

Toyota Tundra 2022 je prvým modelovým rokom tretej generácie plnohodnotného pickupu. Tundra 2022 je úplne nový model postavený na platforme GA-F spoločnosti s karosériou na ráme, ktorá bude základom budúcich plnohodnotných a stredne veľkých pickupov a SUV Toyota.

Toyota Tundra 2022 je obrovským skokom vpred pre tento ľahký pikap plnej veľkosti s hybridným pohonom, zadným zavesením s vinutými pružinami a množstvom najnovších technológií na palube. Existuje sedem úrovní výbavy, tri lôžka, dve veľkosti štvordverovej kabíny a dve možnosti hnacieho ústrojenstva, čo znamená, že kupujúci nemajú takmer neobmedzené možnosti konfigurácie, ktoré ponúkajú niektorí súperi.

Myslím si, že je to senzačne vyzerajúce nákladné auto, ale iba pokiaľ máte radi nákladné autá, ktoré vyzerajú, ako keby boli navrhnuté tak, aby vás videli cez apokalypsu, alebo sú príbuzným nejakého futuristického vojenského vozidla. Tundra z roku 2022 vyzerá tak robustne a robustne, ako naznačuje povesť trvanlivosti na štítku, ale prečo nezodpovedá tejto povesti?

Čo je zlé na Toyote Tundra 2022?

Ak by ste mali napísať komplexný zoznam problémov a neduhov, ktoré kupujúci nájdu pri akomkoľvek úplne prerobenom vozidle, bolo by to nepochybne dlhé a pravdepodobne dosť znepokojujúce pre každého potenciálneho kupca. To je presne to, čo sa deje s novými vozidlami. Výrobcovia robia milióny kilometrov testov s novými modelmi, ale nič z toho nie je rovnaké, ako dať tisíce a tisíce nových modelov do rúk verejnosti.

Toyota Tundra 2022

Odpadový ventil turbodúchadla – Úlohou tohto komponentu je odvádzať prebytočné plyny preč z turbodúchadla a mnohé z nich zlyhajú. Majitelia sú upozornení na problém, keď ich chybové hlásenie na prístrojovej doske informuje, že musia znížiť výkon a obrátiť sa na predajcu. Všetko, čo je potrebné na vyriešenie problému, je náhradný diel, ale prístup k turbu namontovanému vzadu si vyžaduje buď odstránenie kabíny spredu, alebo odstránenie celej prednej časti Tundry. Dielov je relatívne málo, čo je čiastočne výsledkom dobre zdokumentovaných problémov s dodávateľským reťazcom, ale aj preto, že ide o úplne nový nákladný automobil a nepredpokladalo sa, že tak skoro bude potrebných toľko týchto dielov.

Hluk vetra – Zdá sa, že ďalším rozšíreným problémom je slabé, ale nepríjemné pískanie v kabíne spôsobené zle namontovaným a dokončeným lemovaním zadných okien. Tento problém nie je veľký problém a Toyota ho nepochybne už vyriešila na výrobnej linke a dotknuté nákladné vozidlá ho budú mať opravené v rámci záruky.
Zle namontované diely karosérie – Keď si kúpite akékoľvek úplne nové vozidlo od tak renomovanej značky, ako je Toyota, neočakávate, že medzi panelmi karosérie nájdete výrazné medzery. To je jeden z najextrémnejších a zriedkavých príkladov zlej kvality zostavy, ale väčšinou ide o problém s kusmi zadného nárazníka, ktoré sa majú zapínať a vypínať.

Chybné merače paliva – Hlásené boli aj merače paliva v tundre, ktoré ukazujú poloprázdne, keď sú plné, alebo plné, keď sú poloprázdne, ale toto je ďalšia rýchla oprava v rámci záruky, ktorá nie je nič iné, ako keď Toyota dostane chybné diely. Tundra nie je prvým novým vozidlom, ktoré má v poslednej dobe tento problém, a pravdepodobne nebude ani posledným.

Závady informačného systému – Informačný systém v Toyote Tundra 2022 je tiež úplne nový a v budúcnosti bude súčasťou väčšiny nových modelov Toyota a Lexus. Bolo hlásených veľa problémov so softvérom, ktoré sú nepríjemné, ale všetky vyrieši Toyota pomocou systémových aktualizácií, ktoré by majiteľom nemali predstavovať žiadne skutočné nepohodlie.

Každý, kto má skúsenosti s prácou v predajni áut, keď vyjde úplne nový model, sa pravdepodobne zasmeje myšlienke vyššie uvedených problémov, ktoré signalizujú, že s Toyotou Tundra 2022 nie je niečo v poriadku. Bol som v zákopoch v predajniach Land Rover, keď boli nové modely uvedené na trh skôr, ako by mali byť, a môžem vám povedať, že tieto problémy s novou tundrou nie sú ničím porovnateľným.

Akceptujem, že neočakávate, že budete mať takéto problémy, keď prevezmete nové vozidlo, najmä také drahé, ako je nová Toyota Tundra 2022. Žiaľ, je to nereálne Od komplexného vozidla, ako je toto, možno očakávať, že nebude mať žiadne problémy. Preto vždy hovorím ľuďom, aby si dvakrát rozmysleli kúpu nového vozidla pri jeho prvom uvedení na trh a namiesto toho zvážili kúpu posledného modelového roku toho starého.

Ak si prečítate tento článok, ktorý som predtým napísal o Toyote 4Runner 2023, ktorá bude tiež postavená na rovnakej platforme ako úplne nová Tundra, uvidíte, že s touto správou súhlasím.

Mali by ste si kúpiť Toyotu Tundra 2022?

Existujú dobré dôvody, prečo by ste si možno nemali kupovať Toyotu Tundra 2022, ale myšlienka, že to nebude spoľahlivé alebo odolné nákladné vozidlo, medzi ne nepatrí. Segment ľahkých nákladných vozidiel plnej veľkosti je neuveriteľne konkurencieschopný a pre väčšinu ľudí môže byť problém vybrať si novú tundru pred F-150, Silverado 1500, Sierra 1500 alebo Ram 1500.

Z dlhoročných skúseností však vieme, že Toyota vyrába kvalitné vozidlá, ktoré vydržia tak dlho, ako chcete, pokiaľ sa o ne budete starať. Predchádzajúce modely Tundra majú závideniahodnú povesť pre odolnosť. Ako som už povedal, páči sa mi, ako nová Tundra vyzerá, a som si istý, že v čase, keď si odteraz prevezmete objednaný model, bude taký spoľahlivý a odolný, ako by ste od novej Toyoty očakávali. byť.

Môžete si nechať ujsť Toyotu Tundra 2022, pretože uprednostňujete ďalšie poltonové nákladné vozidlo s vyššou maximálnou ťažnou kapacitou alebo viacerými možnosťami konfigurácie, ale neignorujte Tundru, pretože si myslíte, že nebude spoľahlivé.

Toyota Tundra 2022 by mohla byť na druhom mieste v zozname najlepších pickupov pre rok 2022 pre autá a vodiča a Consumer Reports tiež nespieva chválu. Vráťte sa však o rok alebo dva a stavím sa, že dovtedy bude Tundra tam s tými najlepšími.

Leave a Comment