Ako prekabátiť predajcu áut

Bez ohľadu na to, ako často meníte svoje auto, každý chce vedieť, ako prekabátiť predajcu áut (alebo ženu), aby získal najlepšiu možnú cenu, no niektorí kupujúci sú tak posadnutí číslami, že môžu zabudnúť, že majú čo dočinenia. ľudská bytosť.

Ako bývalý predajca áut som sa rozhodol na internete pozrieť, aké informácie sú dostupné na získanie výhodných ponúk na nové auto v týchto dňoch. Veľa z toho postráda niektoré dôležité rady, ktoré vám tu teraz dám. Áno, stále musíte mať dobrý prehľad o číslach, ale prehovárať predajcu nových áut je oveľa viac, než len snažiť sa ich poraziť v ich vlastnej hre.

Fakty zo života pri jednaní s predajcami áut

Priznajme si to; vedúci predaja áut predáva autá každý deň, keď sú v práci, a pravdepodobne si jedno kupujete len raz za niekoľko rokov. To neznamená, že nemáte šancu prekabátiť predajcu áut, ale musíte byť realistickí vo svojich očakávaniach. Ak vstúpite do obchodného zastúpenia a očakávate, že ho dostanete cez obchodného riaditeľa, pravdepodobne sa chystáte na pád.

Pamätajte, že by ste sa mali zamerať na získanie najlepšej ponuky a správnej ponuky pre vás, takže sa na to zamerajte ako na svoj primárny cieľ. Nehovorím, že nemôžete robiť dve veci naraz, a rozhodne sa vás nesnažím podceňovať. Ak však vstúpite do procesu predaja a beriete to ako boj medzi vami a predajcom, pravdepodobne vyjdete na strane porazených 99-krát zo 100.

Buď dobrý!

Veľa predajných školení sa zameriava na budovanie vzťahu so zákazníkom. Ak existuje jedna taktika, o ktorej musíte premýšľať a pozitívne ju prijať, aby ste pre seba získali dobrý obchod, musí to byť rozvoj dobrého vzťahu s predajcom.

Predajca, s ktorým skončíte, môže byť úplný nováčik, skúsený profesionál alebo čokoľvek medzi tým. Ak nemáte tú smolu a získate skutočného žraloka, ktorý je v dnešnej dobe čoraz vzácnejší, mali by ste ho vnímať ako spojenca a svojho nového priateľa. Ak brúsia vaše ozubené kolesá, je nepravdepodobné, že by ste od nich kúpili, no ak ich brúsite, je nepravdepodobné, že by vám poskytli najlepšiu ponuku, akú by mohli.

Len sa na chvíľu zamyslite. Ak vojdete do obchodu a potrebujete pomoc od zamestnanca, ktorý je náladový, neochotný a nekomunikuje, akú šancu si niečo kúpite? Povedal by som, že sú prinajlepšom dosť štíhle.

Nehovorím, aby ste boli výbušní a falošní, ale hovorím, že buďte zdvorilí, priateľskí, príjemní a prirodzení. Vypočujte si, čo vám daná osoba chce povedať, a pýtajte sa na akékoľvek otázky.

Nesprávny prístup zákazníka a dôsledky – skutočný príbeh

Predajca, v ktorom som pracoval, mal na poschodí otvorené medziposchodie, kde pracoval predajný tím, keď nejednal so zákazníkmi, takže sme počuli všetko, čo sa deje dole. Jedného dňa prišiel obzvlášť nezabudnuteľný pár a tu je to, čo sa stalo.

Bol som obchodným manažérom a jeden z mojich relatívne neskúsených obchodných riaditeľov ich išiel pozdraviť. Manžel otvoril rozhovor, pozdravil a na začiatku bol úplne v poriadku. Vedúci predaja im ponúkol kávu a vzal ich, aby sa posadili, aby prebrali nejaké podrobnosti. Bohužiaľ, tam sa všetko začalo kaziť.

Než si sadol, pán povedal, že si chce niečo urovnať. Potom povedal riaditeľovi predaja, že na nich v ten deň nezarobí ani cent, pretože sa chystal dosiahnuť najtvrdší obchod. Aj keď by to bolo dosť zlé, nezastavil sa tam. Predavačovi potom vysvetlil, že keď s ním skončí, začne jeho manželka a kým skončí, predajňa pravdepodobne stratí peniaze.

Možno vás neprekvapí, keď sa dozviete, že sme im ponúkli výrazne nižšiu cenu za ich protihodnotu a nie zľavu v dolároch na auto, ktoré mali záujem kúpiť. Aj keby súhlasili s našou hroznou ponukou, stále by sme našli ďalší dôvod, prečo sa vyhnúť dohode. Niektorí ľudia jednoducho nestojí za to obťažovať sa.

Správny prístup – a pozitívny výsledok

Pred niekoľkými dňami prišiel chlapík, ktorý si chcel kúpiť vstupný model jedného z našich luxusných SUV pre svoju firmu. Vysvetlil, že by sa mu páčil model s vyššou špecifikáciou, ale natiahlo jeho rozpočet na limity, aj keď si mohol dovoliť základný model, ale potreboval sedem sedadiel a terénne schopnosti.

Ten chlap bol zdvorilý, priateľský a pútavo úprimný a môj predajca a ja sa cítili skôr ako pomocníci alebo sprostredkovatelia než ako predajcovia. Kupujúci chcel financovať nové SUV, ale jeho rozpočet nebol dostatočný na to, aby urobil dohodu za cenu, ktorú sme považovali za primeranú. Po dlhom vyjednávaní som z vozidla vybral každý cent zisku a financoval som to podľa nákladov.

Stále to bolo pre neho naťahovacie a tam a vtedy nepovedal áno. Na druhý deň mi zavolal, či by sme mohli ešte niečo urobiť, ale povedala som mu celý príbeh o tom, čo som preňho už robila a že už naozaj nie je nič, čo by som mu mohla dať. Dokonca som mu ponúkol ukázať tfakturoval od výrobcu SUV, ktoré chcel kúpiť, aby dokázal, že predávame za cenu.

Potom povedal áno, prišiel a urobil papiere a táto jednotka mi pomohla dosiahnuť mesačný a štvrťročný cieľ predaja, vďaka ktorému som dostal bonus a nejaké rekreačné poukážky. Nevedel som, že jeho nezisková dohoda by znamenala zasiahnutie môjho cieľa, keď som to urobil, ale je to skvelý príklad dobrej dohody, ktorá vyšla každému správne. Keby nebol taký milý a úprimný ako on, nedal by som mu ani zďaleka takú ponuku ako ja.

Neponáhľajte veci

Vedúci predaja majú stále pracovať na predajnom procese a je to proces, ktorý si vyžaduje čas od začiatku do konca. Ak vojdete do obchodného zastúpenia a prvé, čo poviete, je, že nemáte čas, nečakajte, že o pár minút odídete so vražedným obchodom. Dokonca aj správne posúdenie vášho protiúčetu by malo trvať asi 15 minút, takže keď prídete a spýtate sa, koľko za váš protiúčet ešte predtým, ako ho vôbec uvidia, predajcu to len postaví späť. Podariť sa prekabátiť predajcu áut tu nie je konečným cieľom; získať najlepšiu ponuku je to najdôležitejšie.

Je v poriadku veci trochu uponáhľať, ale ak očakávate, že sa dohodnete od začiatku do konca za 10 minút, bolo by lepšie, keby ste nakupovali výhradne online a využili svoje šance. Povedzte predajcovi, že chápete, že majú proces, ktorý musia nasledovať, ale ak by ho mohli trochu posunúť, ocenili by ste to.

Povedzte pravdu – ale neprezrádzajte príliš veľa

Snažte sa neprezrádzať príliš veľa o tom, koľko chcete minúť alebo koľko chcete za svoje protihodnoty, bez toho, aby ste sa museli obštruktívne. Rovnako ako všetci ostatní, aj vy by ste chceli najlepšiu možnú cenu za protihodnotu a najnižšiu možnú cenu auta, ktoré si chcete kúpiť, a povedzte to s úsmevom.

Ak máte pocit, že musíte niečo rozdať, povedzte im o rozpočte, ktorý je taký široký, že vám z toho veľa nedá. Ak je váš skutočný rozpočet 350 – 400 USD na mesiac, povedzte, že je to medzi 200 a 450 USD mesačne. Musíte pochopiť, že vedúci predaja bude musieť dať obchodnému manažérovi určitý stupeň záväzku, aby od vás nakúpil, skôr ako to začne vážne riešiť skutočný obchod.

Foto Sara Kurfeß na Unsplash

Mimochodom, ak by ste sa chceli dozvedieť o niektorých z najlepších produktov, služieb a spoločností, ktoré som našiel na nákup, predaj a pomoc s vlastníctvom vozidla, pozrite si moju stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kde môžete získať najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj záruky, financie, poistenie, diely, detaily, ako získať lacnejší plyn a ďalšie veci.

Veci, ktoré by ste naozaj nemali robiť

Práve som si prezeral pár vysokopostavených webových stránok, ktoré tvrdia, že čitateľom radia, ako dohodnúť auto s predajcom alebo ako prekabátiť predajcu áut, a škriabem sa na hlave, aby som si predstavil, kto mohol také niečo napísať. odpadky. Jeden zo zoznamov vecí, ktoré treba urobiť, mal byť naozaj zoznam toho, čo sa nemá robiť, tak mi dovoľte, aby som sa oň s vami podelil a vysvetlil vám, ako postupovať správne. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť:

Blesková hotovosť – Vyrobiť obálku nabitú hotovosťou a položiť ju na stôl vám neprinesie nič dobré a budete vyzerať ako hlupák. Ak máte čo do činenia s pochybným nezávislým predajcom ojazdených áut, ktorý predáva autá za pár tisíc dolárov, možno by to mohlo mať nejakú výhodu, ale u franšízového predajcu je to absolútne nie. Klamajte o iných kupujúcich – Nesnažte sa im povedať, že viete, že môžu urobiť lepšie, pretože v minulosti urobili lepšiu ponuku pre priateľa alebo suseda, pokiaľ to nie je pravda a oni to urobili. Budete prekvapení, ako dobre si niektorí z nich pamätajú predchádzajúcich zákazníkov, a ak sa začnú pýtať do hĺbky a vy budete klamať, čoskoro to budú vedieť.

Cenové ponuky z online zdrojov – v dnešnej dobe je to trochu sivá oblasť, ale stále vás varujem. Urobte si čo najviac prieskumu o cenách nových áut a ohodnoteniach svojich obchodov predtým, ako pôjdete nakupovať, ale neuvádzajte tieto čísla ako evanjelium. Niektoré online zdroje sú vynikajúce a veľmi presné, no niektoré bojujú len o kliknutia a návštevnosť a povedia vám, čo chcete počuť. Pokiaľ neviete dosť na to, aby ste vedeli rozoznať rešpektovaný zdroj od klikacej návnady, nechajte si tieto čísla pre seba a použite ich len ako približný návod.

Zobrať si wingmana – nehovorím, že si musíš ísť kúpiť auto sám, ale brať niekoho len ako wingmana, pretože sa trochu vyzná v autách, by mohlo byť kontraproduktívne. Ak sa pozeráte na ojazdené auto a váš priateľ je automechanik, potom je to fér. Ale ak je to nové auto, nebudú sa používať, pokiaľ nebudú vedieť o predaji. Nemáte kontrolu nad tým, čo niekto iný povie, a mohli by vás do toho rovnako rýchlo pustiť, ako by vám mohli pomôcť.

Príbeh o emocionálnom vzlykaní – Chlapík, ktorého som spomínal vyššie, ktorý dostal cenovo výhodnú ponuku na luxus SUV mi neprinieslo vzlykavý príbeh; bol len úprimný o svojom rozpočte a potrebách. Je veľmi nepravdepodobné, že by ste sa pokúšali ťahať za srdce obchodného manažéra, a to preto, že vám pravdepodobne neuveria, aj keď hovoríte pravdu. Ide predsa o čisto finančnú transakciu a o nič iné.

Klamajte o lepších ponukách, ktoré ste mali – Ak ste mali niekde inde lepšiu ponuku na presné vozidlo, vytiahnite oficiálnu cenovú ponuku ako nástroj na vyjednávanie. Za žiadnych okolností si nevymýšľajte fiktívnu ponuku od iného predajcu, aby ste sa pokúsili získať obchod, o ktorom si myslíte, že by ste ho mali mať. Je pravdepodobné, že neviete, aká najlepšia možná ponuka je pre daný model skutočne k dispozícii, a ak je váš nárok smiešne nízky, vedúci predaja bude vedieť, že si vymýšľate, a vaša dôveryhodnosť bude zničená.

Toto sú veci, ktoré by ste nemali robiť, keď si najbližšie idete kúpiť auto a pár, ktoré by ste mali robiť. Ak sa budete riadiť touto radou, nemali by ste ísť príliš zle. Musíte však poznať niektoré triky a taktiky, ktoré uvádzam v inom článku a ktoré nie sú také bežné ako kedysi, ale stále existujú v temnejších oblastiach automobilového priemyslu.

Add Comment