Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného Buick Regal

Buick možno nasledoval iných výrobcov automobilov tým, že zo svojej zostavy vyradil sedany, aby sa sústredil na populárnejšie a lukratívnejšie SUV, ale na trhu s ojazdenými vozidlami ich stále existuje veľa na predaj a veľa nedočkavých kupujúcich hľadá výhodnú ponuku. Jedným z modelov, ktoré dostali prednosť, bol Regal, takže sa poďme pozrieť na to, na čo si musíte dávať pozor pri kúpe ojazdeného Buick Regal.

Aký typ auta je Buick Regal?

Buick Regal je luxusný automobil strednej veľkosti, ktorý sa od modelového roku 1973 vyrábal ako štvordverový sedan, tak aj dvojdverové kupé. V oboch verziách karosérie zostal dostupný až do roku 1997 a odvtedy sa vyrábal len vo forme sedanu až do roku 2018, kedy bola do ponuky pridaná verzia kombi. Ak sa vám však páči kupé zvažujúca sa línia strechy, mali by ste sa poobzerať po piatej generácii.

Od tohto momentu sa v dizajne objavil dotyk tohto športového prvku, ktorý pokračoval až do poslednej šiestej generácie modelov v roku 2020 vrátane. V skutočnosti šiesta generácia predstavila karosériu typu liftback, ktorý sa Buick rozhodol nazvať Sportback. .

Ak hľadáte ojazdený Buick Regal, určite si ich môžete vybrať z množstva a existujú verzie, ktoré vyhovujú všetkým druhom ľudí a rôznym rozpočtom. Za láskyplne zrekonštruované rané kupé Buick Regal alebo za to, ktoré prešlo kompletnou restomodovou úpravou, by ste mohli zaplatiť obrovské imanie, no existuje aj množstvo skutočne cenovo dostupných, ktoré môžu byť absolútnou výhodnou kúpou, ak budete nakupovať pozorne.

Je Buick Regal svalové auto?

Existovali verzie Buick Regal, ktoré možno klasifikovať ako svalové autá, pričom Buick Regal GNX, ktorý prišiel v roku 1987, je najzrejmejším príkladom. GNX bola skratka pre Grand National Experimental a toto senzačné auto vzniklo v spolupráci medzi Buick a ASC/McLaren Performance Technologies.

Buick Regal GNX z roku 1987 bolo vyrobených len 547 kusov a stáli približne 30 000 dolárov, keď boli nové, takže si viete predstaviť, koľko by ste dnes museli zaplatiť za jeden z nich v dobrom stave, však? V skutočnosti bol posledný vyrobený GNX predaný v roku 2017 na aukcii za 220 000 dolárov a ďalší za 205 000 dolárov v máji 2021.

Ak si však nemôžete dovoliť také peniaze, existuje množstvo cenovo dostupnejších modelov Regal s výkonnými motormi a pôsobivým výkonom, ktoré stoja za zváženie. Jeden, ktorý okamžite vynorí na mysli, je Buick Regal GS, ktorý prišiel spolu s modelovým rokom 2012.

Buick Regal GS sa stal najrýchlejším autom, aké kedy spoločnosť vyrobila, s maximálnou rýchlosťou 162 mph, ktorú dosiahol na Nevada Open Road Challenge, a rýchlosť auta z 0 na 60 mph je tiež veľmi úctyhodná, len niečo málo cez šesť sekúnd.

História Buick Regal

Buick prvýkrát predstavil Regal do svojej ponuky pre modelový rok 1973 a vtedy to bolo luxusné dvojdverové kupé s vysokými parametrami. O rok neskôr však bola predstavená verzia sedan. Auto zostalo päť rokov takmer nezmenené, hoci kupé ťažilo z pomerne zásadného faceliftu v roku 1976.

V priebehu rokov existovalo šesť rôznych generácií Buick Regal a je spravodlivé povedať, že auto sa za ten čas dosť zmenilo. Niektoré z prvých modelov sú teraz klasickými príkladmi automobilového štýlu a dizajnu svojej doby a za ojazdený Buick Regal Coupe z roku 1985 môžete zaplatiť toľko, koľko by ste zaplatili za Buick Regal GS 2020 v perfektnom stave s nízkym počtom najazdených kilometrov.

Ešte predtým, než budete premýšľať o tom, že sa rozlúčite s ťažko zarobenými peniazmi za akékoľvek ojazdené auto, uistite sa, že viete, čo kupujete, a získajte správu o histórii vozidla, ktorej môžete dôverovať, napríklad od spoločnosti EpicVIN. Ak kupujete od predajcu, mal by vám ho poskytnúť, no ak tak neurobí, zaobstarajte si vlastný tu a z dlhodobého hľadiska vám môže ušetriť majetok.

Je ojazdený Buick Regal spoľahlivé auto?

Podľa webovej stránky RepairPal získal Buick Regal hodnotenie spoľahlivosti 4,0 z 5,0, čo ho radí na 13. miesto z 24 áut strednej triedy. Ročné náklady na opravy sa považujú za priemerné vo výške 563 USD, ale závažnosť požadovaných opráv sa považuje za priemernú a frekvencia takýchto problémov je nízka.

Samozrejme, je to dosť všeobecné tvrdenie pre vozidlo, ktoré sa vyrábalo takmer pol storočia, ale stále je fér povedať, že Buick Regal je vcelku spoľahlivé auto. stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kde môžete získať najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj záruky, financie, poistenie, diely, detaily, ako získať lacnejší plyn a ďalšie veci.

Je Buick Regal dobrý na plyn?

Buick Regal nie je obzvlášť pôsobivý, pokiaľ ide o spotrebu paliva. Najlepšia spotreba paliva, ktorú môžete očakávať od niečoho ako Buick Regal z roku 2011, je s 2,4-litrovým štvorvalcovým modelom s manuálnou prevodovkou, ktorý je hodnotený na 20 mpg v meste, 31 mpg na diaľnici a 24 mpg dohromady.

Skočte vpred do roku 2018 a šiestej generácie verzií Buick Regal a obávam sa, že veci sa nezlepšia. Najlepšie z tejto skupiny sú modely s pohonom dvoch kolies s 2,0-litrovým preplňovaným štvorvalcom, ktoré vám dodajú 22 mpg v meste, 32 mpg na diaľnici a 26 mpg dohromady.

Ktorému modelovému roku Buick Regal by ste sa mali vyhnúť?

V skutočnosti neexistuje konkrétny modelový rok Buick Regal, ktorému by som sa mal vyhnúť, ale ak by som mal umiestniť varovné znamenie na jeden konkrétny rok, pravdepodobne by to musel byť Buick Regal z roku 2011. Je to preto, že spotrebiteľská webová stránka Car Complaints zaznamenala viac sťažností na Regal 2011 ako ktorýkoľvek iný rok, aj keď treba povedať, že Buick Regal 2012 zaznamenal závažnejšie problémy, aj keď celkovo bolo sťažností menej.

Ktorý modelový rok Buick Regal je najlepší?

Je naozaj ťažké odpovedať na otázku, ktorý modelový rok auta je najlepší, keď existuje toľko modelových rokov ako Buick Regal. Rôzne typy kupujúcich sa budú prikláňať k rôznym generáciám Buick Regal z rôznych dôvodov.

Niekto, kto hľadá spoľahlivé, pohodlné a dobre vybavené rodinné auto na každodenné jazdenie, sa zrejme nebude pozerať skôr ako po piatej generácii z roku 2011. Zberatelia, reštaurátori a úpravcovia sa poobzerajú po verziách prvej, druhej a tretej generácie Regal a predpokladám, že niektorí budú dokonca špekulovať o modeli štvrtej generácie v nádeji, že niekedy v budúcnosti budú pre niekoho zaujímavé.

Pre mňa by bol najlepším modelovým rokom 2018 Buick Regal, pretože vyzerajú naozaj dobre, sú k dispozícii v karosárskych štýloch Sportback a Wagon. Keďže rok 2018 bol prvým rokom poslednej šiestej generácie, Buick Regal z roku 2018 bude zvyčajne najdostupnejší, a teda aj najlepší spôsob, ako získať Regal šiestej generácie.

Koľko by ste mali zaplatiť za ojazdený Buick Regal?

Najlacnejší použitý Buick Regal, ktorý nájdete a stojí za zváženie, vás bude pravdepodobne stáť najmenej 4 000 dolárov, ale môže to byť Buick Regal Limited z roku 1993, Buick Regal LS z roku 2004 alebo čokoľvek medzi tým.

Nižšie je uvedená tabuľka s priemernými minimálnymi a maximálnymi cenami, ktoré by ste mali očakávať za ojazdený Buick Regal od modelových rokov 2011 až 2020. Tieto ceny sú podľa webovej stránky, ktorá je najlepším miestom, ktoré poznám, na recenzie nových áut a na získanie najlepších cien za nové autá vo vašej oblasti pomocou bezplatnej a nezáväznej stránky.

Mali by ste si kúpiť ojazdený Buick Regal?

Ojazdený Buick Regal je veľmi dobré luxusné auto strednej veľkosti, ktoré je dostupné v mnohých rôznych verziách, aby vyhovovalo rovnako širokému spektru zákazníkov a rozpočtov. Uznávam, že mnohé z nich sa môžu zdať dosť nudné, ale toto nie je auto, ktoré by bolo skutočne zamerané na nadšencov jazdy.

Buick Regal je priestranné, pohodlné, dobre vybavené a spoľahlivé ojazdené auto, ktoré vám bude dobre slúžiť veľa, veľa rokov, pokiaľ si ho na začiatok dobre kúpite a budete držať krok s bežnou údržbou.

Problém s Regalom je značka Buick a skutočnosť, že za jej údajný luxusný stav zaplatíte viac, ako by ste zaplatili za ekvivalentný Ford Fusion alebo Chevy Malibu. Ak máte na výber z týchto troch ojazdených áut s podobnými špecifikáciami, ale žiadajú vás, aby ste zaplatili viac za Buick, pretože je považovaný za luxusnú značku, oplatí sa priplatiť si, alebo by ste boli radšej s Fordom alebo Chevy?

ja by somchoďte na lacnejšiu možnosť, pretože značku Buick nepovažujem za takú prestížnu ako BMW, Mercedes alebo Cadillac, za ktoré by som čakal, že si priplatím, ale možno si to myslíte inak.

Či tak alebo onak, ak máte chuť na kúpu ojazdeného Buick Regal, získate veľmi kompetentné ojazdené auto, ktoré je ťažké kritizovať akýmkoľvek skutočne zmysluplným spôsobom.

Add Comment