Odborné poradenstvo pri kúpe ojazdeného Nissanu Titan v roku 2022

Je ľahké obrátiť sa na bežných domácich podozrivých, keď si chcete kúpiť ojazdený pick-up plnej veľkosti, ale existujú aj alternatívy, ktoré tiež stoja za zváženie. Jedným z najlepších a niekedy aj najviac podceňovaných nákladných vozidiel plnej veľkosti je Nissan Titan, takže ak uvažujete o kúpe ojazdeného Nissanu Titan v roku 2022, mali by ste o ňom vedieť.

Nissan TITAN PRO-4X z roku 2020

Nissan Titan má problém, pokiaľ ide o prevzatie svojich konkurentov v oblasti pickupov na úplne novom trhu, a to je jeho cena. Nie je to tak, že by bol Titan čerstvejší, lepšie vybavený alebo schopnejší ako konkurencia. Titan je veľmi dobrý nákladný automobil, ktorý doručuje vo všetkých hlavných oblastiach, ale prečo by ste mali platiť viac za nové, ako by ste museli platiť za ekvivalentnú sériu F, Silverado alebo Ram?

Nissan Titan má závideniahodnú povesť pre svoju odolnosť a spoľahlivosť, a preto podľa môjho názoru dáva oveľa väčší zmysel kúpiť si ojazdený Nissan Titan v roku 2022 ako úplne nový.

Ešte predtým, než budete premýšľať o tom, že sa rozlúčite s ťažko zarobenými peniazmi za akékoľvek ojazdené auto, uistite sa, že viete, čo kupujete, a získajte správu o histórii vozidla, ktorej môžete dôverovať, napríklad od spoločnosti EpicVIN. Ak kupujete od predajcu, mal by vám ho poskytnúť, no ak tak neurobí, zaobstarajte si vlastný tu a z dlhodobého hľadiska vám môže ušetriť majetok.

História Nissanu Titan

Hoci sa Nissan Titan vyrába v USA už takmer dve desaťročia, doteraz boli k dispozícii iba dve generácie plnohodnotného ľahkého pickupu. Prvá generácia sa začala vyrábať v septembri 2003 pre modelový rok 2004 a až v modelovom roku 2016 bola nahradená novou generáciou druhej generácie.

Ešte predtým, než budete premýšľať o tom, že sa rozlúčite s ťažko zarobenými peniazmi za akékoľvek ojazdené auto, uistite sa, že viete, čo kupujete, a získajte správu o histórii vozidla, ktorej môžete dôverovať, napríklad od spoločnosti EpicVIN. Ak kupujete od predajcu, mal by vám ho poskytnúť, no ak tak neurobí, zaobstarajte si vlastný tu a z dlhodobého hľadiska vám môže ušetriť majetok.

stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kde môžete získať najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj záruky, financie, poistenie, diely, detaily, ako získať lacnejší plyn a ďalšie veci.

Nissan Titan prvej generácie (2004-2015)

Nissan Titan prvej generácie bol postavený na platforme F-Alpha spoločnosti, ktorá je zdieľaná s SUV Nissan Armada a Infiniti QX56. Modely prvej generácie sú nezmyselné, tvrdo pracujúce nákladné vozidlá, ktoré až do obnovenia v roku 2008 neprešli žiadnymi výraznými zmenami.

Pod kapotou každého Titanu prvej generácie je 5,6-litrový V-8 plynový motor, ktorý produkuje 317 koní a 385 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý posiela svoju silu na zadné alebo všetky štyri kolesá prostredníctvom štandardnej päťstupňovej automatickej prevodovky.

K dispozícii sú dva hlavné štýly karosérie, ktorými sú King Cab (predĺžená kabína) alebo obľúbenejšia kabína pre posádku, ktorá má plnohodnotné zadné sedadlo. Neexistuje žiadna bežná verzia s kabínou prvej generácie Nissan Titan, a to je jeden z dôvodov, prečo môže Nissan vyzerať oveľa drahšie ako niektorí konkurenti pri jednoduchom porovnaní najnižších nových MSRP.

Modely King Cab majú posteľ 6 stôp až 7 palcov, zatiaľ čo kabíny posádky majú posteľ 5 stôp až 7 palcov, ale v roku 2008 bola predstavená verzia s dlhším rázvorom. Tieto modely majú posteľ 8 stôp 3 palce vo forme King Cab alebo posteľ 7 stôp 3 palce, ak sa pozeráte na kabínu pre posádku.

Na začiatku boli dostupné úrovne výbavy S, SV, Pro-4x, SE a LE, no v neskorších modeloch boli výbavy SE a LE nahradené luxusnou úrovňou výbavy SL. Modely SL sú to, čo chcete, ak sú vašou hlavnou požiadavkou luxus a funkcie, a modely Pro-4x sú to, čo chcete, ak hľadáte ojazdený nákladný automobil zameraný na terén.

Nissan Titan druhej generácie (2016 – súčasnosť)

Jednou z kritiky Titanu bolo, že nebol vyrobený v rovnakom počte ohromujúcich rôznych špecifikácií ako jeho domáci rivali a stále nie je, ale Nissan začal ponúkať kupujúcim viac možností s druhou generáciou.

Okrem prepracovaného exteriéru a interiéru dostala druhá generácia Titanu aj výkonnejší motor, lepšiu prevodovku, ťažké verzie XD a nakoniec aj naftový motor.

Štandardným motorom je stále 5,6-litrový V-8, ale pri modeloch druhej generácie má tento motor výkon 390 koní a 394 lb.-ft. krútiaceho momentu. Tento zvýšený výkon ide na zadné alebo všetky štyri kolesá prostredníctvom sedemstupňovej automatickej prevodovky.

Nájdete tu tri rôzne kabíny pre druhú generáciu verzií Nissan Titan, keďže do ponuky bola pridaná dvojdverová bežná kabína. Bežné modely s kabínou sú dostupné iba vo výbavách S a SV, zatiaľ čo verzie King Cab sú dostupné vo výbavách S, SV a Pro-4X. Kabína pre posádku S sú k dispozícii vo všetkých úrovniach výbavy, čo znamená, že Titans s kabínou posádky nájdete vo verziách S, SV, Pro-4X a SL.

Modely Titan XD sa predávajú ako ťažké nákladné vozidlá, ktorými technicky sú. Neočakávajte však, že Titan XD bude vážnym konkurentom najvýkonnejšieho modelu Super Duty alebo podobných konkurentov, pokiaľ ide o priame ťahanie a ťahanie.

Od konca roka 2019 bol pre Titan XD k dispozícii naftový motor Cummins, čo je 5,0-litrový turbodiesel V-8 s výkonom 310 koní a užitočných 555 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý je spojený so štandardnou šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Je to určite lepšie na ťahanie, ale jeho maximálna hodnota ťahania okolo 12 000 libier je dosť malá na to, čo sa účtuje ako „ťažké“ nákladné vozidlo, pretože Ford F-150 z roku 2019 by mohol pri správnej konfigurácii ťahať až 13 200 libier.

Obnovenie Nissanu Titan v roku 2020

Bežné kabíny sa vyrábali len do modelového roku 2019 vrátane, keďže boli vyradené, keď sa Titan a Titan XD druhej generácie dočkali aktualizácie pre modelový rok 2020. King Cab bola tiež zrušená pre Titan XD, rovnako ako možnosť dieselového motora, ktorá bola k dispozícii na veľmi krátku dobu z dôvodu nízkeho predaja.

Bez ohľadu na to, či sa pozeráte na Titan alebo Titan XD 2020, pod kapotou nájdete 5,6-litrový plynový V-8, ktorý v tom čase produkoval 400 koní a 143 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý ide na kolesá prostredníctvom novej deväťstupňovej automatickej prevodovky.

Opäť sa obávam, že maximálne ťažné kapacity pre Titan nie sú ani zďaleka pôsobivé. Titan od roku 2020 je ohodnotený na ťahanie až 9 300 libier, zatiaľ čo XD vidí, že sa to zvýši o niečo na 11 000 libier.

Sú ojazdené Nissany Titans spoľahlivé?

Ojazdený Nissan Titan je jedným z najspoľahlivejších a najspoľahlivejších nákladných vozidiel plnej veľkosti, aké si môžete kúpiť. RepairPal udeľuje Nissanu Titan hodnotenie spoľahlivosti 3,5 z 5, čo znamená, že je na druhom mieste zo 17 nákladných vozidiel plnej veľkosti. Priemerné ročné náklady na opravu Nissanu len 555 USD tiež znamenajú, že Titan má nižšie ako priemerné náklady na vlastníctvo. Hoci opravy môžu byť o niečo závažnejšie ako je priemer, tieto problémy sú relatívne zriedkavé, takže veľké opravy nie sú pre Titan bežné.

J.D. Power rozpráva podobný príbeh ako RepairPal s celkovým skóre 85 zo 100 pre Titan za spoľahlivosť a 95 zo 100 za kvalitu a spoľahlivosť. To, čo Titanu chýba z hľadiska úplnej schopnosti, to viac ako vynahrádza v iných oblastiach.

Aké sú najlepšie roky pre jazdený Nissan Titan?

Neexistujú žiadne modelové roky Nissan Titan, ktorým by ste sa mali za každú cenu vyhnúť, ale pravdepodobne je najlepšie držať sa ďalej od veľmi skorých modelov, ako sú roky 2004, 2005, 2006 a 2007. Navrhujem, že rok 2008 je miesto, kde by ste mali začať hľadať použitý Nissan Titan prvej generácie, keďže Nissan už vtedy vyriešil niektoré počiatočné problémy a v roku 2008 bol predstavený aj obnovený Titan.

Ak to však váš rozpočet dosiahne, Titan druhej generácie je celkom bezpečná stávka, najmä z obnovenia modelového roku 2020. Modelové roky 2016 a 2018 mali niekoľko správ o problémoch s výfukovým a palivovým systémom, ale pri kúpe použitého vozidla tieto chyby pravdepodobne odstránili predchádzajúci majitelia.

Aký je vysoký počet najazdených kilometrov pre Nissan Titan?

Nissan Titan, o ktorý sa dobre staráte a je riadne udržiavaný, bude mať najazdených najmenej 250 000 míľ a pravdepodobne aj oveľa viac, ale ak sa vám podarí pristáť na Titane XD s dieselovým motorom Cummings, pravdepodobne vám vydrží celý život a potom .

Viem, že diesel je špinavé slovo pre mnohých Američanov, pokiaľ ide o ich každodenných vodičov, ale sú skutočne úžasné pre tvrdo pracujúce nákladné autá plnej veľkosti.

Držia si Nissan Titans svoju hodnotu?

Podľa webovej stránky caredge.com sa nový Nissan Titan počas prvých piatich rokov znehodnotí o 42 % na základe ročného nájazdu 12 000 míľ za rok. Preto, ak by ste zaplatili 40 000 dolárov za dva roky starého Titana a nechali si ho tri roky, dovtedy by to stále stálo niekde blízko 29 000 dolárov.

Koľko stojí ojazdený Nissan Titan?

Skorý Nissan Titan môžete získať už za 3 000 až 4 000 USD, ale môžete zaručiť, že prejdú niekde blízko alebo viac ako štvrť milióna míľ, a to znamená, že majú za sebou maximum.

Nižšie je uvedená tabuľka znázorňujúca priemerné minimálne a maximálne použité ceny, ktoré by ste mali očakávať, že zaplatíte za všetky modelové roky použitých Nissan Titans v roku 2022.

Je ojazdený Nissan Titan dobrý kamión?

Nissan Titan je celkovo dobré nákladné vozidlo, aj keď to nie je to, čo by ste si mali kupovať, ak chcete za svoje peniaze čo najviac ťahať a ťahať. Ak je to všestranné, pohodlné a dobre vybavené nákladné vozidlo, ktoré vás nesklame, čo hľadáte, s Nissanom Titan nemôžete urobiť chybu.

Myslím si, že jedným z najväčších problémov, ktorým tieto nákladné autá čelili vo svojich prvých rokoch, bolo, že nevyzerali tak, ako zvyčajne vyzerali domáce nákladné autá plnej veľkosti. Kým neprišla druhá generácia v roku 2016, Titan bol okamžite identifikovateľný ako japonský kamión, ktorý vyzeral skôr ako Toyota Hilux alebo Mitsubishi L200 než ako F-150 alebo Silverado 1500.

Zistíte, že základné verzie Titanu budú oveľa štedrejšie vybavené funkciami a výbavou ako najlacnejšie verzie konkurenčných truckov, ale je to preto, že Titan nie je ponúkaný v toľkých variáciách a odráža sa to aj na cene. .

Mali by ste si kúpiť ojazdený Nissan Titan?

Je ľahké vyrobiť puzdro na kúpu ojazdeného Nissanu Titan, ale nie je také ľahké vyrobiť puzdro na kúpu ojazdeného Nissanu Titan na ojazdený Ford F-150, Chevrolet Silverado 1500, Ram 1500 alebo dokonca Toyota Tundra. Na Titane nie je nič zlé, ale okrem spoľahlivosti v skutočnosti nie je nič, čo by ponúkal jeho súperi, a od jedného z najpredávanejších rivalov Nissanu za svoje peniaze pravdepodobne dostanete viac.

Add Comment