10 najlepších 4-miestne kabrioletov na nákup použitých v roku 2022

Mnohí z nás milujú dobré kabriolety, aj keď mnohí z nás žijú na miestach, kde nám počasie nedovoľuje dostať sa zo strechy tak často, ako by sme chceli. Ak však bude kabriolet jediným autom vo vašej domácnosti, dve miesta na sedenie pravdepodobne stačiť nebudú. Netreba sa však obávať, keďže v priebehu rokov bolo veľa kabrioletov so zadnými sedadlami, takže tu je môj zoznam 10 najlepších 4-miestnych kabrioletov, ktoré si môžete kúpiť ojazdené.

Chrysler Sebring Cabrio (1996-2010)

Teraz sem nedávam Chrysler Sebring, pretože je to výnimočný model alebo pretože sú to nevyhnutne tie najlepšie 4-miestne kabriolety. Koniec koncov, takmer každé auto na zvyšku tohto zoznamu bude celkovo lepšie auto. Sebring má však pre mňa zvláštne lákadlo, keďže to bol prvý kabriolet, na ktorom som kedy šoféroval.

Bola to naša prvá dovolenka na Floride pred viac ako dvoma desaťročiami a najali sme si ju od Budget, ale musím priznať mierne počiatočné sklamanie, pretože som sa snažil rezervovať kabriolet Mustang. Nevedel som, že ste si nemohli zarezervovať konkrétny model, a keďže nebol k dispozícii Mustang, museli sme mať namiesto neho Sebring. Napriek tomu to bola veľmi výnimočná udalosť v mojom živote, a preto na ňu nikdy nezabudnem.

Prvý kabriolet Chrysler Sebring bol uvedený na trh v roku 1996 a do roku 2010 sa vyrábali tri generácie. Tretia generácia kabrioletu Chrysler Sebring je stále dobre vyzerajúce auto a nájdete modely so mäkkou strechou a výsuvnou pevnou strechou. Väčšina ojazdených kabrioletov Sebring bude mať maličké 2,0-litrové motory, ako ich uprednostňovali požičovne, a veľa použitých modelov na predaj začne ako požičovňa.

Použitý kabriolet Sebring zo začiatku roku 2000 si môžete vyzdvihnúť už za pár tisíc dolárov, takže by sa možno oplatilo jeden zobrať a minúť pár ďalších dolárov na jeho obnovu. Môžu to byť lacné kabriolety, s ktorými sa môžete počas leta zabávať bez toho, aby ste sa museli príliš starať o to, kde ich zaparkujete.

Ford Mustang Cabrio (1965 – súčasnosť)

Ak by vás niekto požiadal, aby ste pomenovali štvormiestny kabriolet, prvé, ktoré by vám napadlo, by pravdepodobne bol Ford Mustang Cabrio, a to oprávnene, pretože určite patria medzi najlepšie 4-miestne kabriolety, ktoré sa dajú kúpiť ojazdené. Ford vyrába konvertibilné verzie Mustangu od roku 1964 a na predaj je ich naozaj veľa.

Jednou zo skvelých vecí na kabrioletu Mustang je, že existujú také, ktoré vyhovujú každému rozpočtu. So šiestimi generáciami Mustangov, ktoré pokrývajú viac ako päť desaťročí, si môžete zobrať čokoľvek od šmejdov z 90. rokov za menej ako 2 000 dolárov až po zberateľskú klasiku za štvrť milióna a všetko medzi tým.

Modely piatej generácie vyzerajú ako celkom rozumná cena a stále vyzerajú ako súčasť, najmä v správnej farbe a dobrom stave. Opäť platí, že existuje veľa bývalých prenájmov, ktoré môžu predstavovať dobrú hodnotu, ale ich prevádzka môže byť tiež nákladná, ak na začiatok nenakupujete rozumne. Ale pretože je ich toľko na predaj, môžete odísť od každého, ktorý sa vám nepáči, pretože vždy bude z čoho vyberať.

Volkswagen Beetle Cabriolet (2003-2019)

Aj keď by ma nevideli mŕtveho pri šoférovaní Volkswagen Beetle Cabriolet, je ľahké vidieť príťažlivosť tohto ikonického auta, najmä keď si niektoré modely môžete vybrať za veľmi rozumné peniaze. Samozrejme, skoré modely v dobrom stave vyjdú za veľmi silné peniaze.

Mali by ste byť schopní nájsť modely z polovice roku 2000 za cenu medzi 1 800 a 4 000 $ s primeranými míľami, ale ak ste ochotní nakupovať, ak minú len niečo málo cez 4 000 $, mali by ste získať celkom slušný model.

Predstavenie nie je nič, o čom by sa dalo písať, ale to nie je pointa Beetle. Budem tu byť úplne sexistický a navrhnem, že je to pravdepodobne pre dámy, ale je to kontroverzné povedať o aute s vázou na palubnej doske na kvetinu?

Saab 9-3 Cabrio (2000-2012)

Toto je môj obľúbený a je to ten, ktorý som predtým vlastnil. Mohol som zaradiť 900, ktoré prišli pred 9-3, ale myslím si, že sú príliš staré na to, aby sme ich považovali za najlepšie 4-miestne kabriolety súčasnosti, zatiaľ čo 9-3 stále vyzerá ako súčasť, najmä so stiahnutou strechou.

Na predaj nájdete množstvo štvorvalcových a šesťvalcových modelov a stále môžete zaplatiť pomerne silné peniaze za modely s relatívne nízkym počtom najazdených kilometrov, ktoré boli vyrobené ku koncu výrobnej série 9-3 v roku 2012.

Povedal by som, že najlepšiu hodnotu majú modely medzi modelovými rokmi 2004 a 2007. Staršie modely môžete získať od približne 2 500 USD, ale podľa mojich skúseností by ste mali chcieť zaplatiť 4 500 až 10 000 USD za použitý kabriolet Saab 9-3, ktorý vám vydrží mnoho rokov.

Je to stále skvele vyzerajúce auto so stiahnutou strechou, a to sa nedá povedaťpríliš veľa áut, ktoré sa od roku 2012 nevyrábajú. Porovnajte kabriolet Chrysler Sebring z roku 2010 s kabrioletom Saab 9-3 z roku 2010 a som si istý, že budete súhlasiť, že Saab je jasným víťazom.

Audi A5 Cabriolet (2010 – súčasnosť)

Audi A5 Cabriolet nadväzuje takmer tam, kde Saab 9-3 skončil, hoci boli oba v predaji nové niekoľko rokov predtým, ako bol Saab prerušený. Pretože modelový rok 2010 je už teraz, nedostanete slušný model za menej ako 7 000 dolárov.

Toto je atraktívne auto, ktoré je veľmi dobre zostarnuté a dokonca aj raný model môže vyzerať oveľa mladšie, ako v skutočnosti je, ak je udržiavaný v dobrom stave. Elektronika a mechanika sú to, čo by ste očakávali od nemeckej luxusnej značky, takže plaťte viac dnes a plaťte menej, pretože sa to nebude pokaziť tak často ako niektoré z lacnejších, o ktorých som tu hovoril, takže ďaleko.

Stále budem tvrdiť, že Audi nie je také prestížne ako Mercedes-Benz a BMW, takže tieto kabriolety Audi A5 sú lepšie používané, pretože nebudú stáť toľko ako ich ekvivalenty BMW a Mercedes, ku ktorým sa chystám. moment.

BMW radu 3 / 4 Cabrio (1978 – súčasnosť)

Mohol by som napísať celú webovú stránku o kabriolete BMW radu 3, ktorý bol potom od roku 2013 premenovaný na rad 4, keďže existujú takmer tak dlho ako ja. Modely zo 70-tych a 80-tych rokov sa teraz stávajú vážne zberateľskými, takže na relatívne výhodný ojazdený kabriolet BMW radu 3 sa musíte poobzerať niekde medzi rokmi 1998 a 2004.

Dovtedy bolo BMW radu 3 kabriolet vždy zloženou strechou, ale okolo roku 2007 sa spoločnosť vydala cestou skladacej pevnej strechy pre kabriolet radu 3. Tie sú v porovnaní s mäkkými strechami relatívne zriedkavé a netrvalo dlho, kým sa BMW rozhodlo vrátiť k jednoduchšej, ľahšej a dostupnejšej streche a upustilo od skladacích pevných strech.

Pokiaľ nemáte hlboko do vrecka a nechcete vintage kabriolet prvej alebo druhej generácie radu 3, začal by som s modelmi štvrtej generácie E46 a novšími, keďže tretia generácia je v súčasnosti trochu zastaralá. Modely tretej generácie si možno prídu na svoje a niekedy v budúcnosti sa stanú zberateľskými, ale v súčasnosti si myslím, že stojí za to prejsť na štvrtú generáciu alebo novšiu.

Skoré modely štvrtej generácie nájdete za menej ako 5 000 dolárov, ale pravdepodobne by ste boli bezpečnejší, keby ste sa pozreli na príklady stojace najmenej 6 500 dolárov, aby ste získali niečo, čo sa vám nevráti do peňaženky. Modely s vysokým počtom najazdených kilometrov by nemali byť úplne zľavnené, ale ak sa chystáte riskovať čokoľvek s viac ako 150 000 míľami, trvajte na rozsiahlej servisnej histórii.

Mercedes-Benz Trieda C Cabriolet (2017 – súčasnosť)

Aj keď Mercedes-Benz triedy C existuje už od roku 1993, vo forme kabrioletov ich nájdete až od roku 2014, keď bola predstavená štvrtá generácia. Dokonca aj vtedy sa kabriolety nedostali do Spojených štátov až do modelového roku 2017. Nevyhnutne to znamená, že lacné nebude možné nájsť, takže je to pravdepodobne v trochu inej cenovej kategórii ako väčšina modelov, ktoré sú tu doteraz uvedené.

Taktiež oveľa dostupnejšie verzie s menšími motormi, ktoré Európa dostane kúpiť relatívne lacno, neboli v Amerike nikdy ponúkané na predaj. V Európe bude veľa kabrioletov triedy C C200 a C220d, ale najmenšia verzia ponúkaná na predaj v USA bola C300.

Existuje veľa modelov na roky 2017 a 2018 na predaj za cenu pod 30 000 dolárov, takže výhodná ponuka kabrioletov triedy C ešte nejaký čas nebude na programe. Poviem vám, že som mal pár rokov kabriolet triedy C 2018 a bolo to úplne úžasné auto. Nenapadá ma nič, čo by sa mi na ňom nepáčilo, ale prenajal som si ho úplne nový, pretože si nemôžem dovoliť kúpiť ojazdený!

Mini Cooper Cabrio (2005 – súčasnosť)

Ak vám nevadí, že zadné sedadlá sú dosť malé a tiež vás netrápi, aké ťažké je pre toho, kto sa tam vracia, nastupovať a vystupovať, čo tak Mini Cooper kabriolet na krátke leto zábava?

Osobne som nikdy nebol veľkým fanúšikom, ale to, čo môžete povedať o týchto (relatívne) malých kabrioletoch, je, že sú skutočne spoľahlivé a na trhu ojazdených vozidiel majú celkom dobrú hodnotu za peniaze.

Vždy to bolo jedno z tých áut, ktoré sa veľmi rýchlo predražia, keď začnete pridávať možnosti, keď sú nové, ale znamená to len to, že ojazdené môžu mať veľkú hodnotu, ak si vyberiete dobré za správnu cenu.

Môžete si vybrať model 2005-2007 od 4 800 do 5 950 USD, ale zdá sa, že väčšina dobrých začína od 7 000 do 8 000 USD. Je zrejmé, že môžete zaplatiť takmer 50 000 dolárov za posledný model John Cooper Works so všetkými zvončekmi a píšťalkami, ale myslím si, že toto je jedno z tých áut, ktoré si môžete kúpiť ako druhé auto.

Jeep Wrangler (1986 – súčasnosť)

Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet, pravdepodobne sa pre vás nájde Jeep Wrangler za cenu, ktorú si môžete dovoliť. Wrangler nie je tým, čo klasifikujete ako bežný kabriolet, ale koľko bežných kabrioletov môže byť tak otvorených živlom ako Jeep?

Vonkajší štýl je absolútne ikonický a museli by ste byť správnym nadšencom Jeepu, aby ste mohli chodiť s Wranglerom, ktorý má viac ako niekoľko rokov, bez toho, aby ste hľadali VIN. Okrem toho je ojazdený Jeep Wrangler rovnako zábavný pre svoje terénne schopnosti s pohonom všetkých štyroch kolies, ako aj pre zážitok z jazdy vo vlasoch.

Skutočnosť, že je k dispozícii aj v kompaktných dvojdverových a stredne veľkých štvordverových štýloch karosérie, tiež v niektorých prípadoch prispieva k jeho príťažlivosti a cenovej dostupnosti. Ak si spomeniete na vozidlo, ktoré dokáže ponúknuť toľko zábavy za tak málo peňazí, bolo by dobré vedieť, čo to je.

Ceny začínajú od približne 2 400 dolárov za niečo ako dvojdverový model z roku 1994, ale obloha je skutočne limitom, pokiaľ ide o to, ako vysoko môžete ísť za neskorý model s vysokou špecifikáciou. Ďalšou súčasťou príťažlivosti ojazdeného Wrangleru je absolútna kopa príslušenstva, ktoré je k dispozícii, aby ste si ho prispôsobili tak, ako uznáte za vhodné.

Chevrolet Camaro Cabrio (1987 – súčasnosť)

Nebudem sa vracať do 60-tych rokov s kabrioletom Camaro, pretože v súčasnosti sú to smiešne drahé zberateľské autá. Koniec koncov, ak by peniaze neboli predmetom, zaradil by som sem modely ako Bentley Continental GT Cabriolet, ale toto je zoznam najlepšie používaných modelov a ľudia, ktorí kupujú ojazdené, zvyčajne chcú ušetriť pár dolárov.

Budete musieť povoliť aspoň 6 000 dolárov aj za slušný kabriolet Camaro z polovice 90. rokov a niečo ako Camaro RS z roku 1992 vás bude stáť najmenej 20 000 dolárov.

Sú tam skvosty a jeden, ktorý ma zaujal pri skúmaní tohto článku, bol kabriolet Camaro Z28 z roku 1997 na predaj len za 5 950 dolárov. Pre mňa by som začal od štvrtej generácie z roku 1993 a pokračoval od tam. Štvrtá generácia nemusí byť každému po chuti, ale to isté možno povedať aj o aktuálnom modeli.

Osobne sa mi páči aktuálny vzhľad od modelového roku 2011 a jeden z nich si môžete vybrať v rozumnom stave už od 12 000 dolárov. Za tieto peniaze sa však budete musieť vyrovnať s autom s najazdenými približne 150 000 míľami, takže ak sa s miestnym technikom nezhodnete s prvým menom, možno budete chcieť nastaviť svoj rozpočet o niečo vyššie!

Poradenstvo pri kúpe kabrioletov

Ak uvažujete o kúpe akéhokoľvek jazdeného 4-miestneho kabrioletu, či už je to vaše hlavné auto alebo ako druhé či dokonca tretie auto pre trochu zábavy, ak ho chcete získať za najlepšiu možnú cenu, kúpte si ho na jeseň alebo zima. Keď je zlé počasie, predajcovia nevyhnutne zistia, že je jednoduchšie predávať SUV s pohonom všetkých kolies ako kupé typu drop-top a mali by ste byť schopní jazdiť tvrdšie. Keď však vyjde slnko a dni sa predĺžia, myšlienka kabrioletu sa začne páčiť čoraz väčšiemu počtu ľudí a keď je dopyt najvyšší, nedostanete tak dobrý obchod.

Add Comment